Habo Honda Cup 2015
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
C-slutspel |
D-slutspel |
F02 |
Habo IF |
|
|
F03 |
Habo IF |
Ulricehamns IFK |
|
|
F04 |
Vallentuna Damfotboll |
Ulricehamns IFK |
Borens IK |
|
F05 |
Tabergs SK |
|
|
|
P02 |
Mjölby Södra |
IFK Motala |
|
P03 |
Lindsdals IF |
Norrahammars IK |
P04 |
J-Södra |
Solängen BK |
P05 |
Bankeryd SK |
Tabergs SK |
|
|
P02
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
27 jun 08.45 |
IK Vista |
- |
Tidaholms GIF |
0 - 3 |
27 jun 10.15 |
IFK Motala |
- |
Mjölby Södra |
0 - 1 |
27 jun 13.15 |
Mjölby Södra |
- |
IK Vista |
5 - 0 |
27 jun 13.15 |
Tidaholms GIF |
- |
IFK Motala |
1 - 1 |
27 jun 17.00 |
IFK Motala |
- |
IK Vista |
5 - 0 |
27 jun 17.00 |
Tidaholms GIF |
- |
Mjölby Södra |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Mjölby Södra |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-0 |
6 |
7 |
2. |
Tidaholms GIF |
3 |
1 |
2 | 0 |
4-1 |
3 |
5 |
3. |
IFK Motala |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-2 |
4 |
4 |
4. |
IK Vista |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-13 |
-13 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
27 jun 11.00 |
Hjulsbro IK |
- |
Skeninge IK |
0 - 4 |
27 jun 11.00 |
Hanvikens SK |
- |
Bredaryd/Lanna IK |
2 - 0 |
27 jun 15.30 |
Bredaryd/Lanna IK |
- |
Hjulsbro IK |
1 - 2 |
27 jun 15.30 |
Skeninge IK |
- |
Hanvikens SK |
2 - 0 |
27 jun 17.15 |
Skeninge IK |
- |
Bredaryd/Lanna IK |
0 - 1 |
27 jun 17.30 |
Hanvikens SK |
- |
Hjulsbro IK |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Skeninge IK |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-1 |
5 |
6 |
2. |
Hanvikens SK |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-3 |
1 |
6 |
3. |
Bredaryd/Lanna IK |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-4 |
-2 |
3 |
4. |
Hjulsbro IK |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-7 |
-4 |
3 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
27 jun 08.00 |
Habo IF |
- |
RefteleÅs |
5 - 0 |
27 jun 08.45 |
Örby/Svansjö |
- |
LSW IF |
2 - 0 |
27 jun 09.30 |
Trosa-Vagnhärads SK |
- |
RefteleÅs |
4 - 0 |
27 jun 12.30 |
LSW IF |
- |
Habo IF |
0 - 3 |
27 jun 14.45 |
Trosa-Vagnhärads SK |
- |
Habo IF |
0 - 1 |
27 jun 14.45 |
RefteleÅs |
- |
Örby/Svansjö |
0 - 6 |
27 jun 16.30 |
LSW IF |
- |
Trosa-Vagnhärads SK |
2 - 2 |
27 jun 16.45 |
Habo IF |
- |
Örby/Svansjö |
1 - 1 |
27 jun 18.00 |
RefteleÅs |
- |
LSW IF |
1 - 7 |
27 jun 18.15 |
Örby/Svansjö |
- |
Trosa-Vagnhärads SK |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Habo IF |
4 |
3 |
1 | 0 |
10-1 |
9 |
10 |
2. |
Örby/Svansjö |
4 |
2 |
1 | 1 |
10-3 |
7 |
7 |
3. |
Trosa-Vagnhärads SK |
4 |
2 |
1 | 1 |
8-4 |
4 |
7 |
4. |
LSW IF |
4 |
1 |
1 | 2 |
9-8 |
1 |
4 |
5. |
RefteleÅs |
4 |
0 |
0 | 4 |
1-22 |
-21 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
28 jun 08.45 |
Örby/Svansjö |
- |
Tidaholms GIF |
0 - 2 |
28 jun 08.45 |
Mjölby Södra |
- |
Hanvikens SK |
2 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
28 jun 13.15 |
Habo IF |
- |
Mjölby Södra |
0 - 1 |
28 jun 13.15 |
Skeninge IK |
- |
Tidaholms GIF |
1 - 0 |
5-6 plats
Datum |
|
Res |
28 jun 12.30 |
Örby/Svansjö |
- |
Hanvikens SK |
1 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
28 jun 15.30 |
Habo IF |
- |
Tidaholms GIF |
3 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
28 jun 16.45 |
Mjölby Södra |
- |
Skeninge IK |
3 - 0 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
28 jun 10.15 |
Trosa-Vagnhärads SK |
- |
Bredaryd/Lanna IK |
1 - 0 |
28 jun 10.15 |
IFK Motala |
- |
LSW IF |
1 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
28 jun 14.45 |
Bredaryd/Lanna IK |
- |
LSW IF |
1 - 3 |
Final
Datum |
|
Res |
28 jun 15.30 |
Trosa-Vagnhärads SK |
- |
IFK Motala |
3 - 4* |
C-slutspel
Slutspelsgrupp 1
Datum |
|
Res |
28 jun 09.30 |
RefteleÅs |
- |
Hjulsbro IK |
1 - 2 |
28 jun 11.45 |
Hjulsbro IK |
- |
IK Vista |
2 - 1 |
28 jun 14.00 |
IK Vista |
- |
RefteleÅs |
1 - 3* |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hjulsbro IK |
2 |
2 |
0 | 0 |
4-2 |
2 |
6 |
2. |
RefteleÅs |
2 |
0 |
1 | 1 |
2-3 |
-1 |
1 |
3. |
IK Vista |
2 |
0 |
1 | 1 |
2-3 |
-1 |
1 |