Habocupen 2022
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
P09 (födda 2009)
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
2 jul 08.00 |
Habo IF Blå |
- |
Bankeryds SK Svart |
1 - 2 |
2 jul 08.00 |
FC Gute Svart |
- |
Skeninge IK |
3 - 0 |
2 jul 10.30 |
Bankeryds SK Svart |
- |
FC Gute Svart |
0 - 2 |
2 jul 10.30 |
Skeninge IK |
- |
Habo IF Blå |
1 - 2 |
2 jul 13.30 |
Skeninge IK |
- |
Bankeryds SK Svart |
1 - 0 |
2 jul 14.20 |
Habo IF Blå |
- |
FC Gute Svart |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FC Gute Svart |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-1 |
6 |
9 |
2. |
Habo IF Blå |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-5 |
-1 |
3 |
3. |
Bankeryds SK Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-4 |
-2 |
3 |
4. |
Skeninge IK |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-5 |
-3 |
3 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
2 jul 08.00 |
Tabergs SK |
- |
Husqvarna FF |
0 - 3 |
2 jul 08.50 |
Motala AIF |
- |
Kävlinge Harrie FF Röd |
2 - 0 |
2 jul 11.20 |
Husqvarna FF |
- |
Motala AIF |
7 - 1 |
2 jul 11.20 |
Kävlinge Harrie FF Röd |
- |
Tabergs SK |
3 - 1 |
2 jul 14.20 |
Kävlinge Harrie FF Röd |
- |
Husqvarna FF |
2 - 2 |
2 jul 14.20 |
Tabergs SK |
- |
Motala AIF |
4 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Husqvarna FF |
3 |
2 |
1 | 0 |
12-3 |
9 |
7 |
2. |
Kävlinge Harrie FF Röd |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-5 |
0 |
4 |
3. |
Tabergs SK |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-6 |
-1 |
3 |
4. |
Motala AIF |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-11 |
-8 |
3 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
2 jul 08.00 |
Kävlinge Harrie FF Blå |
- |
Vislanda/Grimslöv |
2 - 2 |
2 jul 08.50 |
Habo IF Vit |
- |
Skara FC |
2 - 4 |
2 jul 11.20 |
Vislanda/Grimslöv |
- |
Habo IF Vit |
1 - 1 |
2 jul 11.20 |
Skara FC |
- |
Kävlinge Harrie FF Blå |
5 - 0 |
2 jul 15.10 |
Habo IF Vit |
- |
Kävlinge Harrie FF Blå |
0 - 3 |
2 jul 15.10 |
Vislanda/Grimslöv |
- |
Skara FC |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Skara FC |
3 |
3 |
0 | 0 |
11-3 |
8 |
9 |
2. |
Kävlinge Harrie FF Blå |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-7 |
-2 |
4 |
3. |
Vislanda/Grimslöv |
3 |
0 |
2 | 1 |
4-5 |
-1 |
2 |
4. |
Habo IF Vit |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-8 |
-5 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
2 jul 09.40 |
Bankeryds SK Gul |
- |
Tenhults IF |
0 - 0 |
2 jul 09.40 |
FC Gute Orange |
- |
BK Skottfint |
3 - 1 |
2 jul 12.40 |
BK Skottfint |
- |
Bankeryds SK Gul |
0 - 2 |
2 jul 12.40 |
Tenhults IF |
- |
FC Gute Orange |
1 - 2 |
2 jul 16.00 |
Bankeryds SK Gul |
- |
FC Gute Orange |
1 - 1 |
2 jul 16.00 |
BK Skottfint |
- |
Tenhults IF |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FC Gute Orange |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-3 |
3 |
7 |
2. |
Bankeryds SK Gul |
3 |
1 |
2 | 0 |
3-1 |
2 |
5 |
3. |
Tenhults IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-2 |
1 |
4 |
4. |
BK Skottfint |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-7 |
-6 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
3 jul 09.40 |
FC Gute Svart |
- |
Kävlinge Harrie FF Röd |
2 - 1 |
3 jul 09.40 |
Husqvarna FF |
- |
Habo IF Blå |
5 - 0 |
3 jul 09.40 |
Skara FC |
- |
Bankeryds SK Gul |
6 - 0 |
3 jul 09.40 |
FC Gute Orange |
- |
Kävlinge Harrie FF Blå |
2 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
3 jul 12.10 |
FC Gute Svart |
- |
FC Gute Orange |
4 - 2 |
3 jul 12.10 |
Husqvarna FF |
- |
Skara FC |
8 - 9 |
7-8 plats
Datum |
|
Res |
3 jul 13.10 |
Kävlinge Harrie FF Röd |
- |
Bankeryds SK Gul |
0 - 1 |
5-6 plats
Datum |
|
Res |
3 jul 13.10 |
Habo IF Blå |
- |
Kävlinge Harrie FF Blå |
4 - 1* |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
3 jul 14.10 |
FC Gute Orange |
- |
Husqvarna FF |
2 - 6 |
Final
Datum |
|
Res |
3 jul 16.00 |
FC Gute Svart |
- |
Skara FC |
0 - 3 |
B-slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
3 jul 08.00 |
Bankeryds SK Svart |
- |
Motala AIF |
0 - 2 |
3 jul 08.00 |
Vislanda/Grimslöv |
- |
BK Skottfint |
1 - 0 |
3 jul 08.50 |
Tabergs SK |
- |
Skeninge IK |
3 - 0 |
3 jul 08.50 |
Tenhults IF |
- |
Habo IF Vit |
0 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
3 jul 12.10 |
Motala AIF |
- |
Vislanda/Grimslöv |
0 - 2 |
3 jul 12.10 |
Tabergs SK |
- |
Habo IF Vit |
5 - 4 |
7-8 plats
Datum |
|
Res |
3 jul 10.30 |
Bankeryds SK Svart |
- |
BK Skottfint |
2 - 1 |
5-6 plats
Datum |
|
Res |
3 jul 10.30 |
Skeninge IK |
- |
Tenhults IF |
1 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
3 jul 14.10 |
Motala AIF |
- |
Habo IF Vit |
2 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
3 jul 14.10 |
Vislanda/Grimslöv |
- |
Tabergs SK |
1 - 2 |