Bergdalens Cup
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
F10 |
Bergdalens IK 2 |
F12 |
Floda BoIF |
P10 |
Borås AIK 1 |
P12 |
Råslätt SK 2 |
P12
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
11 okt 08.30 |
Bergdalens IK P03 Röd |
- |
IF Elfsborg 2 |
0 - 5 |
11 okt 08.30 |
Borås AIK 2 |
- |
Brämhults IK Svart |
1 - 0 |
11 okt 10.15 |
Bergdalens IK P03 Röd |
- |
Borås AIK 2 |
0 - 0 |
11 okt 10.15 |
Brämhults IK Svart |
- |
IF Elfsborg 2 |
0 - 6 |
11 okt 12.15 |
Brämhults IK Svart |
- |
Bergdalens IK P03 Röd |
0 - 0 |
11 okt 12.15 |
Borås AIK 2 |
- |
IF Elfsborg 2 |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Elfsborg 2 |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-1 |
12 |
9 |
2. |
Borås AIK 2 |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-2 |
0 |
4 |
3. |
Bergdalens IK P03 Röd |
3 |
0 |
2 | 1 |
0-5 |
-5 |
2 |
4. |
Brämhults IK Svart |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-7 |
-7 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
11 okt 08.45 |
Brämhults IK Vit |
- |
Byttorps IF 1 |
0 - 6 |
11 okt 08.45 |
IF Elfsborg 4 |
- |
Sjömarken/Sandareds IF P03 2 |
0 - 6 |
11 okt 10.30 |
Byttorps IF 1 |
- |
IF Elfsborg 4 |
1 - 0 |
11 okt 10.30 |
Sjömarken/Sandareds IF P03 2 |
- |
Brämhults IK Vit |
4 - 0 |
11 okt 12.30 |
Sjömarken/Sandareds IF P03 2 |
- |
Byttorps IF 1 |
0 - 1 |
11 okt 12.30 |
IF Elfsborg 4 |
- |
Brämhults IK Vit |
2 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Byttorps IF 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-0 |
8 |
9 |
2. |
Sjömarken/Sandareds IF P03 2 |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-1 |
9 |
6 |
3. |
IF Elfsborg 4 |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-7 |
-5 |
3 |
4. |
Brämhults IK Vit |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-12 |
-12 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
11 okt 09.00 |
IF Elfsborg 1 |
- |
Råslätt SK 2 |
0 - 3 |
11 okt 09.00 |
Sandared/Sjömarken |
- |
Bergdalens IK P03 Vit |
4 - 0 |
11 okt 10.45 |
Bergdalens IK P03 Vit |
- |
IF Elfsborg 1 |
0 - 3 |
11 okt 10.45 |
Råslätt SK 2 |
- |
Sandared/Sjömarken |
1 - 1 |
11 okt 12.45 |
IF Elfsborg 1 |
- |
Sandared/Sjömarken |
3 - 0 |
11 okt 12.45 |
Råslätt SK 2 |
- |
Bergdalens IK P03 Vit |
8 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Råslätt SK 2 |
3 |
2 |
1 | 0 |
12-2 |
10 |
7 |
2. |
IF Elfsborg 1 |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-3 |
3 |
6 |
3. |
Sandared/Sjömarken |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-4 |
1 |
4 |
4. |
Bergdalens IK P03 Vit |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-15 |
-14 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
11 okt 09.15 |
Bredareds IF |
- |
IF Elfsborg 3 |
1 - 1 |
11 okt 09.15 |
Norrby IF |
- |
Borås AIK 1 |
0 - 3 wo |
11 okt 11.15 |
Bredareds IF |
- |
Norrby IF |
3 - 0 wo |
11 okt 11.15 |
Borås AIK 1 |
- |
IF Elfsborg 3 |
0 - 3 |
11 okt 13.15 |
Bredareds IF |
- |
Borås AIK 1 |
2 - 0 |
11 okt 13.15 |
Norrby IF |
- |
IF Elfsborg 3 |
0 - 3 wo |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Elfsborg 3 |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-1 |
6 |
7 |
2. |
Bredareds IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-1 |
5 |
7 |
3. |
Borås AIK 1 |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-5 |
-2 |
3 |
4. |
Norrby IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
11 okt 09.30 |
Råslätt SK 1 |
- |
Bergdalens IK P02 |
1 - 0 |
11 okt 09.30 |
IF Elfsborg 5 |
- |
Byttorps IF 2 |
0 - 4 |
11 okt 11.30 |
Bergdalens IK P02 |
- |
IF Elfsborg 5 |
5 - 0 |
11 okt 11.30 |
Byttorps IF 2 |
- |
Råslätt SK 1 |
3 - 1 |
11 okt 13.30 |
Bergdalens IK P02 |
- |
Byttorps IF 2 |
1 - 0 |
11 okt 13.30 |
IF Elfsborg 5 |
- |
Råslätt SK 1 |
0 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Råslätt SK 1 |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-3 |
5 |
6 |
2. |
Byttorps IF 2 |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-2 |
5 |
6 |
3. |
Bergdalens IK P02 |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-1 |
5 |
6 |
4. |
IF Elfsborg 5 |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-15 |
-15 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
11 okt 09.45 |
Barnarps IF |
- |
Gånghester/Målsryd |
1 - 1 |
11 okt 09.45 |
Borås GIF |
- |
Sjömarken/Sandareds IF P03 1 |
0 - 3 wo |
11 okt 11.45 |
Borås GIF |
- |
Barnarps IF |
0 - 3 wo |
11 okt 11.45 |
Gånghester/Målsryd |
- |
Sjömarken/Sandareds IF P03 1 |
0 - 4 |
11 okt 13.45 |
Barnarps IF |
- |
Sjömarken/Sandareds IF P03 1 |
1 - 1 |
11 okt 13.45 |
Gånghester/Målsryd |
- |
Borås GIF |
3 - 0 wo |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sjömarken/Sandareds IF P03 1 |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-1 |
7 |
7 |
2. |
Barnarps IF |
3 |
1 |
2 | 0 |
5-2 |
3 |
5 |
3. |
Gånghester/Målsryd |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-5 |
-1 |
4 |
4. |
Borås GIF |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
11 okt 14.15 |
IF Elfsborg 2 |
- |
Råslätt SK 1 |
3 - 4* |
11 okt 14.30 |
Byttorps IF 1 |
- |
Sjömarken/Sandareds IF P03 1 |
3 - 4* |
11 okt 14.45 |
Råslätt SK 2 |
- |
Bredareds IF |
5 - 1 |
11 okt 15.00 |
IF Elfsborg 3 |
- |
Sjömarken/Sandareds IF P03 2 |
2 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
11 okt 15.45 |
Råslätt SK 1 |
- |
Sjömarken/Sandareds IF P03 1 |
1 - 0 |
11 okt 16.05 |
Råslätt SK 2 |
- |
IF Elfsborg 3 |
3 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
11 okt 16.50 |
Råslätt SK 1 |
- |
Råslätt SK 2 |
6 - 7* |