CoBÖDAbana 2013
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
Dam |
Vetlanda United IF |
Herr |
R/M IF |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
Herr
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
6 jul 10.00 |
Vetlanda United IF |
- |
R/M IF |
0 - 1 |
6 jul 10.00 |
Varnhems IF - Brothers |
- |
BK Norra |
4 - 3 |
6 jul 11.00 |
Vetlanda United IF |
- |
Varnhems IF - Brothers |
2 - 1* |
6 jul 11.30 |
R/M IF |
- |
BK Norra |
4 - 3 |
6 jul 12.30 |
BK Norra |
- |
Vetlanda United IF |
5 - 6* |
6 jul 12.30 |
R/M IF |
- |
Varnhems IF - Brothers |
5 - 1 |
|
|
S |
V |
ÖTV | SV | F |
+ - |
|
P |
1. |
R/M IF |
3 |
3 |
0 | 0 | 0 |
10-4 |
6 |
9 |
2. |
Vetlanda United IF |
3 |
0 |
2 | 0 | 1 |
8-7 |
1 |
4 |
3. |
Varnhems IF - Brothers |
3 |
1 |
0 | 0 | 2 |
6-10 |
-4 |
3 |
4. |
BK Norra |
3 |
0 |
0 | 0 | 3 |
11-14 |
-3 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
6 jul 10.00 |
A-Town Saints |
- |
Ulvåkers IF |
3 - 0 |
6 jul 11.30 |
Ulvåkers IF |
- |
Stensjöns IF |
0 - 5 |
6 jul 13.00 |
Stensjöns IF |
- |
A-Town Saints |
5 - 2 |
|
|
S |
V |
ÖTV | SV | F |
+ - |
|
P |
1. |
Stensjöns IF |
2 |
2 |
0 | 0 | 0 |
10-2 |
8 |
6 |
2. |
A-Town Saints |
2 |
1 |
0 | 0 | 1 |
5-5 |
0 |
3 |
3. |
Ulvåkers IF |
2 |
0 |
0 | 0 | 2 |
0-8 |
-8 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
6 jul 10.30 |
Nässjö Beach Soccer Club |
- |
Club Vasa BSF |
4 - 2 |
6 jul 11.30 |
Club Vasa BSF |
- |
Varnhems IF Borussia Skövde |
7 - 3 |
6 jul 13.00 |
Varnhems IF Borussia Skövde |
- |
Nässjö Beach Soccer Club |
2 - 3 |
|
|
S |
V |
ÖTV | SV | F |
+ - |
|
P |
1. |
Nässjö Beach Soccer Club |
2 |
2 |
0 | 0 | 0 |
7-4 |
3 |
6 |
2. |
Club Vasa BSF |
2 |
1 |
0 | 0 | 1 |
9-7 |
2 |
3 |
3. |
Varnhems IF Borussia Skövde |
2 |
0 |
0 | 0 | 2 |
5-10 |
-5 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
6 jul 11.00 |
Vetlanda United IF -Lokalbollen |
- |
Landsbro IF |
5 - 2 |
6 jul 12.30 |
Landsbro IF |
- |
Hangelösa IF |
5 - 1 |
6 jul 13.30 |
Hangelösa IF |
- |
Vetlanda United IF -Lokalbollen |
0 - 5 |
|
|
S |
V |
ÖTV | SV | F |
+ - |
|
P |
1. |
Vetlanda United IF -Lokalbollen |
2 |
2 |
0 | 0 | 0 |
10-2 |
8 |
6 |
2. |
Landsbro IF |
2 |
1 |
0 | 0 | 1 |
7-6 |
1 |
3 |
3. |
Hangelösa IF |
2 |
0 |
0 | 0 | 2 |
1-10 |
-9 |
0 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
6 jul 10.30 |
Böda Högby |
- |
KHC 90 (VU) |
5 - 0 |
6 jul 12.00 |
KHC 90 (VU) |
- |
Möre BK |
5 - 1 |
6 jul 13.30 |
Möre BK |
- |
Böda Högby |
1 - 11 |
|
|
S |
V |
ÖTV | SV | F |
+ - |
|
P |
1. |
Böda Högby |
2 |
2 |
0 | 0 | 0 |
16-1 |
15 |
6 |
2. |
KHC 90 (VU) |
2 |
1 |
0 | 0 | 1 |
5-6 |
-1 |
3 |
3. |
Möre BK |
2 |
0 |
0 | 0 | 2 |
2-16 |
-14 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
6 jul 11.00 |
Färjestadens GOIF - Storuman Energi |
- |
Co08 (Vetlanda United IF) |
1 - 3 |
