Björnslaget 2014
Klik på klassenavne at se resultaterne af klassen.
Herrar
Gruppespill
Gruppe A
Dato |
|
Res |
5 sep 21.00 |
Lindås Waves IBK |
- |
Myggenäs IBK |
5 - 0 |
5 sep 21.00 |
Hjärnarps IBK |
- |
Skara IBK |
2 - 6 |
6 sep 09.00 |
Hjärnarps IBK |
- |
Myggenäs IBK |
4 - 2 |
6 sep 10.00 |
Skara IBK |
- |
Lindås Waves IBK |
2 - 8 |
6 sep 14.00 |
Lindås Waves IBK |
- |
Hjärnarps IBK |
3 - 2 |
6 sep 14.00 |
Myggenäs IBK |
- |
Skara IBK |
2 - 5 |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
Lindås Waves IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
16-4 |
12 |
9 |
2. |
Skara IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
13-12 |
1 |
6 |
3. |
Hjärnarps IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-11 |
-3 |
3 |
4. |
Myggenäs IBK |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-14 |
-10 |
0 |
Gruppe B
Dato |
|
Res |
5 sep 17.00 |
Frölunda IBK |
- |
sandareds ibs |
1 - 9 |
5 sep 19.00 |
Jönköping City IBK |
- |
Brönderslev FC |
2 - 3 |
6 sep 08.00 |
Brönderslev FC |
- |
sandareds ibs |
9 - 2 |
6 sep 08.00 |
Frölunda IBK |
- |
Jönköping City IBK |
2 - 3 |
6 sep 15.00 |
Brönderslev FC |
- |
Frölunda IBK |
4 - 1 |
6 sep 15.00 |
sandareds ibs |
- |
Jönköping City IBK |
4 - 6 |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
Brönderslev FC |
3 |
3 |
0 | 0 |
16-5 |
11 |
9 |
2. |
Jönköping City IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
11-9 |
2 |
6 |
3. |
sandareds ibs |
3 |
1 |
0 | 2 |
15-16 |
-1 |
3 |
4. |
Frölunda IBK |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-16 |
-12 |
0 |
Gruppe C
Dato |
|
Res |
5 sep 17.00 |
Partille IBS |
- |
Onsala IBK |
5 - 5 |
5 sep 21.00 |
Huddinge Ungdom |
- |
Östra SK |
5 - 4 |
6 sep 09.00 |
Onsala IBK |
- |
Östra SK |
1 - 8 |
6 sep 09.00 |
Huddinge Ungdom |
- |
Partille IBS |
5 - 5 |
6 sep 19.00 |
Östra SK |
- |
Partille IBS |
5 - 3 |
6 sep 19.00 |
Onsala IBK |
- |
Huddinge Ungdom |
0 - 5 wo |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
Huddinge Ungdom |
3 |
2 |
1 | 0 |
15-9 |
6 |
7 |
2. |
Östra SK |
3 |
2 |
0 | 1 |
17-9 |
8 |
6 |
3. |
Partille IBS |
3 |
0 |
2 | 1 |
13-15 |
-2 |
2 |
4. |
Onsala IBK |
3 |
0 |
1 | 2 |
6-18 |
-12 |
1 |
Gruppe D
Dato |
|
Res |
5 sep 17.00 |
IBF Älvstranden |
- |
Lindome IBK |
2 - 1 |
5 sep 20.00 |
Lillestrøm IBK |
- |
IBK Walkesborg 99 |
4 - 2 |
6 sep 11.00 |
IBK Walkesborg 99 |
- |
IBF Älvstranden |
2 - 3 |
6 sep 11.00 |
Lindome IBK |
- |
Lillestrøm IBK |
2 - 4 |
6 sep 19.00 |
Lindome IBK |
- |
IBK Walkesborg 99 |
3 - 3 |
6 sep 20.00 |
Lillestrøm IBK |
- |
IBF Älvstranden |
2 - 1 |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
Lillestrøm IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-5 |
5 |
9 |
2. |
IBF Älvstranden |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-5 |
1 |
6 |
3. |
IBK Walkesborg 99 |
3 |
0 |
1 | 2 |
7-10 |
-3 |
1 |
4. |
Lindome IBK |
3 |
0 |
1 | 2 |
6-9 |
-3 |
1 |
Gruppe E
Dato |
|
Res |
5 sep 17.00 |
Hindås Härryda ibk |
- |
Landvetter IBK |
2 - 7 |
5 sep 20.00 |
Barnarp IF |
- |
Marstrands IBK |
3 - 1 |
6 sep 08.00 |
Landvetter IBK |
- |
Marstrands IBK |
6 - 2 |
6 sep 10.00 |
Barnarp IF |
- |
Hindås Härryda ibk |
11 - 3 |
6 sep 15.00 |
Marstrands IBK |
- |
Hindås Härryda ibk |
6 - 3 |
6 sep 17.00 |
Landvetter IBK |
- |
Barnarp IF |
3 - 2 |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
