Björnslaget 2012
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Damer
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
7 sep 18.10 |
Åsa IF |
- |
Surte IS IBK |
1 - 2 |
7 sep 21.30 |
Capricorn Innebandyclub |
- |
Kävlinge IBK |
0 - 4 |
7 sep 21.30 |
Surte IS IBK |
- |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
2 - 0 |
8 sep 10.30 |
Surte IS IBK |
- |
Capricorn Innebandyclub |
6 - 3 |
8 sep 12.10 |
Kävlinge IBK |
- |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
8 - 0 |
8 sep 12.10 |
Capricorn Innebandyclub |
- |
Åsa IF |
2 - 3 |
8 sep 13.50 |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
- |
Åsa IF |
3 - 1 |
8 sep 17.10 |
Kävlinge IBK |
- |
Surte IS IBK |
3 - 1 |
8 sep 17.10 |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
- |
Capricorn Innebandyclub |
4 - 1 |
8 sep 18.50 |
Åsa IF |
- |
Kävlinge IBK |
2 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Kävlinge IBK |
4 |
4 |
0 | 0 |
19-3 |
16 |
12 |
2. |
Surte IS IBK |
4 |
3 |
0 | 1 |
11-7 |
4 |
9 |
3. |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
4 |
2 |
0 | 2 |
7-12 |
-5 |
6 |
4. |
Åsa IF |
4 |
1 |
0 | 3 |
7-11 |
-4 |
3 |
5. |
Capricorn Innebandyclub |
4 |
0 |
0 | 4 |
6-17 |
-11 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
7 sep 17.20 |
Pixbo Wallenstam IBF |
- |
FBC Lerum |
0 - 3 |
7 sep 19.00 |
Kristinehamns IBF |
- |
Höllviken IBF |
8 - 1 |
8 sep 08.50 |
Pixbo Wallenstam IBF |
- |
Kristinehamns IBF |
1 - 3 |
8 sep 08.50 |
FBC Lerum |
- |
Höllviken IBF |
3 - 0 |
8 sep 13.50 |
Höllviken IBF |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
0 - 7 |
8 sep 13.50 |
FBC Lerum |
- |
Kristinehamns IBF |
4 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FBC Lerum |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-1 |
9 |
9 |
2. |
Kristinehamns IBF |
3 |
2 |
0 | 1 |
12-6 |
6 |
6 |
3. |
Pixbo Wallenstam IBF |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-6 |
2 |
3 |
4. |
Höllviken IBF |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-18 |
-17 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
7 sep 21.30 |
Ale IBF |
- |
Röke IBK |
3 - 2 |
7 sep 21.30 |
Fristad Goif |
- |
Solfjäderstadens IBK |
0 - 2 |
8 sep 17.10 |
Ale IBF |
- |
Fristad Goif |
4 - 1 |
8 sep 17.10 |
Röke IBK |
- |
Solfjäderstadens IBK |
2 - 4 |
8 sep 19.40 |
Solfjäderstadens IBK |
- |
Ale IBF |
1 - 2 |
8 sep 19.40 |
Röke IBK |
- |
Fristad Goif |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Ale IBF |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-4 |
5 |
9 |
2. |
Solfjäderstadens IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-4 |
3 |
6 |
3. |
Röke IBK |
3 |
0 |
1 | 2 |
5-8 |
-3 |
1 |
4. |
Fristad Goif |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-7 |
-5 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
7 sep 17.20 |
Lindome IBK |
- |
Varla IBK |
4 - 0 |
7 sep 20.40 |
Grei/Målløs innebandyklubb |
- |
Åstorp/Kvidinge IBS |
5 - 2 |
8 sep 15.30 |
Lindome IBK |
- |
Grei/Målløs innebandyklubb |
3 - 3 |
8 sep 17.10 |
Varla IBK |
- |
Åstorp/Kvidinge IBS |
2 - 6 |
8 sep 18.50 |
Åstorp/Kvidinge IBS |
- |
Lindome IBK |
1 - 3 |
8 sep 21.20 |
Grei/Målløs innebandyklubb |
- |
Varla IBK |
5 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Grei/Målløs innebandyklubb |
3 |
2 |
1 | 0 |
13-6 |
7 |
7 |
2. |
Lindome IBK |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-4 |
6 |
7 |
3. |
Åstorp/Kvidinge IBS |
3 |
1 |
0 | 2 |
9-10 |
-1 |
3 |
4. |
Varla IBK |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-15 |
-12 |
0 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
7 sep 18.10 |
Lindås Waves IBK |
- |
IBK Tygriket 99 |
3 - 3 |
7 sep 19.00 |
Hjärnarp IBK |
- |
Kävlinge IBK |
2 - 2 |
8 sep 08.50 |
Kävlinge IBK |
- |
Lindås Waves IBK |
0 - 3 |
8 sep 16.20 |
Hjärnarp IBK |
- |
IBK Tygriket 99 |
3 - 1 |
8 sep 18.00 |
IBK Tygriket 99 |
- |
Kävlinge IBK |
2 - 2 |
8 sep 18.50 |
Lindås Waves IBK |
- |
Hjärnarp IBK |
2 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hjärnarp IBK |
3 |
2 |
1 | 0 |
11-5 |
6 |
7 |
2. |
Lindås Waves IBK |
3 |
1 |
1 | 1 |
8-9 |
-1 |
4 |
3. |
IBK Tygriket 99 |
3 |
0 |
2 | 1 |
6-8 |
-2 |
2 |
4. |
Kävlinge IBK |
3 |
0 |
2 | 1 |
4-7 |
-3 |
2 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
9 sep 08.00 |
Solfjäderstadens IBK |
- |
Lindome IBK |
6 - 1 |
9 sep 08.00 |
Surte IS IBK |
- |
Lindås Waves IBK |
0 - 2 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
9 sep 11.00 |
Kävlinge IBK |
- |
Hjärnarp IBK |
1 - 3 |
9 sep 11.00 |
FBC Lerum |
- |
Solfjäderstadens IBK |
1 - 2 |
9 sep 11.00 |
Ale IBF |
- |
Kristinehamns IBF |
1 - 7 |
9 sep 11.00 |
Grei/Målløs innebandyklubb |
- |
Lindås Waves IBK |
1 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
9 sep 14.00 |
Hjärnarp IBK |
- |
Solfjäderstadens IBK |
2 - 3 |
9 sep 14.00 |
Kristinehamns IBF |
- |
Grei/Målløs innebandyklubb |
1 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
9 sep 16.00 |
Solfjäderstadens IBK |
- |
Kristinehamns IBF |
6 - 4 |