6 jul 12.00 |
Co08 (Vetlanda United IF) |
- |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
6 - 3 |
6 jul 13.30 |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
- |
Färjestadens GOIF - Storuman Energi |
5 - 3 |
|
|
S |
V |
ÖTV | SV | F |
+ - |
|
P |
1. |
Co08 (Vetlanda United IF) |
2 |
2 |
0 | 0 | 0 |
9-4 |
5 |
6 |
2. |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
2 |
1 |
0 | 0 | 1 |
8-9 |
-1 |
3 |
3. |
Färjestadens GOIF - Storuman Energi |
2 |
0 |
0 | 0 | 2 |
4-8 |
-4 |
0 |
Grupp G
Datum |
|
Res |
6 jul 10.30 |
BK Profil (LIF) |
- |
Trekantens IF |
5 - 4* |
6 jul 12.00 |
Trekantens IF |
- |
Långhundra SK |
6 - 1 |
6 jul 13.00 |
Långhundra SK |
- |
BK Profil (LIF) |
2 - 7 |
|
|
S |
V |
ÖTV | SV | F |
+ - |
|
P |
1. |
BK Profil (LIF) |
2 |
1 |
1 | 0 | 0 |
12-6 |
6 |
5 |
2. |
Trekantens IF |
2 |
1 |
0 | 0 | 1 |
10-6 |
4 |
3 |
3. |
Långhundra SK |
2 |
0 |
0 | 0 | 2 |
3-13 |
-10 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
6 jul 14.40 |
Stensjöns IF |
- |
Nässjö Beach Soccer Club |
1 - 3 |
6 jul 14.40 |
Vetlanda United IF -Lokalbollen |
- |
Böda Högby |
4 - 2 |
6 jul 15.00 |
R/M IF |
- |
Trekantens IF |
6 - 4 |
6 jul 15.10 |
Co08 (Vetlanda United IF) |
- |
BK Profil (LIF) |
2 - 3 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
6 jul 15.50 |
Nässjö Beach Soccer Club |
- |
Vetlanda United IF -Lokalbollen |
4 - 5 |
6 jul 16.00 |
R/M IF |
- |
BK Profil (LIF) |
2 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
6 jul 16.50 |
Vetlanda United IF -Lokalbollen |
- |
R/M IF |
7 - 8* |
B-slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
6 jul 14.00 |
A-Town Saints |
- |
Varnhems IF - Brothers |
3 - 1 |
6 jul 14.00 |
Vetlanda United IF |
- |
Ulvåkers IF |
3 - 1 |
6 jul 14.00 |
Landsbro IF |
- |
Varnhems IF Borussia Skövde |
2 - 5 |
6 jul 14.20 |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
- |
Hangelösa IF |
2 - 1 |
6 jul 14.20 |
Färjestadens GOIF - Storuman Energi |
- |
Möre BK |
0 - 0 wo |
6 jul 14.20 |
KHC 90 (VU) |
- |
Långhundra SK |
3 - 2 |
6 jul 14.40 |
|
- |
Långhundra SK |
- |
6 jul 23.00 |
|
- |
BK Norra |
- |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
6 jul 15.10 |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
- |
KHC 90 (VU) |
3 - 2 |
6 jul 15.30 |
A-Town Saints |
- |
Vetlanda United IF |
3 - 2* |
6 jul 15.40 |
Varnhems IF Borussia Skövde |
- |
Färjestadens GOIF - Storuman Energi |
0 - 1 |
6 jul 15.40 |
|
- |
|
- |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
6 jul 16.20 |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
- |
|
- |
6 jul 16.30 |
Färjestadens GOIF - Storuman Energi |
- |
A-Town Saints |
3 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
6 jul 17.20 |
Nässjö Beach Soccer Club J-20 |
- |
Färjestadens GOIF - Storuman Energi |
3 - 2 |
Statistik