Björnslaget 2015
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Herrar
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
4 sep 19.00 |
Marstrands IBK |
- |
Lindome IBK |
3 - 2 |
4 sep 21.00 |
Munka Ljungby IBK Akademi |
- |
Barnarps IF |
2 - 3 |
5 sep 10.00 |
Munka Ljungby IBK Akademi |
- |
Marstrands IBK |
2 - 2 |
5 sep 14.30 |
Barnarps IF |
- |
Lindome IBK |
8 - 2 |
5 sep 19.30 |
Lindome IBK |
- |
Munka Ljungby IBK Akademi |
2 - 2 |
5 sep 19.30 |
Barnarps IF |
- |
Marstrands IBK |
3 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Barnarps IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
14-6 |
8 |
9 |
2. |
Marstrands IBK |
3 |
1 |
1 | 1 |
7-7 |
0 |
4 |
3. |
Munka Ljungby IBK Akademi |
3 |
0 |
2 | 1 |
6-7 |
-1 |
2 |
4. |
Lindome IBK |
3 |
0 |
1 | 2 |
6-13 |
-7 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
4 sep 18.00 |
Hovås IBK |
- |
Frölunda IBK |
2 - 4 |
4 sep 22.00 |
SF Grei |
- |
IBK Elfhög |
12 - 3 |
5 sep 10.00 |
IBK Elfhög |
- |
Hovås IBK |
3 - 5 |
5 sep 12.00 |
SF Grei |
- |
Frölunda IBK |
5 - 1 |
5 sep 16.30 |
Frölunda IBK |
- |
IBK Elfhög |
2 - 1 |
5 sep 16.30 |
Hovås IBK |
- |
SF Grei |
3 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
SF Grei |
3 |
3 |
0 | 0 |
22-7 |
15 |
9 |
2. |
Frölunda IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-8 |
-1 |
6 |
3. |
Hovås IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
10-12 |
-2 |
3 |
4. |
IBK Elfhög |
3 |
0 |
0 | 3 |
7-19 |
-12 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
4 sep 18.00 |
Öckerö IBK |
- |
Guldhedens IK |
2 - 3 |
4 sep 20.00 |
IBK Vänersborg |
- |
Stöpen IBK |
4 - 2 |
5 sep 11.00 |
IBK Vänersborg |
- |
Öckerö IBK |
4 - 2 |
5 sep 11.00 |
Stöpen IBK |
- |
Guldhedens IK |
6 - 5 |
5 sep 14.30 |
Stöpen IBK |
- |
Öckerö IBK |
3 - 2 |
5 sep 16.30 |
Guldhedens IK |
- |
IBK Vänersborg |
2 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IBK Vänersborg |
3 |
3 |
0 | 0 |
14-6 |
8 |
9 |
2. |
Stöpen IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
11-11 |
0 |
6 |
3. |
Guldhedens IK |
3 |
1 |
0 | 2 |
10-14 |
-4 |
3 |
4. |
Öckerö IBK |
3 |
0 |
0 | 3 |
6-10 |
-4 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
4 sep 18.00 |
FBC Sisjön |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
9 - 1 |
4 sep 22.00 |
IBK Walkesborg 99 |
- |
Brønderslev Floorball Club |
3 - 3 |
5 sep 09.00 |
IBK Walkesborg 99 |
- |
FBC Sisjön |
0 - 8 |
5 sep 11.00 |
Brønderslev Floorball Club |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
2 - 3 |
5 sep 17.30 |
Pixbo Wallenstam IBF |
- |
IBK Walkesborg 99 |
3 - 5 |
5 sep 17.30 |
Brønderslev Floorball Club |
- |
FBC Sisjön |
1 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FBC Sisjön |
3 |
3 |
0 | 0 |
20-2 |
18 |
9 |
2. |
IBK Walkesborg 99 |
3 |
1 |
1 | 1 |
8-14 |
-6 |
4 |
3. |
Pixbo Wallenstam IBF |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-16 |
-9 |
3 |
4. |
Brønderslev Floorball Club |
3 |
0 |
1 | 2 |
6-9 |
-3 |
1 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
4 sep 19.00 |
Landvetter IBK |
- |
IBF IK ALINGSÅS |
4 - 1 |
4 sep 21.00 |
Partille IBS |
- |
Holmlia SK Innebandy |
14 - 1 |
5 sep 08.00 |
Landvetter IBK |
- |
Partille IBS |
1 - 9 |
5 sep 13.00 |
IBF IK ALINGSÅS |
- |
Holmlia SK Innebandy |
3 - 4 |
5 sep 17.30 |
Holmlia SK Innebandy |
- |
Landvetter IBK |
2 - 10 |
5 sep 17.30 |
IBF IK ALINGSÅS |
- |
Partille IBS |
1 - 9 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Partille IBS |
3 |
3 |
0 | 0 |
