Guldcupen 2016
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 07 Lätt
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
23 okt 08.30 |
FC Järfälla Vit 1 |
- |
Enebybergs IF Lag 1 |
0 - 0 |
23 okt 08.30 |
Karlbergs BK Röd |
- |
Djurgårdens IF FF 5 Blå |
2 - 0 |
23 okt 10.30 |
FC Järfälla Vit 1 |
- |
Karlbergs BK Röd |
0 - 2 |
23 okt 10.30 |
Enebybergs IF Lag 1 |
- |
Djurgårdens IF FF 5 Blå |
0 - 1 |
23 okt 12.30 |
Djurgårdens IF FF 5 Blå |
- |
FC Järfälla Vit 1 |
0 - 3 |
23 okt 12.30 |
Enebybergs IF Lag 1 |
- |
Karlbergs BK Röd |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Karlbergs BK Röd |
3 |
3 |
0 | 0 |
5-0 |
5 |
9 |
2. |
FC Järfälla Vit 1 |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-2 |
1 |
4 |
3. |
Djurgårdens IF FF 5 Blå |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-5 |
-4 |
3 |
4. |
Enebybergs IF Lag 1 |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-2 |
-2 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
23 okt 08.30 |
IFK Viksjö 2 Gul |
- |
Tyresö FF Röd |
2 - 1 |
23 okt 08.30 |
IFK Aspudden Tellus Röd |
- |
Enebybergs IF 3 |
2 - 3 |
23 okt 10.30 |
IFK Viksjö 2 Gul |
- |
IFK Aspudden Tellus Röd |
1 - 0 |
23 okt 10.30 |
Tyresö FF Röd |
- |
Enebybergs IF 3 |
0 - 1 |
23 okt 12.30 |
Enebybergs IF 3 |
- |
IFK Viksjö 2 Gul |
2 - 2 |
23 okt 12.30 |
Tyresö FF Röd |
- |
IFK Aspudden Tellus Röd |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Enebybergs IF 3 |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-4 |
2 |
7 |
2. |
IFK Viksjö 2 Gul |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-3 |
2 |
7 |
3. |
IFK Aspudden Tellus Röd |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-4 |
1 |
3 |
4. |
Tyresö FF Röd |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-6 |
-5 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
23 okt 09.00 |
Åkersberga FC |
- |
Bele Barkarby FF Blå |
1 - 6 |
23 okt 09.00 |
Sollentuna FK Viby Svart |
- |
Djurgårdens IF FF 5 Gul |
2 - 1 |
23 okt 11.00 |
Åkersberga FC |
- |
Sollentuna FK Viby Svart |
3 - 0 |
23 okt 11.00 |
Bele Barkarby FF Blå |
- |
Djurgårdens IF FF 5 Gul |
7 - 0 |
23 okt 13.00 |
Djurgårdens IF FF 5 Gul |
- |
Åkersberga FC |
0 - 4 |
23 okt 13.00 |
Bele Barkarby FF Blå |
- |
Sollentuna FK Viby Svart |
6 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bele Barkarby FF Blå |
3 |
3 |
0 | 0 |
19-2 |
17 |
9 |
2. |
Åkersberga FC |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-6 |
2 |
6 |
3. |
Sollentuna FK Viby Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-10 |
-7 |
3 |
4. |
Djurgårdens IF FF 5 Gul |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-13 |
-12 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
23 okt 09.00 |
Stadshagens IF Svart |
- |
FC Järfälla Svart |
0 - 2 |
23 okt 09.00 |
Gröndals IK Vit |
- |
Skogås Trångsund FF |
0 - 1 |
23 okt 11.00 |
Stadshagens IF Svart |
- |
Gröndals IK Vit |
2 - 0 |
23 okt 11.00 |
FC Järfälla Svart |
- |
Skogås Trångsund FF |
5 - 1 |
23 okt 13.00 |
Skogås Trångsund FF |
- |
Stadshagens IF Svart |
3 - 2 |
23 okt 13.00 |
FC Järfälla Svart |
- |
Gröndals IK Vit |
