Lassacupen 2014
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
F10 |
Sexdrega/Aplareds IF |
|
F12 |
Gånghester/Målsryd |
P10 |
Råslätt IK |
Tvärred/Vegby |
P12 |
UIFK |
Svenljunga IK |
P10
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
26 apr 09.00 |
Sandareds IF |
- |
Gällstads FK |
4 - 0 |
26 apr 09.00 |
Tranemo IF |
- |
Vakant/återbud |
3 - 0 wo |
26 apr 10.00 |
Sandareds IF |
- |
Tranemo IF |
3 - 0 |
26 apr 10.00 |
Gällstads FK |
- |
Vakant/återbud |
3 - 0 |
26 apr 11.00 |
Vakant/återbud |
- |
Sandareds IF |
0 - 3 wo |
26 apr 11.00 |
Gällstads FK |
- |
Tranemo IF |
0 - 7 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sandareds IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-0 |
10 |
9 |
2. |
Tranemo IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-3 |
7 |
6 |
3. |
Gällstads FK |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-11 |
-8 |
3 |
4. |
Vakant/återbud |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
26 apr 09.00 |
UIFK |
- |
Råslätt IK |
1 - 0 |
26 apr 09.30 |
Anderstorps IF |
- |
Brämhults IK |
3 - 1 |
26 apr 10.00 |
UIFK |
- |
Anderstorps IF |
0 - 7 |
26 apr 10.30 |
Råslätt IK |
- |
Brämhults IK |
1 - 5 |
26 apr 11.00 |
Brämhults IK |
- |
UIFK |
3 - 1 |
26 apr 11.30 |
Råslätt IK |
- |
Anderstorps IF |
0 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Anderstorps IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
16-1 |
15 |
9 |
2. |
Brämhults IK |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-5 |
4 |
6 |
3. |
UIFK |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-10 |
-8 |
3 |
4. |
Råslätt IK |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-12 |
-11 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
26 apr 09.30 |
Brämhults IK |
- |
Råslätt IK |
0 - 3 |
26 apr 09.30 |
Tvärred/Vegby |
- |
Sexdrega/Aplareds IF |
3 - 4 |
26 apr 10.30 |
Brämhults IK |
- |
Tvärred/Vegby |
5 - 1 |
26 apr 10.30 |
Råslätt IK |
- |
Sexdrega/Aplareds IF |
3 - 1 |
26 apr 11.30 |
Sexdrega/Aplareds IF |
- |
Brämhults IK |
3 - 2 |
26 apr 11.30 |
Råslätt IK |
- |
Tvärred/Vegby |
7 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Råslätt IK |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-1 |
12 |
9 |
2. |
Sexdrega/Aplareds IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-8 |
0 |
6 |
3. |
Brämhults IK |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-7 |
0 |
3 |
4. |
Tvärred/Vegby |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-16 |
-12 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
26 apr 09.00 |
Svenljunga IK |
- |
UIFK |
0 - 3 wo |
26 apr 09.00 |
Tranemo IF |
- |
Vakant/återbud |
3 - 0 wo |
26 apr 10.00 |
Svenljunga IK |
- |
Tranemo IF |
0 - 3 |
26 apr 10.00 |
UIFK |
- |
Vakant/återbud |
3 - 0 |
26 apr 11.00 |
Vakant/återbud |
- |
Svenljunga IK |
0 - 0 wo |
26 apr 11.00 |
UIFK |
- |
Tranemo IF |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Tranemo IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-0 |
8 |
9 |
2. |
UIFK |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-2 |
4 |
6 |
3. |
Vakant/återbud |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-6 |
-6 |
1 |
4. |
Svenljunga IK |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-6 |
-6 |
1 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
26 apr 09.00 |
Brämhults IK |
- |
Vakant/återbud |
3 - 0 wo |
26 apr 09.30 |
UIFK |
- |
Grimsås IF |
0 - 7 |
26 apr 10.00 |
Brämhults IK |
- |
UIFK |
6 - 0 |
26 apr 10.30 |
Vakant/återbud |
- |
Grimsås IF |
0 - 3 |
26 apr 11.00 |
Grimsås IF |
- |
Brämhults IK |
1 - 1 |
26 apr 11.30 |
Vakant/återbud |
- |
UIFK |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Grimsås IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
11-1 |
10 |
7 |
2. |
Brämhults IK |
3 |
2 |
1 | 0 |
10-1 |
9 |
7 |
3. |
UIFK |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-13 |
-10 |
3 |
4. |
Vakant/återbud |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
26 apr 09.30 |
UIFK |
- |
Dalstorps IF |
0 - 3 |
26 apr 09.30 |
Floby-Grolanda |
- |
Hemsjö IF |
5 - 0 |
26 apr 10.30 |
UIFK |
- |
Floby-Grolanda |
0 - 15 |
26 apr 10.30 |
Dalstorps IF |
- |
Hemsjö IF |
1 - 2 |
26 apr 11.30 |
Hemsjö IF |
- |
UIFK |
8 - 0 |
26 apr 11.30 |
Dalstorps IF |
- |
Floby-Grolanda |
1 - 8 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Floby-Grolanda |
3 |
3 |
0 | 0 |
28-1 |
27 |
9 |
2. |
Hemsjö IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-6 |
4 |
6 |
3. |
Dalstorps IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-10 |
-5 |
3 |
4. |
UIFK |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-26 |
-26 |
0 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
26 apr 12.30 |
Sandareds IF |
- |
Brämhults IK |
5 - 1 |
26 apr 12.30 |
Anderstorps IF |
- |
Brämhults IK |
2 - 1 |
26 apr 12.30 |
Råslätt IK |
- |
Dalstorps IF |
5 - 0 |
26 apr 12.30 |
Tranemo IF |
- |
Brämhults IK |
0 - 2 |
26 apr 13.10 |
Grimsås IF |
- |
Gällstads FK |
7 - 1 |
26 apr 13.10 |
Floby-Grolanda |
- |
UIFK |
6 - 0 |
26 apr 13.10 |
Tranemo IF |
- |
Sexdrega/Aplareds IF |
1 - 0 |
26 apr 13.10 |
Hemsjö IF |
- |
UIFK |
0 - 1 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
26 apr 14.00 |
Sandareds IF |
- |
Anderstorps IF |
1 - 2 |
26 apr 14.00 |
Råslätt IK |
- |
Brämhults IK |
3 - 1 |
26 apr 14.00 |
Grimsås IF |
- |
Floby-Grolanda |
1 - 7 |
26 apr 14.00 |
Tranemo IF |
- |
UIFK |
3 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
26 apr 15.00 |
Anderstorps IF |
- |
Råslätt IK |
8 - 9* |
26 apr 15.00 |
Floby-Grolanda |
- |
Tranemo IF |
5 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
26 apr 16.00 |
Anderstorps IF |
- |
Tranemo IF |
3 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
26 apr 16.20 |
Råslätt IK |
- |
Floby-Grolanda |
3 - 2 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
26 apr 12.30 |
UIFK |
- |
UIFK |
2 - 1 |
26 apr 12.30 |
Råslätt IK |
- |
Tvärred/Vegby |
3 - 5* |
Final
Datum |
|
Res |
26 apr 13.30 |
UIFK |
- |
Tvärred/Vegby |
2 - 6 |