Björnslaget 2013
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Herrar
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
6 sep 21.00 |
Laholms IBK |
- |
Rydboholms SK |
4 - 0 |
6 sep 21.00 |
IBK Elfhög |
- |
Bua IF |
4 - 0 |
7 sep 09.00 |
Laholms IBK |
- |
IBK Elfhög |
5 - 4 |
7 sep 09.00 |
Rydboholms SK |
- |
Bua IF |
3 - 2 |
7 sep 15.30 |
Rydboholms SK |
- |
IBK Elfhög |
4 - 0 |
7 sep 17.00 |
Bua IF |
- |
Laholms IBK |
3 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Laholms IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-7 |
6 |
9 |
2. |
Rydboholms SK |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-6 |
1 |
6 |
3. |
IBK Elfhög |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-9 |
-1 |
3 |
4. |
Bua IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-11 |
-6 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
6 sep 19.00 |
Lindås Waves IBK |
- |
Öckerö IBK |
1 - 3 |
6 sep 19.00 |
Lindome IBK |
- |
IBF Tranås |
4 - 2 |
7 sep 09.00 |
Öckerö IBK |
- |
IBF Tranås |
3 - 0 |
7 sep 10.00 |
Lindås Waves IBK |
- |
Lindome IBK |
4 - 2 |
7 sep 14.30 |
IBF Tranås |
- |
Lindås Waves IBK |
1 - 7 |
7 sep 17.00 |
Öckerö IBK |
- |
Lindome IBK |
3 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Öckerö IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-2 |
7 |
9 |
2. |
Lindås Waves IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
12-6 |
6 |
6 |
3. |
Lindome IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-9 |
-2 |
3 |
4. |
IBF Tranås |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-14 |
-11 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
6 sep 20.00 |
Sandareds IBS |
- |
Partille IBS |
0 - 2 |
6 sep 20.00 |
IBK Elfhög |
- |
Munka IBK lag 2 junior |
5 - 4 |
7 sep 11.00 |
Sandareds IBS |
- |
IBK Elfhög |
4 - 2 |
7 sep 11.00 |
Partille IBS |
- |
Munka IBK lag 2 junior |
4 - 1 |
7 sep 18.00 |
Partille IBS |
- |
IBK Elfhög |
3 - 1 |
7 sep 19.00 |
Munka IBK lag 2 junior |
- |
Sandareds IBS |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Partille IBS |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-2 |
7 |
9 |
2. |
Sandareds IBS |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-4 |
3 |
6 |
3. |
IBK Elfhög |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-11 |
-3 |
3 |
4. |
Munka IBK lag 2 junior |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-12 |
-7 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
6 sep 20.00 |
Brönderslev FC Hot Shots |
- |
Marin väst |
5 - 3 |
6 sep 20.00 |
IBK Tygriket 99 |
- |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
2 - 5 |
7 sep 13.30 |
Brönderslev FC Hot Shots |
- |
IBK Tygriket 99 |
5 - 0 |
7 sep 13.30 |
Marin väst |
- |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
0 - 2 |
7 sep 18.00 |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
- |
Brönderslev FC Hot Shots |
2 - 4 |
7 sep 18.00 |
Marin väst |
- |
IBK Tygriket 99 |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Brönderslev FC Hot Shots |
3 |
3 |
0 | 0 |
14-5 |
9 |
9 |
2. |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-6 |
3 |
6 |
3. |
IBK Tygriket 99 |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-10 |
-5 |
3 |
4. |
Marin väst |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-10 |
-7 |
0 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
6 sep 17.00 |
Onsala Innebandy Klubb |
- |
Guldhedens IK |
3 - 2 |
6 sep 18.00 |
Jönköping City IBK |
- |
Särö Seahawks IBK |
8 - 0 |
7 sep 12.30 |
Onsala Innebandy Klubb |
- |
Jönköping City IBK |
3 - 3 |
7 sep 12.30 |
Guldhedens IK |
- |
Särö Seahawks IBK |
3 - 0 |
7 sep 20.00 |
Särö Seahawks IBK |
- |
Onsala Innebandy Klubb |
1 - 8 |
7 sep 20.00 |
Guldhedens IK |
- |
Jönköping City IBK |
6 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Onsala Innebandy Klubb |
3 |
2 |
1 | 0 |
14-6 |
8 |
7 |
2. |
Jönköping City IBK |
3 |
1 |
2 | 0 |
17-9 |
8 |
5 |
3. |
Guldhedens IK |
3 |
1 |
1 | 1 |
11-9 |
2 |
4 |
4. |
Särö Seahawks IBK |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-19 |