32-3 |
29 |
9 |
2. |
Landvetter IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
15-12 |
3 |
6 |
3. |
Holmlia SK Innebandy |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-27 |
-20 |
3 |
4. |
IBF IK ALINGSÅS |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-17 |
-12 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
4 sep 20.00 |
IBF Älvstranden |
- |
Rydboholm sk |
3 - 3 |
4 sep 22.00 |
Lillestrøm |
- |
Jönköping City IBK |
0 - 2 |
5 sep 11.00 |
IBF Älvstranden |
- |
Lillestrøm |
3 - 2 |
5 sep 15.30 |
Jönköping City IBK |
- |
Rydboholm sk |
0 - 1 |
5 sep 18.30 |
Jönköping City IBK |
- |
IBF Älvstranden |
2 - 3 |
5 sep 18.30 |
Rydboholm sk |
- |
Lillestrøm |
2 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IBF Älvstranden |
3 |
2 |
1 | 0 |
9-7 |
2 |
7 |
2. |
Rydboholm sk |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-6 |
0 |
4 |
3. |
Jönköping City IBK |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-4 |
0 |
3 |
4. |
Lillestrøm |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-7 |
-2 |
3 |
Grupp G
Datum |
|
Res |
4 sep 18.00 |
Eken IBK |
- |
Partille IBS JAS |
6 - 3 |
5 sep 09.00 |
Partille IBS JAS |
- |
Nykvarns IF |
6 - 3 |
5 sep 09.00 |
Hvidovre Attack FC |
- |
Eken IBK |
2 - 6 |
5 sep 13.00 |
Nykvarns IF |
- |
Eken IBK |
5 - 2 |
5 sep 14.30 |
Partille IBS JAS |
- |
Hvidovre Attack FC |
8 - 4 |
5 sep 19.40 |
Hvidovre Attack FC |
- |
Nykvarns IF |
1 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Partille IBS JAS |
3 |
2 |
0 | 1 |
17-13 |
4 |
6 |
2. |
Eken IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
14-10 |
4 |
6 |
3. |
Nykvarns IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
11-9 |
2 |
6 |
4. |
Hvidovre Attack FC |
3 |
0 |
0 | 3 |
7-17 |
-10 |
0 |
Grupp H
Datum |
|
Res |
4 sep 18.00 |
Varla IBK |
- |
Borås IBF |
4 - 1 |
4 sep 21.00 |
Jönköpings IK JAS |
- |
Fristad GoIF |
2 - 2 |
5 sep 09.00 |
Varla IBK |
- |
Jönköpings IK JAS |
4 - 2 |
5 sep 10.00 |
Borås IBF |
- |
Fristad GoIF |
5 - 1 |
5 sep 14.30 |
Fristad GoIF |
- |
Varla IBK |
0 - 6 |
5 sep 14.30 |
Borås IBF |
- |
Jönköpings IK JAS |
3 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Varla IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
14-3 |
11 |
9 |
2. |
Borås IBF |
3 |
1 |
1 | 1 |
9-8 |
1 |
4 |
3. |
Jönköpings IK JAS |
3 |
0 |
2 | 1 |
7-9 |
-2 |
2 |
4. |
Fristad GoIF |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-13 |
-10 |
1 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
6 sep 09.00 |
Barnarps IF |
- |
Borås IBF |
6 - 5 |
6 sep 09.00 |
SF Grei |
- |
Eken IBK |
10 - 3 |
6 sep 09.00 |
IBK Vänersborg |
- |
Rydboholm sk |
7 - 2 |
6 sep 09.00 |
FBC Sisjön |
- |
Landvetter IBK |
4 - 3 |
6 sep 10.00 |
Partille IBS JAS |
- |
Frölunda IBK |
5 - 3* |
6 sep 10.00 |
Varla IBK |
- |
Marstrands IBK |
5 - 2 |
6 sep 10.00 |
Partille IBS |
- |
IBK Walkesborg 99 |
1 - 0 |
6 sep 10.00 |
IBF Älvstranden |
- |
Stöpen IBK |
0 - 4 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
6 sep 12.30 |
Barnarps IF |
- |
SF Grei |
5 - 3 |
6 sep 12.30 |
IBK Vänersborg |
- |
FBC Sisjön |
6 - 5 |
6 sep 12.30 |
Partille IBS JAS |
- |
Varla IBK |
5 - 6 |
6 sep 12.30 |
Partille IBS |
- |
Stöpen IBK |
2 - 6 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
6 sep 14.30 |
Barnarps IF |
- |
IBK Vänersborg |
2 - 3 |
6 sep 14.30 |
Varla IBK |
- |
Stöpen IBK |
6 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
6 sep 17.00 |
IBK Vänersborg |
- |
Varla IBK |
6 - 3 |