AIF-Cup 2023
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
AIF CUP 2023
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
6 jan 09.30 |
Anderstorps IF Grön |
- |
Värnamo Södra FF |
0 - 1 |
6 jan 09.43 |
Gnosjö IF |
- |
FC Peking |
1 - 1 |
6 jan 10.22 |
Anderstorps IF Grön |
- |
Gnosjö IF |
0 - 2 |
6 jan 10.35 |
Värnamo Södra FF |
- |
FC Peking |
2 - 1 |
6 jan 11.14 |
FC Peking |
- |
Anderstorps IF Grön |
1 - 0 |
6 jan 11.27 |
Värnamo Södra FF |
- |
Gnosjö IF |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Värnamo Södra FF |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-2 |
2 |
7 |
2. |
Gnosjö IF |
3 |
1 |
2 | 0 |
4-2 |
2 |
5 |
3. |
FC Peking |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-3 |
0 |
4 |
4. |
Anderstorps IF Grön |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-4 |
-4 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
6 jan 09.56 |
Smålandsstenars GOIF Lag 1 Vit |
- |
FC Lirare |
1 - 1 |
6 jan 10.09 |
Anderstorps IF Vit |
- |
Nissafors is |
1 - 0 |
6 jan 10.48 |
Smålandsstenars GOIF Lag 1 Vit |
- |
Anderstorps IF Vit |
3 - 0 |
6 jan 11.01 |
FC Lirare |
- |
Nissafors is |
1 - 1 |
6 jan 11.40 |
Nissafors is |
- |
Smålandsstenars GOIF Lag 1 Vit |
0 - 1 |
6 jan 11.53 |
FC Lirare |
- |
Anderstorps IF Vit |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Smålandsstenars GOIF Lag 1 Vit |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-1 |
4 |
7 |
2. |
Anderstorps IF Vit |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-4 |
-1 |
6 |
3. |
FC Lirare |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-4 |
-1 |
2 |
4. |
Nissafors is |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-3 |
-2 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
6 jan 13.00 |
Bredaryd-Lanna IK |
- |
FK Industri Svart |
2 - 0 |
6 jan 13.13 |
Bosna IF Gislaved Bosna IF |
- |
Gislaveds IS Röd |
0 - 1 |
6 jan 13.52 |
Bredaryd-Lanna IK |
- |
Bosna IF Gislaved Bosna IF |
1 - 2 |
6 jan 14.05 |
FK Industri Svart |
- |
Gislaveds IS Röd |
1 - 2 |
6 jan 14.44 |
Gislaveds IS Röd |
- |
Bredaryd-Lanna IK |
1 - 0 |
6 jan 14.57 |
FK Industri Svart |
- |
Bosna IF Gislaved Bosna IF |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Gislaveds IS Röd |
3 |
3 |
0 | 0 |
4-1 |
3 |
9 |
2. |
Bosna IF Gislaved Bosna IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-2 |
1 |
6 |
3. |
Bredaryd-Lanna IK |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-3 |
0 |
3 |
4. |
FK Industri Svart |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-5 |
-4 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
6 jan 13.26 |
Tranemo IF |
- |
Västboås GOIF |
2 - 0 |
6 jan 13.39 |
Torpa IF |
- |
Team Jönköping |
1 - 1 |
6 jan 14.18 |
Tranemo IF |
- |
Torpa IF |
1 - 1 |
6 jan 14.31 |
Västboås GOIF |
- |
Team Jönköping |
2 - 0 |
6 jan 15.10 |
Team Jönköping |
- |
Tranemo IF |
2 - 1 |
6 jan 15.23 |
Västboås GOIF |
- |
Torpa IF |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Torpa IF |
3 |
1 |
2 | 0 |
4-2 |
2 |
5 |
2. |
Tranemo IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-3 |
1 |
4 |
3. |
Team Jönköping |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-4 |
-1 |
4 |
4. |
Västboås GOIF |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-4 |
-2 |
3 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
6 jan 12.10 |
Värnamo Södra FF |
- |
Anderstorps IF Vit |
0 - 1 |
6 jan 12.21 |
Smålandsstenars GOIF Lag 1 Vit |
- |
Gnosjö IF |
3 - 0 |
6 jan 15.45 |
Gislaveds IS Röd |
- |
Tranemo IF |
2 - 1 |
6 jan 16.00 |
Torpa IF |
- |
Bosna IF Gislaved Bosna IF |
0 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
6 jan 16.15 |
Anderstorps IF Vit |
- |
Smålandsstenars GOIF Lag 1 Vit |
2 - 3 |
6 jan 16.35 |
Gislaveds IS Röd |
- |
Bosna IF Gislaved Bosna IF |
1 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
6 jan 16.55 |
Anderstorps IF Vit |
- |
Gislaveds IS Röd |
5 - 4 |
Final
Datum |
|
Res |
6 jan 17.10 |
Smålandsstenars GOIF Lag 1 Vit |
- |
Bosna IF Gislaved Bosna IF |
1 - 0 |