3 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FC Järfälla Svart |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-2 |
8 |
9 |
2. |
Skogås Trångsund FF |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-7 |
-2 |
6 |
3. |
Stadshagens IF Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-5 |
-1 |
3 |
4. |
Gröndals IK Vit |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-6 |
-5 |
0 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
23 okt 09.30 |
Enebybergs IF Lag 2 |
- |
IFK Aspudden Gul 1 |
0 - 3 |
23 okt 09.30 |
Torstens Lärjungar BK |
- |
IF Brommapojkarna 20 |
3 - 0 |
23 okt 11.30 |
Enebybergs IF Lag 2 |
- |
Torstens Lärjungar BK |
0 - 5 |
23 okt 11.30 |
IFK Aspudden Gul 1 |
- |
IF Brommapojkarna 20 |
6 - 0 |
23 okt 13.30 |
IF Brommapojkarna 20 |
- |
Enebybergs IF Lag 2 |
1 - 4 |
23 okt 13.30 |
IFK Aspudden Gul 1 |
- |
Torstens Lärjungar BK |
1 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Torstens Lärjungar BK |
3 |
3 |
0 | 0 |
12-1 |
11 |
9 |
2. |
IFK Aspudden Gul 1 |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-4 |
6 |
6 |
3. |
Enebybergs IF Lag 2 |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-9 |
-5 |
3 |
4. |
IF Brommapojkarna 20 |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-13 |
-12 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
23 okt 09.30 |
Rotebro IS FF |
- |
Tyresö FF Gul |
1 - 2 |
23 okt 09.30 |
Djurgårdens IF FF 6-1 |
- |
IFK Lidingö FK 10 Blå |
4 - 0 |
23 okt 11.30 |
Rotebro IS FF |
- |
Djurgårdens IF FF 6-1 |
1 - 5 |
23 okt 11.30 |
Tyresö FF Gul |
- |
IFK Lidingö FK 10 Blå |
0 - 2 |
23 okt 13.30 |
IFK Lidingö FK 10 Blå |
- |
Rotebro IS FF |
0 - 3 |
23 okt 13.30 |
Tyresö FF Gul |
- |
Djurgårdens IF FF 6-1 |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Djurgårdens IF FF 6-1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
12-1 |
11 |
9 |
2. |
Rotebro IS FF |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-7 |
-2 |
3 |
3. |
Tyresö FF Gul |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-6 |
-4 |
3 |
4. |
IFK Lidingö FK 10 Blå |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-7 |
-5 |
3 |
Grupp G
Datum |
|
Res |
23 okt 10.00 |
IFK Viksjö 2 Blå |
- |
Sollentuna FK Viby Vit |
1 - 1 |
23 okt 10.00 |
IK Sirius Svart |
- |
FC Boo |
0 - 6 |
23 okt 12.00 |
IFK Viksjö 2 Blå |
- |
IK Sirius Svart |
2 - 1 |
23 okt 12.00 |
Sollentuna FK Viby Vit |
- |
FC Boo |
0 - 8 |
23 okt 14.00 |
FC Boo |
- |
IFK Viksjö 2 Blå |
2 - 1 |
23 okt 14.00 |
Sollentuna FK Viby Vit |
- |
IK Sirius Svart |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FC Boo |
3 |
3 |
0 | 0 |
16-1 |
15 |
9 |
2. |
IFK Viksjö 2 Blå |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-4 |
0 |
4 |
3. |
Sollentuna FK Viby Vit |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-9 |
-7 |
4 |
4. |
IK Sirius Svart |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-9 |
-8 |
0 |
Grupp H
Datum |
|
Res |
23 okt 10.00 |
Eskilstuna City FK 1 |
- |
FC Järfälla Vit 2 |
3 - 1 |
23 okt 10.00 |
Gröndals IK Blå |
- |
Djurgårdens IF FF 6-2 |
3 - 0 |
23 okt 12.00 |