Landvetter IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
16-6 |
10 |
9 |
2. |
Barnarp IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
16-7 |
9 |
6 |
3. |
Marstrands IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
9-12 |
-3 |
3 |
4. |
Hindås Härryda ibk |
3 |
0 |
0 | 3 |
8-24 |
-16 |
0 |
Gruppe F
Dato |
|
Res |
5 sep 19.00 |
IF Marin Väst |
- |
Öckerö IBK |
3 - 2 |
5 sep 20.00 |
IK Akerselva |
- |
Guldhedens IK |
6 - 4 |
6 sep 10.00 |
Öckerö IBK |
- |
IK Akerselva |
1 - 2 |
6 sep 11.00 |
Guldhedens IK |
- |
IF Marin Väst |
8 - 4 |
6 sep 15.00 |
IF Marin Väst |
- |
IK Akerselva |
1 - 7 |
6 sep 15.00 |
Öckerö IBK |
- |
Guldhedens IK |
0 - 1 |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
IK Akerselva |
3 |
3 |
0 | 0 |
15-6 |
9 |
9 |
2. |
Guldhedens IK |
3 |
2 |
0 | 1 |
13-10 |
3 |
6 |
3. |
IF Marin Väst |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-17 |
-9 |
3 |
4. |
Öckerö IBK |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-6 |
-3 |
0 |
Gruppe G
Dato |
|
Res |
5 sep 18.00 |
Rydbolholms sk |
- |
Sportlife Kungälv IBK |
4 - 4 |
5 sep 20.00 |
Fristad GoIF |
- |
Hovås IBK |
5 - 3 |
6 sep 13.00 |
Hovås IBK |
- |
Rydbolholms sk |
4 - 6 |
6 sep 13.00 |
Sportlife Kungälv IBK |
- |
Fristad GoIF |
3 - 10 |
6 sep 20.00 |
Sportlife Kungälv IBK |
- |
Hovås IBK |
3 - 4 |
6 sep 20.00 |
Fristad GoIF |
- |
Rydbolholms sk |
4 - 2 |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
Fristad GoIF |
3 |
3 |
0 | 0 |
19-8 |
11 |
9 |
2. |
Rydbolholms sk |
3 |
1 |
1 | 1 |
12-12 |
0 |
4 |
3. |
Hovås IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
11-14 |
-3 |
3 |
4. |
Sportlife Kungälv IBK |
3 |
0 |
1 | 2 |
10-18 |
-8 |
1 |
Gruppe H
Dato |
|
Res |
5 sep 18.00 |
Pixbo Hj |
- |
IBK Elfhög |
3 - 5 |
5 sep 20.00 |
Färjestadens IBK |
- |
IBK Vänersborg |
3 - 3 |
6 sep 09.00 |
IBK Elfhög |
- |
IBK Vänersborg |
1 - 4 |
6 sep 11.00 |
Pixbo Hj |
- |
Färjestadens IBK |
2 - 3 |
6 sep 17.00 |
IBK Vänersborg |
- |
Pixbo Hj |
14 - 1 |
6 sep 18.00 |
Färjestadens IBK |
- |
IBK Elfhög |
4 - 1 |
|
|
K |
V |
U | T |
+ - |
|
P |
1. |
IBK Vänersborg |
3 |
2 |
1 | 0 |
21-5 |
16 |
7 |
2. |
Färjestadens IBK |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-6 |
4 |
7 |
3. |
IBK Elfhög |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-11 |
-4 |
3 |
4. |
Pixbo Hj |
3 |
0 |
0 | 3 |
6-22 |
-16 |
0 |
Slutspil
Ottende-finale
Dato |
|
Res |
7 sep 09.00 |
Lindås Waves IBK |
- |
Färjestadens IBK |
5 - 1 |
7 sep 09.00 |
Huddinge Ungdom |
- |
Guldhedens IK |
7 - 4 |
7 sep 09.00 |
Brönderslev FC |
- |
Barnarp IF |
1 - 5 |
7 sep 09.00 |
Lillestrøm IBK |
- |
Rydbolholms sk |
5 - 4 |
7 sep 10.00 |
Landvetter IBK |
- |
IBF Älvstranden |
3 - 2 |
7 sep 10.00 |
IK Akerselva |
- |
Östra SK |
6 - 5 |
7 sep 10.00 |
Fristad GoIF |
- |
Jönköping City IBK |
2 - 3 |
7 sep 10.00 |
IBK Vänersborg |
- |
Skara IBK |
5 - 0 |
Kvartfinaler
Dato |
|
Res |
7 sep 12.30 |
Lindås Waves IBK |
- |
Huddinge Ungdom |
5 - 2 |
7 sep 12.30 |
Barnarp IF |
- |
Lillestrøm IBK |
3 - 1 |
7 sep 12.30 |
Landvetter IBK |
- |
IK Akerselva |
5 - 3* |
7 sep 12.30 |
Jönköping City IBK |
- |
IBK Vänersborg |
4 - 5 |
Semifinaler
Dato |
|
Res |
7 sep 14.30 |
Lindås Waves IBK |
- |
Barnarp IF |
5 - 3* |
7 sep 14.30 |
Landvetter IBK |
- |
IBK Vänersborg |
2 - 4 |
Final
Dato |
|
Res |
7 sep 17.00 |
Lindås Waves IBK |
- |
IBK Vänersborg |
2 - 3 |
Statistik