Parkcupen 2023
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
Flickor 10 (Födda 2013), 7 mot 7 |
|
Flickor 11 (Födda 2012), 7 mot 7 |
|
Flickor 12 (Födda 2011), 7 mot 7 |
|
Flickor 12 (Födda 2011), 9 mot 9 |
|
Flickor 7 (Födda 2016), 5 mot 5 |
|
Flickor 8 (Födda 2015), 5 mot 5 |
|
Flickor 9 (födda 2014) 7 mot 7 |
|
Flickor 9 (Födda 2014), 5 mot 5 |
|
Pojkar 10 (Födda 2013), 7 mot 7 |
|
Pojkar 11 (Födda 2012), 7 mot 7 |
|
Pojkar 12 (Födda 2011), 7 mot 7 |
|
Pojkar 12 (Födda 2011), 9 mot 9 |
|
Pojkar 7 (Födda 2016), 5 mot 5 |
|
Pojkar 8 (Födda 2015), 5 mot 5 |
|
Pojkar 9 (Födda 2014), 5 mot 5 |
|
Pojkar 9 (Födda 2014), 7 mot 7 |
|
Pojkar 10 (Födda 2013), 7 mot 7
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
8 okt 10.00 |
Vaksala SK Svart Lag 1 |
- |
Alsike IF Vit |
|
8 okt 10.00 |
Fanna BK Svart |
- |
Gävle GIK FK |
|
8 okt 11.20 |
Gävle GIK FK |
- |
Vaksala SK Svart Lag 1 |
|
8 okt 11.20 |
Alsike IF Vit |
- |
Fanna BK Svart |
|
8 okt 14.00 |
Fanna BK Svart |
- |
Vaksala SK Svart Lag 1 |
|
8 okt 14.00 |
Alsike IF Vit |
- |
Gävle GIK FK |
|
Grupp B
Datum |
|
Res |
8 okt 09.20 |
Vaksala SK Svart Lag 2 |
- |
Barkarö IP P13 |
|
8 okt 09.20 |
Fanna BK Vit |
- |
Danmark IF Svart |
|
8 okt 10.40 |
Danmark IF Svart |
- |
Vaksala SK Svart Lag 2 |
|
8 okt 10.40 |
Barkarö IP P13 |
- |
Fanna BK Vit |
|
8 okt 12.40 |
Fanna BK Vit |
- |
Vaksala SK Svart Lag 2 |
|
8 okt 12.40 |
Barkarö IP P13 |
- |
Danmark IF Svart |
|
Grupp C
Datum |
|
Res |
8 okt 10.00 |
Vaksala SK Gul 1 |
- |
Barkarö IP Lag2 |
|
8 okt 10.00 |
Funbo IF |
- |
Sunnersta AIF Svart |
|
8 okt 11.20 |
Sunnersta AIF Svart |
- |
Vaksala SK Gul 1 |
|
8 okt 11.20 |
Barkarö IP Lag2 |
- |
Funbo IF |
|
8 okt 12.40 |
Funbo IF |
- |
Vaksala SK Gul 1 |
|
8 okt 12.40 |
Barkarö IP Lag2 |
- |
Sunnersta AIF Svart |
|
Grupp D
Datum |
|
Res |
8 okt 09.20 |
Vaksala SK Gul 2 |
- |
Österåker United FK 4-Grå |
|
8 okt 09.20 |
IF VP Blå |
- |
Sunnersta AIF Röd |
|
8 okt 10.40 |
Sunnersta AIF Röd |
- |
Vaksala SK Gul 2 |
|
8 okt 10.40 |
Österåker United FK 4-Grå |
- |
IF VP Blå |
|
8 okt 12.40 |
IF VP Blå |
- |
Vaksala SK Gul 2 |
|
8 okt 12.40 |
Österåker United FK 4-Grå |
- |
Sunnersta AIF Röd |
|
Grupp E
Datum |
|
Res |
8 okt 10.00 |
Vaksala SK P13 Röd |
- |
Österåker United FK 4-Grön |
|
8 okt 10.00 |
IF VP Orange |
- |
Alsike IF Svart |
|
8 okt 11.20 |
Alsike IF Svart |
- |
Vaksala SK P13 Röd |
|
8 okt 11.20 |
Österåker United FK 4-Grön |
- |
IF VP Orange |
|
8 okt 12.40 |
IF VP Orange |
- |
Vaksala SK P13 Röd |
|
8 okt 12.40 |
Österåker United FK 4-Grön |
- |
Alsike IF Svart |
|
Grupp F
