AIF CUP 2018
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
AIF-Cup
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
6 jan 09.30 |
Bredaryd/Lanna IK |
- |
Skeppshults BK |
0 - 0 |
6 jan 09.43 |
Limmareds IF |
- |
Smålandsstenars GoIF |
0 - 0 |
6 jan 10.22 |
Bredaryd/Lanna IK |
- |
Limmareds IF |
0 - 1 |
6 jan 10.35 |
Skeppshults BK |
- |
Smålandsstenars GoIF |
1 - 0 |
6 jan 11.14 |
Smålandsstenars GoIF |
- |
Bredaryd/Lanna IK |
0 - 2 |
6 jan 11.27 |
Skeppshults BK |
- |
Limmareds IF |
0 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Limmareds IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-0 |
5 |
7 |
2. |
Bredaryd/Lanna IK |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-1 |
1 |
4 |
3. |
Skeppshults BK |
3 |
1 |
1 | 1 |
1-4 |
-3 |
4 |
4. |
Smålandsstenars GoIF |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-3 |
-3 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
6 jan 09.56 |
Reftele GoIF |
- |
Hyltebruks IF |
0 - 2 |
6 jan 10.09 |
Kulltorps GoIF |
- |
Gislaveds IS |
0 - 2 |
6 jan 10.48 |
Reftele GoIF |
- |
Kulltorps GoIF |
0 - 1 |
6 jan 11.01 |
Gislaveds IS |
- |
Hyltebruks IF |
1 - 1 |
6 jan 11.40 |
Gislaveds IS |
- |
Reftele GoIF |
4 - 0 |
6 jan 11.53 |
Hyltebruks IF |
- |
Kulltorps GoIF |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Gislaveds IS |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-1 |
6 |
7 |
2. |
Hyltebruks IF |
3 |
1 |
2 | 0 |
3-1 |
2 |
5 |
3. |
Kulltorps GoIF |
3 |
1 |
1 | 1 |
1-2 |
-1 |
4 |
4. |
Reftele GoIF |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-7 |
-7 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
6 jan 13.00 |
Anderstorps IF |
- |
IFK Lammhult Lag 1 |
2 - 0 |
6 jan 13.13 |
Forsheda IF |
- |
Västboås |
2 - 0 |
6 jan 13.52 |
Anderstorps IF |
- |
Västboås |
1 - 0 |
6 jan 14.05 |
IFK Lammhult Lag 1 |
- |
Forsheda IF |
0 - 2 |
6 jan 14.44 |
Forsheda IF |
- |
Anderstorps IF |
2 - 0 |
6 jan 14.57 |
Västboås |
- |
IFK Lammhult Lag 1 |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Forsheda IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
6-0 |
6 |
9 |
2. |
Anderstorps IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-2 |
1 |
6 |
3. |
IFK Lammhult Lag 1 |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-4 |
-3 |
3 |
4. |
Västboås |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-4 |
-4 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
6 jan 13.26 |
Gnosjö IF |
- |
Bosna IF |
0 - 4 |
6 jan 13.39 |
FC Dardania |
- |
IFK Lammhult Lag 2 |
2 - 1 |
6 jan 14.18 |
Gnosjö IF |
- |
IFK Lammhult Lag 2 |
2 - 1 |
6 jan 14.31 |
Bosna IF |
- |
FC Dardania |
1 - 0 |
6 jan 15.10 |
FC Dardania |
- |
Gnosjö IF |
0 - 4 |
6 jan 15.23 |
IFK Lammhult Lag 2 |
- |
Bosna IF |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bosna IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-0 |
5 |
7 |
2. |
Gnosjö IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-5 |
1 |
6 |
3. |
FC Dardania |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-6 |
-4 |
3 |
4. |
IFK Lammhult Lag 2 |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-4 |
-2 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
6 jan 12.10 |
Limmareds IF |
- |
Hyltebruks IF |
3 - 2 |
6 jan 12.25 |
Gislaveds IS |
- |
Bredaryd/Lanna IK |
2 - 1* |
6 jan 15.45 |
Forsheda IF |
- |
Gnosjö IF |
0 - 2 |
6 jan 16.00 |
Bosna IF |
- |
Anderstorps IF |
1 - 3* |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
6 jan 16.15 |
Limmareds IF |
- |
Gislaveds IS |
1 - 2 |
6 jan 16.30 |
Gnosjö IF |
- |
Anderstorps IF |
5 - 4* |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
6 jan 16.50 |
Limmareds IF |
- |
Anderstorps IF |
2 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
6 jan 17.10 |
Gislaveds IS |
- |
Gnosjö IF |
2 - 1 |