-18 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
6 sep 22.00 |
Grei |
- |
Fristad GoIF |
6 - 2 |
6 sep 22.00 |
Pixbo Wallenstam IBF |
- |
Veddige IBK |
1 - 2 |
7 sep 11.00 |
Fristad GoIF |
- |
Veddige IBK |
2 - 1 |
7 sep 12.30 |
Grei |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
16 - 2 |
7 sep 19.00 |
Veddige IBK |
- |
Grei |
2 - 8 |
7 sep 19.00 |
Fristad GoIF |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
5 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Grei |
3 |
3 |
0 | 0 |
30-6 |
24 |
9 |
2. |
Fristad GoIF |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-9 |
0 |
6 |
3. |
Veddige IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-11 |
-6 |
3 |
4. |
Pixbo Wallenstam IBF |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-23 |
-18 |
0 |
Grupp G
Datum |
|
Res |
6 sep 17.00 |
Frölunda IBK |
- |
Eken IBK |
1 - 3 |
6 sep 18.00 |
Munka IBK |
- |
Hovås IBK |
5 - 3 |
7 sep 12.30 |
Frölunda IBK |
- |
Munka IBK |
1 - 3 |
7 sep 14.30 |
Eken IBK |
- |
Hovås IBK |
10 - 2 |
7 sep 19.00 |
Hovås IBK |
- |
Frölunda IBK |
3 - 7 |
7 sep 19.00 |
Eken IBK |
- |
Munka IBK |
7 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Eken IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
20-4 |
16 |
9 |
2. |
Munka IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-11 |
-2 |
6 |
3. |
Frölunda IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
9-9 |
0 |
3 |
4. |
Hovås IBK |
3 |
0 |
0 | 3 |
8-22 |
-14 |
0 |
Grupp H
Datum |
|
Res |
6 sep 19.00 |
Barnarps IF |
- |
IBF Älvstranden |
5 - 0 |
6 sep 22.00 |
FBC Lerum |
- |
Bålsta FBC |
4 - 3 |
7 sep 10.00 |
Barnarps IF |
- |
FBC Lerum |
1 - 1 |
7 sep 12.30 |
IBF Älvstranden |
- |
Bålsta FBC |
5 - 3 |
7 sep 17.00 |
Bålsta FBC |
- |
Barnarps IF |
1 - 1 |
7 sep 20.00 |
IBF Älvstranden |
- |
FBC Lerum |
2 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Barnarps IF |
3 |
1 |
2 | 0 |
7-2 |
5 |
5 |
2. |
FBC Lerum |
3 |
1 |
2 | 0 |
7-6 |
1 |
5 |
3. |
IBF Älvstranden |
3 |
1 |
1 | 1 |
7-10 |
-3 |
4 |
4. |
Bålsta FBC |
3 |
0 |
1 | 2 |
7-10 |
-3 |
1 |
Grupp I
Datum |
|
Res |
6 sep 21.00 |
Hjärnarp IBK |
- |
Högsbo AIK |
4 - 1 |
6 sep 22.00 |
Lillestrøm IBK |
- |
Åsa IF |
4 - 0 |
7 sep 10.00 |
Hjärnarp IBK |
- |
Lillestrøm IBK |
6 - 2 |
7 sep 10.00 |
Högsbo AIK |
- |
Åsa IF |
2 - 2 |
7 sep 18.00 |
Åsa IF |
- |
Hjärnarp IBK |
1 - 5 |
7 sep 18.00 |
Högsbo AIK |
- |
Lillestrøm IBK |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hjärnarp IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
15-4 |
11 |
9 |
2. |
Lillestrøm IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-6 |
2 |
6 |
3. |
Högsbo AIK |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-8 |
-5 |
1 |
4. |
Åsa IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-11 |
-8 |
1 |
Slutspel
1/16-finaler
Datum |
|
Res |
8 sep 08.00 |
Munka IBK |
- |
FBC Lerum |
2 - 3 |
8 sep 08.00 |
Lillestrøm IBK |
- |
Rydboholms SK |
4 - 5 |
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
8 sep 09.00 |
Onsala Innebandy Klubb |
- |
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF |
3 - 2 |
8 sep 09.00 |
Grei |
- |
Sandareds IBS |
2 - 1 |
8 sep 09.00 |
Eken IBK |
- |
Lindås Waves IBK |
4 - 6 |
8 sep 09.00 |
Brönderslev FC Hot Shots |
- |
Jönköping City IBK |
6 - 1 |
8 sep 10.00 |
Partille IBS |
- |
Fristad GoIF |
2 - 5 |
8 sep 10.00 |
Laholms IBK |
- |
FBC Lerum |
1 - 4 |
8 sep 10.00 |
Öckerö IBK |
- |
Hjärnarp IBK |
1 - 4 |
8 sep 10.00 |
Barnarps IF |
- |
Rydboholms SK |
4 - 0 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
8 sep 12.30 |
FBC Lerum |
- |
Hjärnarp IBK |
2 - 3 |
8 sep 12.30 |
Fristad GoIF |
- |
Brönderslev FC Hot Shots |
2 - 1 |
8 sep 12.30 |
Onsala Innebandy Klubb |
- |
Grei |
4 - 3 |
8 sep 12.30 |
Lindås Waves IBK |
- |
Barnarps IF |
2 - 6 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
8 sep 14.30 |
Hjärnarp IBK |
- |
Fristad GoIF |
3 - 1 |
8 sep 14.30 |
Onsala Innebandy Klubb |
- |
Barnarps IF |
5 - 3 |
Final
Datum |
|
Res |
8 sep 17.00 |
Hjärnarp IBK |
- |
Onsala Innebandy Klubb |
7 - 2 |