SundCupen 2022
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 16-17
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
11 mar 19.30 |
Söråker FF |
- |
Sund IF |
1 - 2 |
12 mar 09.00 |
Värtans IK Lag 1, Blå |
- |
Sund IF |
0 - 1 |
12 mar 11.00 |
Nackdala AIS Blå |
- |
Söråker FF |
0 - 0 |
12 mar 15.30 |
Värtans IK Lag 1, Blå |
- |
Söråker FF |
0 - 0 |
12 mar 16.00 |
Sund IF |
- |
Nackdala AIS Blå |
2 - 0 |
12 mar 18.00 |
Nackdala AIS Blå |
- |
Värtans IK Lag 1, Blå |
1 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sund IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
5-1 |
4 |
9 |
2. |
Värtans IK Lag 1, Blå |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-2 |
3 |
4 |
3. |
Söråker FF |
3 |
0 |
2 | 1 |
1-2 |
-1 |
2 |
4. |
Nackdala AIS Blå |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-7 |
-6 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
11 mar 21.30 |
Örsundbro IF Röd |
- |
Selånger SK |
1 - 5 |
12 mar 09.30 |
Forsa IF |
- |
Örsundbro IF Röd |
1 - 1 |
12 mar 11.30 |
Jarlabergs If Lag 1 Gul |
- |
Selånger SK |
0 - 2 |
12 mar 13.30 |
Forsa IF |
- |
Jarlabergs If Lag 1 Gul |
1 - 1 |
12 mar 18.00 |
Jarlabergs If Lag 1 Gul |
- |
Örsundbro IF Röd |
0 - 1 |
12 mar 18.00 |
Selånger SK |
- |
Forsa IF |
2 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Selånger SK |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-1 |
8 |
9 |
2. |
Örsundbro IF Röd |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-6 |
-3 |
4 |
3. |
Forsa IF |
3 |
0 |
2 | 1 |
2-4 |
-2 |
2 |
4. |
Jarlabergs If Lag 1 Gul |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-4 |
-3 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
11 mar 20.00 |
Ope IF |
- |
Moffe BK |
3 - 0 |
12 mar 08.00 |
Jarlabergs If Lag 2 Svart |
- |
Ope IF |
2 - 1 |
12 mar 08.00 |
Moffe BK |
- |
Värtans IK Lag 2, Röd |
0 - 3 |
12 mar 12.00 |
Jarlabergs If Lag 2 Svart |
- |
Moffe BK |
2 - 2 |
12 mar 12.30 |
Ope IF |
- |
Värtans IK Lag 2, Röd |
1 - 2 |
12 mar 18.30 |
Värtans IK Lag 2, Röd |
- |
Jarlabergs If Lag 2 Svart |
4 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Värtans IK Lag 2, Röd |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-1 |
8 |
9 |
2. |
Jarlabergs If Lag 2 Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-7 |
-3 |
4 |
3. |
Ope IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-4 |
1 |
3 |
4. |
Moffe BK |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-8 |
-6 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
11 mar 18.00 |
Kubikenborgs IF |
- |
Alnö IF |
3 - 0 |
12 mar 10.00 |
Nackdala AIS Vit |
- |
Storvreta IK |
0 - 3 |
12 mar 12.30 |
Nackdala AIS Vit |
- |
Kubikenborgs IF |
1 - 3 |
12 mar 13.00 |
Storvreta IK |
- |
Alnö IF |
3 - 0 |
12 mar 16.30 |
Alnö IF |
- |
Nackdala AIS Vit |
1 - 1 |
12 mar 16.30 |
Kubikenborgs IF |
- |
Storvreta IK |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Kubikenborgs IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-2 |
6 |
9 |
2. |
Storvreta IK |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-2 |
5 |
6 |
3. |
Nackdala AIS Vit |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-7 |
-5 |
1 |
4. |
Alnö IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-7 |
-6 |
1 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
13 mar 08.00 |
Kubikenborgs IF |
- |
Nackdala AIS Blå |
7 - 0 |
13 mar 08.00 |
Sund IF |
- |
Alnö IF |
4 - 0 |
13 mar 08.30 |
Storvreta IK |
- |
Söråker FF |
3 - 0 |
13 mar 08.30 |
Värtans IK Lag 1, Blå |
- |
Nackdala AIS Vit |
1 - 2* |
13 mar 09.00 |
Jarlabergs If Lag 1 Gul |
- |
Värtans IK Lag 2, Röd |
2 - 3 |
13 mar 09.00 |
Selånger SK |
- |
Moffe BK |
3 - 0 |
13 mar 09.30 |
Jarlabergs If Lag 2 Svart |
- |
Forsa IF |
2 - 0 |
13 mar 09.30 |
Örsundbro IF Röd |
- |
Ope IF |
0 - 4 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
13 mar 12.30 |
Sund IF |
- |
Ope IF |
2 - 1* |
13 mar 13.00 |
Storvreta IK |
- |
Selånger SK |
2 - 1 |
13 mar 13.00 |
Kubikenborgs IF |
- |
Jarlabergs If Lag 2 Svart |
7 - 6* |
13 mar 13.00 |
Nackdala AIS Vit |
- |
Värtans IK Lag 2, Röd |
3 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
13 mar 14.30 |
Sund IF |
- |
Nackdala AIS Vit |
3 - 0 |
13 mar 15.00 |
Storvreta IK |
- |
Kubikenborgs IF |
4 - 3* |
Final
Datum |
|
Res |
13 mar 16.00 |
Sund IF |
- |
Storvreta IK |
0 - 4 |