Västerås Invitational Trophy
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Boys 2004 Invitational
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
12 aug 11.30 |
Örebro SK |
- |
IFK Lidingö FK Akademi |
1 - 3 |
12 aug 11.30 |
FC Djursholm |
- |
Örebro Syrianska IF |
2 - 1 |
12 aug 16.30 |
Örebro SK |
- |
FC Djursholm |
3 - 0 |
12 aug 16.30 |
IFK Lidingö FK Akademi |
- |
Örebro Syrianska IF |
4 - 1 |
12 aug 19.00 |
Örebro Syrianska IF |
- |
Örebro SK |
2 - 2 |
12 aug 19.00 |
FC Djursholm |
- |
IFK Lidingö FK Akademi |
2 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Lidingö FK Akademi |
3 |
2 |
1 | 0 |
9-4 |
5 |
7 |
2. |
Örebro SK |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-5 |
1 |
4 |
3. |
FC Djursholm |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-6 |
-2 |
4 |
4. |
Örebro Syrianska IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
4-8 |
-4 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
12 aug 09.00 |
Täby FK |
- |
Alnö IF |
1 - 1 |
12 aug 10.40 |
Djurgårdens IF :2 |
- |
Täby FK |
10 - 0 |
12 aug 10.40 |
Alnö IF |
- |
IK Sirius |
0 - 9 |
12 aug 14.50 |
Djurgårdens IF :2 |
- |
Alnö IF |
2 - 2 |
12 aug 14.50 |
Täby FK |
- |
IK Sirius |
1 - 5 |
12 aug 18.10 |
IK Sirius |
- |
Djurgårdens IF :2 |
4 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Djurgårdens IF :2 |
3 |
2 |
1 | 0 |
17-6 |
11 |
7 |
2. |
IK Sirius |
3 |
2 |
0 | 1 |
18-6 |
12 |
6 |
3. |
Alnö IF |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-12 |
-9 |
2 |
4. |
Täby FK |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-16 |
-14 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
11 aug 18.20 |
Gustavsbergs IF |
- |
IFK Haninge |
0 - 0 |
12 aug 09.50 |
Gustavsbergs IF |
- |
Sollentuna FK |
4 - 1 |
12 aug 09.50 |
IFK Haninge |
- |
Västerås IK |
1 - 3 |
12 aug 12.20 |
Sollentuna FK |
- |
Västerås IK |
2 - 2 |
12 aug 16.30 |
Sollentuna FK |
- |
IFK Haninge |
0 - 1 |
12 aug 18.10 |
Västerås IK |
- |
Gustavsbergs IF |
2 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Gustavsbergs IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-3 |
7 |
7 |
2. |
IFK Haninge |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-3 |
-1 |
4 |
3. |
Västerås IK |
3 |
1 |
1 | 1 |
7-9 |
-2 |
4 |
4. |
Sollentuna FK |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-7 |
-4 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
12 aug 13.10 |
LB07 |
- |
Hammarby IF :2 |
1 - 4 |
12 aug 13.10 |
AIK U |
- |
|
2 - 3 |
12 aug 17.20 |
LB07 |
- |
AIK U |
1 - 2 |
12 aug 17.20 |
Hammarby IF :2 |
- |
|
3 - 0 |
12 aug 19.50 |
|
- |
LB07 |
0 - 3 |
12 aug 19.50 |
Hammarby IF :2 |
- |
AIK U |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hammarby IF :2 |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-2 |
6 |
7 |
2. |
AIK U |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-5 |
0 |
4 |
3. |
LB07 |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-6 |
-1 |
3 |
4. |
|
3 |
1 |
0 | 2 |
3-8 |
-5 |
3 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
12 aug 09.00 |
IK Sturehov |
- |
Eskilstuna City FK |
3 - 0 |
12 aug 12.20 |
Eskilstuna City FK |
- |
IK Frej |
0 - 1 |
12 aug 14.00 |
Nacka FC |
- |
IK Sturehov |
3 - 1 |
12 aug 15.40 |
IK Frej |
- |
IK Sturehov |
1 - 3 |
12 aug 17.20 |
Eskilstuna City FK |
- |
Nacka FC |
2 - 3 |
12 aug 19.00 |
IK Frej |
- |
Nacka FC |
1 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Nacka FC |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-4 |
5 |
9 |
2. |
IK Sturehov |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-4 |
3 |
6 |
3. |
IK Frej |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-6 |
-3 |
3 |
4. |
Eskilstuna City FK |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-7 |
-5 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
11 aug 17.30 |
Västerås SK |
- |
Vasalunds IF Akademi |
5 - 1 |
11 aug 19.10 |
IK Tord |
- |
Västerås SK |
0 - 4 |
12 aug 14.00 |
Vasalunds IF Akademi |
- |
IK Tord |
2 - 0 |
12 aug 15.40 |
Västerås SK |
- |
IF Brommapojkarna |
1 - 1 |
12 aug 18.10 |
IF Brommapojkarna |
- |
IK Tord |
1 - 2 |
12 aug 19.50 |
IF Brommapojkarna |
- |
Vasalunds IF Akademi |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Västerås SK |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-2 |
8 |
7 |
2. |
IF Brommapojkarna |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-3 |
0 |
4 |
3. |
Vasalunds IF Akademi |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-6 |
-3 |
3 |
4. |
IK Tord |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-7 |
-5 |
3 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
13 aug 08.00 |
IFK Lidingö FK Akademi |
- |
IK Sirius |
1 - 4 |
13 aug 08.00 |
Djurgårdens IF :2 |
- |
Örebro SK |
5 - 0 |
13 aug 08.50 |
Gustavsbergs IF |
- |
Västerås IK |
2 - 4 |
13 aug 08.50 |
Hammarby IF :2 |
- |
FC Djursholm |
0 - 1 |
13 aug 09.40 |
Nacka FC |
- |
LB07 |
4 - 1 |
13 aug 09.40 |
Västerås SK |
- |
Vasalunds IF Akademi |
4 - 2 |
13 aug 10.30 |
IFK Haninge |
- |
AIK U |
1 - 4 |
13 aug 10.30 |
IK Sturehov |
- |
IF Brommapojkarna |
0 - 3 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
13 aug 13.00 |
IK Sirius |
- |
Västerås IK |
3 - 0 |
13 aug 13.00 |
Djurgårdens IF :2 |
- |
FC Djursholm |
1 - 2 |
13 aug 13.50 |
Nacka FC |
- |
Västerås SK |
3 - 1 |
13 aug 13.50 |
AIK U |
- |
IF Brommapojkarna |
0 - 3 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
13 aug 15.30 |
IK Sirius |
- |
FC Djursholm |
3 - 0 |
13 aug 15.30 |
Nacka FC |
- |
IF Brommapojkarna |
3 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
13 aug 17.10 |
IK Sirius |
- |
Nacka FC |
0 - 2 |
B-slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
13 aug 11.20 |
IK Frej |
- |
Örebro Syrianska IF |
7 - 1 |
13 aug 11.20 |
Alnö IF |
- |
Täby FK |
6 - 5* |
13 aug 12.10 |
Sollentuna FK |
- |
|
6 - 5* |
13 aug 12.10 |
Eskilstuna City FK |
- |
IK Tord |
1 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
13 aug 14.40 |
IK Frej |
- |
Alnö IF |
2 - 0 |
13 aug 14.40 |
Sollentuna FK |
- |
Eskilstuna City FK |
1 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
13 aug 16.20 |
IK Frej |
- |
Eskilstuna City FK |
1 - 2 |