Habo Honda Cup 2014
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
C-slutspel |
D-slutspel |
F02 |
Habo IF |
|
|
F03/04 |
IK Zenith |
Fagersanna IF |
|
|
P02 |
Ulricehamns IFK Svart |
Råslätts SK |
Taberg SK |
|
P03 |
IF Haga |
Tabergs SK |
Falköpings FK |
|
P04 |
Assyriska BK |
Habo IF Blå |
P02
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
28 jun 10.10 |
Habo IF |
- |
Taberg SK |
1 - 1 |
28 jun 10.10 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Kågeröds BoIF |
2 - 1 |
28 jun 10.45 |
Fornåsa IF |
- |
Skeninge IK |
5 - 4 |
28 jun 12.50 |
Kågeröds BoIF |
- |
Taberg SK |
1 - 2 |
28 jun 12.50 |
Fornåsa IF |
- |
Habo IF |
0 - 6 |
28 jun 13.25 |
Skeninge IK |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
2 - 3 |
28 jun 14.35 |
Habo IF |
- |
Kågeröds BoIF |
8 - 0 |
28 jun 14.35 |
Taberg SK |
- |
Skeninge IK |
2 - 2 |
28 jun 14.35 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Fornåsa IF |
2 - 1 |
28 jun 17.35 |
Taberg SK |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
1 - 2 |
28 jun 17.35 |
Skeninge IK |
- |
Habo IF |
2 - 0 |
28 jun 17.35 |
Kågeröds BoIF |
- |
Fornåsa IF |
2 - 1 |
29 jun 09.00 |
Kågeröds BoIF |
- |
Skeninge IK |
0 - 3 |
29 jun 09.00 |
Taberg SK |
- |
Fornåsa IF |
0 - 2 |
29 jun 09.00 |
Habo IF |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
5 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Ulricehamns IFK Svart |
5 |
4 |
0 | 1 |
10-10 |
0 |
12 |
2. |
Habo IF |
5 |
3 |
1 | 1 |
20-4 |
16 |
10 |
3. |
Skeninge IK |
5 |
2 |
1 | 2 |
13-10 |
3 |
7 |
4. |
Fornåsa IF |
5 |
2 |
0 | 3 |
9-14 |
-5 |
6 |
5. |
Taberg SK |
5 |
1 |
2 | 2 |
6-8 |
-2 |
5 |
6. |
Kågeröds BoIF |
5 |
1 |
0 | 4 |
4-16 |
-12 |
3 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
28 jun 09.00 |
Råslätts SK |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
1 - 2 |
28 jun 09.00 |
LSW IF |
- |
Hovslätts IK |
2 - 0 |
28 jun 09.35 |
IK Vista |
- |
IFK Österbymo |
2 - 0 |
28 jun 12.15 |
LSW IF |
- |
Råslätts SK |
2 - 2 |
28 jun 12.15 |
IFK Österbymo |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
0 - 3 |
28 jun 12.15 |
Hovslätts IK |
- |
IK Vista |
1 - 1 |
28 jun 14.35 |
Råslätts SK |
- |
IFK Österbymo |
3 - 0 |
28 jun 14.35 |
IK Vista |
- |
LSW IF |
0 - 1 |
28 jun 14.35 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Hovslätts IK |
1 - 2 |
28 jun 17.00 |
IFK Österbymo |
- |
LSW IF |
1 - 4 |
28 jun 17.00 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
IK Vista |
2 - 0 |
28 jun 17.00 |
Hovslätts IK |
- |
Råslätts SK |
1 - 3 |
29 jun 09.00 |
IFK Österbymo |
- |
Hovslätts IK |
0 - 2 |
29 jun 09.00 |
Råslätts SK |
- |
IK Vista |
2 - 2 |
29 jun 09.00 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
LSW IF |
3 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Ulricehamns IFK Blå |
5 |
4 |
0 | 1 |
11-3 |
8 |
12 |
2. |
LSW IF |
5 |
3 |
1 | 1 |
9-6 |
3 |
10 |
3. |
Råslätts SK |
5 |
2 |
2 | 1 |
11-7 |
4 |
8 |
4. |
Hovslätts IK |
5 |
2 |
1 | 2 |
6-7 |
-1 |
7 |
5. |
IK Vista |
5 |
1 |
2 | 2 |
5-6 |
-1 |
5 |
6. |
IFK Österbymo |
5 |
0 |
0 | 5 |
1-14 |
-13 |
0 |
Slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
29 jun 12.30 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
LSW IF |
3 - 1 |
29 jun 12.30 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Habo IF |
3 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
29 jun 15.50 |
LSW IF |
- |
Habo IF |
0 - 3 |
Final
Datum |
|
Res |
29 jun 16.30 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
1 - 0 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
29 jun 11.30 |
Skeninge IK |
- |
Hovslätts IK |
1 - 2 |
29 jun 11.30 |
Råslätts SK |
- |
Fornåsa IF |
5 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
29 jun 14.30 |
Skeninge IK |
- |
Fornåsa IF |
2 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
29 jun 14.30 |
Hovslätts IK |
- |
Råslätts SK |
1 - 4 |
C-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
29 jun 10.50 |
Taberg SK |
- |
IFK Österbymo |
4 - 1 |
29 jun 11.30 |
IK Vista |
- |
Kågeröds BoIF |
0 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
29 jun 14.30 |
IFK Österbymo |
- |
IK Vista |
0 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
29 jun 14.30 |
Taberg SK |
- |
Kågeröds BoIF |
4 - 3* |