Nickes Cup 2020
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
C-slutspel |
D-slutspel |
Pojkar 2007 |
Stångebro United Blå/svart |
Skoftebyns IF |
Växjö Norra IF |
Falkenbergs FF Vit |
Pojkar 2010 |
|
|
|
|
Pojkar 2007
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
8 feb 09.30 |
Ljungby IF |
- |
Lindsdals IF |
1 - 0 |
8 feb 09.30 |
Tranås FF |
- |
Östers IF |
2 - 2 |
8 feb 11.30 |
Ljungby IF |
- |
Tranås FF |
1 - 1 |
8 feb 11.30 |
Lindsdals IF |
- |
Östers IF |
1 - 0 |
8 feb 13.30 |
Östers IF |
- |
Ljungby IF |
2 - 1 |
8 feb 13.30 |
Lindsdals IF |
- |
Tranås FF |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Lindsdals IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
2-1 |
1 |
6 |
2. |
Östers IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-4 |
0 |
4 |
3. |
Ljungby IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-3 |
0 |
4 |
4. |
Tranås FF |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-4 |
-1 |
2 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
8 feb 10.00 |
IFK Värnamo 1 |
- |
Falkenbergs FF Gul |
2 - 1 |
8 feb 10.00 |
Fårbo FF |
- |
Sandsbro AIK |
0 - 4 |
8 feb 12.00 |
IFK Värnamo 1 |
- |
Fårbo FF |
4 - 0 |
8 feb 12.00 |
Falkenbergs FF Gul |
- |
Sandsbro AIK |
3 - 0 |
8 feb 14.00 |
Sandsbro AIK |
- |
IFK Värnamo 1 |
0 - 2 |
8 feb 14.00 |
Falkenbergs FF Gul |
- |
Fårbo FF |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Värnamo 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-1 |
7 |
9 |
2. |
Falkenbergs FF Gul |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-3 |
2 |
4 |
3. |
Sandsbro AIK |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-5 |
-1 |
3 |
4. |
Fårbo FF |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-9 |
-8 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
8 feb 10.30 |
Oskarshamn AIK |
- |
Stångebro United Blå/svart |
0 - 4 |
8 feb 10.30 |
FK karlskrona Svart |
- |
Falkenbergs FF Vit |
1 - 0 |
8 feb 12.30 |
Oskarshamn AIK |
- |
FK karlskrona Svart |
0 - 3 |
8 feb 12.30 |
Stångebro United Blå/svart |
- |
Falkenbergs FF Vit |
0 - 0 |
8 feb 14.30 |
Falkenbergs FF Vit |
- |
Oskarshamn AIK |
1 - 2 |
8 feb 14.30 |
Stångebro United Blå/svart |
- |
FK karlskrona Svart |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Stångebro United Blå/svart |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-1 |
5 |
7 |
2. |
FK karlskrona Svart |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-2 |
3 |
6 |
3. |
Oskarshamn AIK |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-8 |
-6 |
3 |
4. |
Falkenbergs FF Vit |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-3 |
-2 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
8 feb 11.00 |
Skoftebyns IF |
- |
Växjö Norra IF |
2 - 2 |
8 feb 11.00 |
Färjestadens GoIF |
- |
Rödeby AIF |
0 - 1 |
8 feb 13.00 |
Skoftebyns IF |
- |
Färjestadens GoIF |
3 - 0 |
8 feb 13.00 |
Växjö Norra IF |
- |
Rödeby AIF |
0 - 1 |
8 feb 15.00 |
Rödeby AIF |
- |
Skoftebyns IF |
1 - 1 |
8 feb 15.00 |
Växjö Norra IF |
- |
Färjestadens GoIF |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rödeby AIF |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-1 |
2 |
7 |
2. |
Skoftebyns IF |
3 |
1 |
2 | 0 |
6-3 |
3 |
5 |
3. |
Växjö Norra IF |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-4 |
-1 |
2 |
4. |
Färjestadens GoIF |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-5 |
-4 |
1 |
Slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
8 feb 17.00 |
Lindsdals IF |
- |
IFK Värnamo 1 |
2 - 1 |
8 feb 17.00 |
Stångebro United Blå/svart |
- |
Rödeby AIF |
6 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
8 feb 19.00 |
IFK Värnamo 1 |
- |
Rödeby AIF |
2 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
8 feb 19.00 |
Lindsdals IF |
- |
Stångebro United Blå/svart |
0 - 7 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
8 feb 16.30 |
Östers IF |
- |
Falkenbergs FF Gul |
3 - 4* |
8 feb 16.30 |
FK karlskrona Svart |
- |
Skoftebyns IF |
0 - 1 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
8 feb 18.30 |
Östers IF |
- |
FK karlskrona Svart |
0 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
8 feb 18.30 |
Falkenbergs FF Gul |
- |
Skoftebyns IF |
0 - 2 |
C-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
8 feb 16.00 |
Ljungby IF |
- |
Sandsbro AIK |
3 - 2* |
8 feb 16.00 |
Oskarshamn AIK |
- |
Växjö Norra IF |
4 - 5* |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
8 feb 18.00 |
Sandsbro AIK |
- |
Oskarshamn AIK |
2 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
8 feb 18.00 |
Ljungby IF |
- |
Växjö Norra IF |
0 - 1 |
D-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
8 feb 15.30 |
Tranås FF |
- |
Fårbo FF |
2 - 0 |
8 feb 15.30 |
Falkenbergs FF Vit |
- |
Färjestadens GoIF |
3 - 2* |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
8 feb 17.30 |
Fårbo FF |
- |
Färjestadens GoIF |
2 - 4 |
Final
Datum |
|
Res |
8 feb 17.30 |
Tranås FF |
- |
Falkenbergs FF Vit |
2 - 3* |