Eskilstuna City FK 1 |
- |
Gröndals IK Blå |
7 - 1 |
23 okt 12.00 |
FC Järfälla Vit 2 |
- |
Djurgårdens IF FF 6-2 |
0 - 4 |
23 okt 14.00 |
Djurgårdens IF FF 6-2 |
- |
Eskilstuna City FK 1 |
0 - 4 |
23 okt 14.00 |
FC Järfälla Vit 2 |
- |
Gröndals IK Blå |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Eskilstuna City FK 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
14-2 |
12 |
9 |
2. |
Gröndals IK Blå |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-7 |
-1 |
6 |
3. |
Djurgårdens IF FF 6-2 |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-7 |
-3 |
3 |
4. |
FC Järfälla Vit 2 |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-9 |
-8 |
0 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
23 okt 15.30 |
Karlbergs BK Röd |
- |
IFK Viksjö 2 Gul |
3 - 1 |
23 okt 15.30 |
Enebybergs IF 3 |
- |
FC Järfälla Vit 1 |
2 - 3 |
23 okt 15.30 |
Bele Barkarby FF Blå |
- |
Skogås Trångsund FF |
5 - 4* |
23 okt 15.30 |
FC Järfälla Svart |
- |
Åkersberga FC |
1 - 2* |
23 okt 16.00 |
Torstens Lärjungar BK |
- |
Rotebro IS FF |
2 - 3 |
23 okt 16.00 |
Djurgårdens IF FF 6-1 |
- |
IFK Aspudden Gul 1 |
5 - 6* |
23 okt 16.00 |
FC Boo |
- |
Gröndals IK Blå |
12 - 0 |
23 okt 16.00 |
Eskilstuna City FK 1 |
- |
IFK Viksjö 2 Blå |
1 - 2* |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
23 okt 17.00 |
Karlbergs BK Röd |
- |
Bele Barkarby FF Blå |
0 - 5 |
23 okt 17.00 |
FC Järfälla Vit 1 |
- |
Åkersberga FC |
0 - 2 |
23 okt 17.00 |
Rotebro IS FF |
- |
FC Boo |
0 - 7 |
23 okt 17.00 |
IFK Aspudden Gul 1 |
- |
IFK Viksjö 2 Blå |
0 - 4 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
23 okt 18.00 |
Bele Barkarby FF Blå |
- |
IFK Viksjö 2 Blå |
5 - 0 |
23 okt 18.00 |
FC Boo |
- |
Åkersberga FC |
1 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
23 okt 18.50 |
Bele Barkarby FF Blå |
- |
Åkersberga FC |
3 - 0 |
B-slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
23 okt 14.30 |
Djurgårdens IF FF 5 Blå |
- |
Tyresö FF Röd |
2 - 0 |
23 okt 14.30 |
IFK Aspudden Tellus Röd |
- |
Enebybergs IF Lag 1 |
0 - 3 |
23 okt 14.30 |
Sollentuna FK Viby Svart |
- |
Gröndals IK Vit |
1 - 4 |
23 okt 14.30 |
Stadshagens IF Svart |
- |
Djurgårdens IF FF 5 Gul |
1 - 0 |
23 okt 15.00 |
Enebybergs IF Lag 2 |
- |
IFK Lidingö FK 10 Blå |
1 - 6 |
23 okt 15.00 |
Tyresö FF Gul |
- |
IF Brommapojkarna 20 |
1 - 3 |
23 okt 15.00 |
Sollentuna FK Viby Vit |
- |
FC Järfälla Vit 2 |
2 - 3 |
23 okt 15.00 |
Djurgårdens IF FF 6-2 |
- |
IK Sirius Svart |
2 - 3 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
23 okt 16.30 |
Djurgårdens IF FF 5 Blå |
- |
Gröndals IK Vit |
2 - 1 |
23 okt 16.30 |
Enebybergs IF Lag 1 |
- |
Stadshagens IF Svart |
1 - 6 |
23 okt 16.30 |
IFK Lidingö FK 10 Blå |
- |
FC Järfälla Vit 2 |
1 - 2 |
23 okt 16.30 |
IF Brommapojkarna 20 |
- |
IK Sirius Svart |
2 - 3 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
23 okt 17.30 |
Djurgårdens IF FF 5 Blå |
- |
IK Sirius Svart |
0 - 1 |
23 okt 17.30 |
FC Järfälla Vit 2 |
- |
Stadshagens IF Svart |
1 - 3 |
Final
Datum |
|
Res |
23 okt 18.30 |
IK Sirius Svart |
- |
Stadshagens IF Svart |
1 - 3 |