Ulricehamns Ungdomscup 2014
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
F10 |
GSK/MIF |
F12 |
GSK/MIF |
F14 |
Team MB United |
P10 |
Sandareds IF |
P12 |
Brämhults IK |
P14 |
Skara FC |
F12
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
2 mar 08.00 |
UIFK |
- |
Södra Vings IF |
1 - 0 |
2 mar 08.13 |
Timmele/Hössna |
- |
Alingsås KIK |
0 - 0 |
2 mar 08.52 |
UIFK |
- |
Timmele/Hössna |
0 - 0 |
2 mar 09.05 |
Södra Vings IF |
- |
Alingsås KIK |
0 - 1 |
2 mar 09.44 |
Alingsås KIK |
- |
UIFK |
0 - 0 |
2 mar 09.57 |
Södra Vings IF |
- |
Timmele/Hössna |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Alingsås KIK |
3 |
1 |
2 | 0 |
1-0 |
1 |
5 |
2. |
UIFK |
3 |
1 |
2 | 0 |
1-0 |
1 |
5 |
3. |
Timmele/Hössna |
3 |
0 |
3 | 0 |
0-0 |
0 |
3 |
4. |
Södra Vings IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-2 |
-2 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
2 mar 08.26 |
Mariedals IK |
- |
GSK/MIF |
1 - 0 |
2 mar 08.39 |
Alingsås KIK |
- |
UIFK |
0 - 2 |
2 mar 09.18 |
Mariedals IK |
- |
UIFK |
0 - 0 |
2 mar 09.31 |
GSK/MIF |
- |
Alingsås KIK |
0 - 0 |
2 mar 10.10 |
Alingsås KIK |
- |
Mariedals IK |
0 - 3 |
2 mar 10.23 |
GSK/MIF |
- |
UIFK |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Mariedals IK |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-0 |
4 |
7 |
2. |
UIFK |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-0 |
3 |
7 |
3. |
GSK/MIF |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-2 |
-2 |
1 |
4. |
Alingsås KIK |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-5 |
-5 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
2 mar 13.00 |
SGOIF |
- |
Timmele/Hössna |
1 - 1 |
2 mar 13.13 |
Rydboholms SK |
- |
Alingsås KIK |
0 - 2 |
2 mar 13.52 |
SGOIF |
- |
Rydboholms SK |
5 - 0 |
2 mar 14.05 |
Timmele/Hössna |
- |
Alingsås KIK |
2 - 0 |
2 mar 14.44 |
Alingsås KIK |
- |
SGOIF |
0 - 1 |
2 mar 14.57 |
Timmele/Hössna |
- |
Rydboholms SK |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
SGOIF |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-1 |
6 |
7 |
2. |
Timmele/Hössna |
3 |
1 |
2 | 0 |
3-1 |
2 |
5 |
3. |
Alingsås KIK |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-3 |
-1 |
3 |
4. |
Rydboholms SK |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-7 |
-7 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
2 mar 13.26 |
GSK/MIF |
- |
Södra Vings IF |
2 - 1 |
2 mar 13.39 |
Alingsås KIK |
- |
V. Mark/Öxnevalla |
1 - 0 |
2 mar 14.18 |
GSK/MIF |
- |
Alingsås KIK |
1 - 0 |
2 mar 14.31 |
Södra Vings IF |
- |
V. Mark/Öxnevalla |
2 - 0 |
2 mar 15.10 |
V. Mark/Öxnevalla |
- |
GSK/MIF |
0 - 1 |
2 mar 15.23 |
Södra Vings IF |
- |
Alingsås KIK |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
GSK/MIF |
3 |
3 |
0 | 0 |
4-1 |
3 |
9 |
2. |
Alingsås KIK |
3 |
2 |
0 | 1 |
2-1 |
1 |
6 |
3. |
Södra Vings IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-3 |
0 |
3 |
4. |
V. Mark/Öxnevalla |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-4 |
-4 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
2 mar 11.15 |
Alingsås KIK |
- |
UIFK |
0 - 2 |
2 mar 11.40 |
Mariedals IK |
- |
UIFK |
3 - 1* |
2 mar 15.45 |
SGOIF |
- |
Alingsås KIK |
5 - 4* |
2 mar 16.00 |
GSK/MIF |
- |
Timmele/Hössna |
4 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
2 mar 16.30 |
UIFK |
- |
Mariedals IK |
0 - 1 |
2 mar 16.43 |
SGOIF |
- |
GSK/MIF |
0 - 1 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
2 mar 17.00 |
UIFK |
- |
SGOIF |
0 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
2 mar 17.30 |
Mariedals IK |
- |
GSK/MIF |
0 - 1 |