Datum |
|
Res |
8 okt 10.00 |
Vaksala SK Vit |
- |
Österåker United FK 4-Svart |
|
8 okt 10.00 |
IFK Sirius Sirius Blå |
- |
Storvreta IK Vit |
|
8 okt 11.20 |
Storvreta IK Vit |
- |
Vaksala SK Vit |
|
8 okt 11.20 |
Österåker United FK 4-Svart |
- |
IFK Sirius Sirius Blå |
|
8 okt 13.20 |
IFK Sirius Sirius Blå |
- |
Vaksala SK Vit |
|
8 okt 13.20 |
Österåker United FK 4-Svart |
- |
Storvreta IK Vit |
|
Grupp G
Datum |
|
Res |
8 okt 10.00 |
Vaksala SK Vit 2 |
- |
Börje sportklubb |
|
8 okt 10.00 |
IFK Sirius Sirius Svart |
- |
Runby IF Svart |
|
8 okt 12.00 |
Runby IF Svart |
- |
Vaksala SK Vit 2 |
|
8 okt 12.00 |
Börje sportklubb |
- |
IFK Sirius Sirius Svart |
|
8 okt 14.00 |
IFK Sirius Sirius Svart |
- |
Vaksala SK Vit 2 |
|
8 okt 14.00 |
Börje sportklubb |
- |
Runby IF Svart |
|
Grupp H
Datum |
|
Res |
8 okt 10.00 |
Alsike IF Gul |
- |
Danmark IF Röd |
|
8 okt 10.00 |
Storvreta IK Blå |
- |
Håbo FF Röd |
|
8 okt 12.00 |
Håbo FF Röd |
- |
Alsike IF Gul |
|
8 okt 12.00 |
Danmark IF Röd |
- |
Storvreta IK Blå |
|
8 okt 14.00 |
Storvreta IK Blå |
- |
Alsike IF Gul |
|
8 okt 14.00 |
Danmark IF Röd |
- |
Håbo FF Röd |
|
Grupp I
Datum |
|
Res |
8 okt 10.40 |
GIF Sundsvall |
- |
Danmark IF Vit |
|
8 okt 10.40 |
Lagga Långhundra BK |
- |
IF VP Mörkblå |
|
8 okt 12.40 |
IF VP Mörkblå |
- |
GIF Sundsvall |
|
8 okt 12.40 |
Danmark IF Vit |
- |
Lagga Långhundra BK |
|
8 okt 14.40 |
Lagga Långhundra BK |
- |
GIF Sundsvall |
|
8 okt 14.40 |
Danmark IF Vit |
- |
IF VP Mörkblå |
|
Extramatcher
Extramatcher
Datum |
|
Res |
8 okt 14.00 |
Barkarö IP P13 |
- |
Funbo IF |
|
8 okt 14.00 |
Fanna BK Vit |
- |
Vaksala SK Gul 1 |
|
8 okt 14.00 |
Vaksala SK Svart Lag 2 |
- |
Sunnersta AIF Svart |
|
8 okt 14.00 |
Danmark IF Svart |
- |
Barkarö IP Lag2 |
|
8 okt 14.40 |
IF VP Orange |
- |
Österåker United FK 4-Grå |
|
8 okt 14.40 |
Vaksala SK P13 Röd |
- |
Sunnersta AIF Röd |
|
8 okt 14.40 |
Alsike IF Svart |
- |
IF VP Blå |
|
8 okt 14.40 |
Österåker United FK 4-Grön |
- |
Vaksala SK Gul 2 |
|
8 okt 15.20 |
Österåker United FK 4-Svart |
- |
Alsike IF Vit |
|
8 okt 15.20 |
Storvreta IK Vit |
- |
Gävle GIK FK |
|
8 okt 15.20 |
Vaksala SK Vit |
- |
Fanna BK Svart |
|
8 okt 15.20 |
IFK Sirius Sirius Blå |
- |
Vaksala SK Svart Lag 1 |
|
8 okt 15.20 |
Storvreta IK Blå |
- |
Börje sportklubb |
|
8 okt 16.00 |
IF VP Mörkblå |
- |
Danmark IF Röd |
|
8 okt 16.00 |
Alsike IF Gul |
- |
Runby IF Svart |
|
8 okt 16.00 |
Danmark IF Vit |
- |
IFK Sirius Sirius Svart |
|
8 okt 16.00 |
GIF Sundsvall |
- |
Vaksala SK Vit 2 |
|
8 okt 16.00 |
Lagga Långhundra BK |
- |
Håbo FF Röd |
|