Habo Cup 2013
Click on the classnames to see the results of the class.
|
Playoffs |
B-playoffs |
C-playoffs |
F10/11 |
Ulricehamns IFK Svart |
|
|
F11/12 |
IK Zenith |
Ingelstad IK |
|
P10 |
Assyriska BK |
Värnamo Södra FF Röd |
Habo IF Vit |
P11 |
IFK Motala |
Ulricehamns IFK Blå |
|
P12 |
Råslätts SK |
Taberg SK Gul |
|
P10
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
29 jun 10.10 |
Habo IF Vit |
- |
Husqvarna FF |
0 - 1 |
29 jun 10.10 |
Värnamo Södra FF Röd |
- |
Tabergs SK |
1 - 2 |
29 jun 10.10 |
Bankeryds SK Gul |
- |
Assyriska BK |
1 - 3 |
29 jun 11.20 |
Habo IF Vit |
- |
Värnamo Södra FF Röd |
1 - 7 |
29 jun 11.20 |
Bankeryds SK Gul |
- |
Tabergs SK |
0 - 2 |
29 jun 11.20 |
Assyriska BK |
- |
Husqvarna FF |
3 - 2 |
29 jun 14.00 |
Tabergs SK |
- |
Habo IF Vit |
1 - 0 |
29 jun 14.35 |
Värnamo Södra FF Röd |
- |
Assyriska BK |
0 - 3 |
29 jun 14.35 |
Husqvarna FF |
- |
Bankeryds SK Gul |
2 - 1 |
29 jun 16.25 |
Habo IF Vit |
- |
Bankeryds SK Gul |
1 - 2 |
29 jun 17.00 |
Tabergs SK |
- |
Assyriska BK |
2 - 1 |
29 jun 17.00 |
Husqvarna FF |
- |
Värnamo Södra FF Röd |
0 - 4 |
30 jun 09.00 |
Assyriska BK |
- |
Habo IF Vit |
4 - 0 |
30 jun 09.00 |
Värnamo Södra FF Röd |
- |
Bankeryds SK Gul |
3 - 0 |
30 jun 09.00 |
Tabergs SK |
- |
Husqvarna FF |
1 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Tabergs SK |
5 |
4 |
1 | 0 |
8-3 |
5 |
13 |
2. |
Assyriska BK |
5 |
4 |
0 | 1 |
14-5 |
9 |
12 |
3. |
Värnamo Södra FF Röd |
5 |
3 |
0 | 2 |
15-6 |
9 |
9 |
4. |
Husqvarna FF |
5 |
2 |
1 | 2 |
6-9 |
-3 |
7 |
5. |
Bankeryds SK Gul |
5 |
1 |
0 | 4 |
4-11 |
-7 |
3 |
6. |
Habo IF Vit |
5 |
0 |
0 | 5 |
2-15 |
-13 |
0 |
Group B
Date |
|
Res |
29 jun 10.10 |
Värnamo Södra FF Vit |
- |
IF Haga |
1 - 1 |
29 jun 10.45 |
Habo IF Blå |
- |
J-Södra |
3 - 3 |
29 jun 10.45 |
Reftele/Ås GoIF |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
1 - 1 |
29 jun 13.25 |
Habo IF Blå |
- |
Värnamo Södra FF Vit |
0 - 2 |
29 jun 13.25 |
Reftele/Ås GoIF |
- |
IF Haga |
1 - 4 |
29 jun 13.25 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
J-Södra |
1 - 2 |
29 jun 14.35 |
J-Södra |
- |
Reftele/Ås GoIF |
2 - 1 |
29 jun 14.35 |
IF Haga |
- |
Habo IF Blå |
3 - 2 |
29 jun 14.35 |
Värnamo Södra FF Vit |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
9 - 0 |
29 jun 16.25 |
J-Södra |
- |
Värnamo Södra FF Vit |
0 - 0 |
29 jun 17.00 |
Habo IF Blå |
- |
Reftele/Ås GoIF |
3 - 1 |
29 jun 17.00 |
IF Haga |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
6 - 0 |
30 jun 09.00 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Habo IF Blå |
1 - 2 |
30 jun 09.00 |
Värnamo Södra FF Vit |
- |
Reftele/Ås GoIF |
1 - 0 |
30 jun 09.00 |
IF Haga |
- |
J-Södra |
1 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
IF Haga |
5 |
4 |
1 | 0 |
15-4 |
11 |
13 |
2. |
Värnamo Södra FF Vit |
5 |
3 |
2 | 0 |
13-1 |
12 |
11 |
3. |
J-Södra |
5 |
2 |
2 | 1 |
7-6 |
1 |
8 |
4. |
Habo IF Blå |
5 |
2 |
1 | 2 |
10-10 |
0 |
7 |
5. |
Reftele/Ås GoIF |
5 |
0 |
1 | 4 |
4-11 |
-7 |
1 |
6. |
Ulricehamns IFK Blå |
5 |
0 |
1 | 4 |
3-20 |
-17 |
1 |
Playoffs
Semi-finals
Date |
|
Res |
30 jun 12.10 |
Tabergs SK |
- |
Värnamo Södra FF Vit |
0 - 1 |
30 jun 12.10 |
IF Haga |
- |
Assyriska BK |
0 - 7 |
Third place
Date |
|
Res |
30 jun 15.30 |
Tabergs SK |
- |
IF Haga |
3 - 2* |
Final
Date |
|
Res |
30 jun 16.10 |
Värnamo Södra FF Vit |
- |
Assyriska BK |
0 - 2 |
B-playoffs
Semi-finals
Date |
|
Res |
30 jun 12.10 |
Värnamo Södra FF Röd |
- |
Habo IF Blå |
3 - 0 |
30 jun 12.10 |
J-Södra |
- |
Husqvarna FF |
1 - 0 |
Third place
Date |
|
Res |
30 jun 15.30 |
Habo IF Blå |
- |
Husqvarna FF |
0 - 4 |
Final
Date |
|
Res |
30 jun 16.10 |
Värnamo Södra FF Röd |
- |
J-Södra |
3 - 0 |
C-playoffs
Semi-finals
Date |
|
Res |
30 jun 12.10 |
Bankeryds SK Gul |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
4 - 2 |
30 jun 12.10 |
Reftele/Ås GoIF |
- |
Habo IF Vit |
3 - 6* |
Third place
Date |
|
Res |
30 jun 14.10 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Reftele/Ås GoIF |
1 - 4 |
Final
Date |
|
Res |
30 jun 14.10 |
Bankeryds SK Gul |
- |
Habo IF Vit |
0 - 1 |