Nickes Cup 2016
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 2004
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
20 mar 08.00 |
ÖIF Röd |
- |
HGH röd |
0 - 0 |
20 mar 08.00 |
Nättraby GoIF |
- |
Gnosjö IF Gul |
1 - 3 |
20 mar 08.18 |
Växjö Norra IF Vit |
- |
Hossmo BK Vit |
1 - 0 |
20 mar 09.48 |
ÖIF Röd |
- |
Gnosjö IF Gul |
7 - 0 |
20 mar 09.48 |
Hossmo BK Vit |
- |
Nättraby GoIF |
0 - 1 |
20 mar 10.06 |
HGH röd |
- |
Växjö Norra IF Vit |
2 - 3 |
20 mar 11.36 |
ÖIF Röd |
- |
Hossmo BK Vit |
2 - 0 |
20 mar 11.36 |
Gnosjö IF Gul |
- |
HGH röd |
1 - 2 |
20 mar 11.54 |
Nättraby GoIF |
- |
Växjö Norra IF Vit |
1 - 0 |
20 mar 13.24 |
Hossmo BK Vit |
- |
Gnosjö IF Gul |
1 - 4 |
20 mar 13.24 |
Växjö Norra IF Vit |
- |
ÖIF Röd |
0 - 2 |
20 mar 13.42 |
HGH röd |
- |
Nättraby GoIF |
2 - 2 |
20 mar 15.12 |
Gnosjö IF Gul |
- |
Växjö Norra IF Vit |
3 - 0 |
20 mar 15.12 |
Hossmo BK Vit |
- |
HGH röd |
0 - 4 |
20 mar 15.30 |
Nättraby GoIF |
- |
ÖIF Röd |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
ÖIF Röd |
5 |
4 |
1 | 0 |
13-0 |
13 |
13 |
2. |
Gnosjö IF Gul |
5 |
3 |
0 | 2 |
11-11 |
0 |
9 |
3. |
HGH röd |
5 |
2 |
2 | 1 |
10-6 |
4 |
8 |
4. |
Nättraby GoIF |
5 |
2 |
1 | 2 |
5-7 |
-2 |
7 |
5. |
Växjö Norra IF Vit |
5 |
2 |
0 | 3 |
4-8 |
-4 |
6 |
6. |
Hossmo BK Vit |
5 |
0 |
0 | 5 |
1-12 |
-11 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
20 mar 08.18 |
FK Karlskrona Svart |
- |
IFK GRIMSLÖV |
1 - 0 |
20 mar 08.36 |
Rödeby AIF Röd |
- |
Växjö BK Gul |
3 - 0 |
20 mar 08.36 |
Vapnö IF |
- |
Saxemara IF |
2 - 1 |
20 mar 10.06 |
FK Karlskrona Svart |
- |
Växjö BK Gul |
5 - 2 |
20 mar 10.24 |
Saxemara IF |
- |
Rödeby AIF Röd |
0 - 2 |
20 mar 10.24 |
IFK GRIMSLÖV |
- |
Vapnö IF |
0 - 3 |
20 mar 11.54 |
FK Karlskrona Svart |
- |
Saxemara IF |
3 - 2 |
20 mar 12.12 |
Växjö BK Gul |
- |
IFK GRIMSLÖV |
4 - 0 |
20 mar 12.12 |
Rödeby AIF Röd |
- |
Vapnö IF |
2 - 1 |
20 mar 13.42 |
Saxemara IF |
- |
Växjö BK Gul |
2 - 3 |
20 mar 14.00 |
Vapnö IF |
- |
FK Karlskrona Svart |
1 - 1 |
20 mar 14.00 |
IFK GRIMSLÖV |
- |
Rödeby AIF Röd |
0 - 8 |
20 mar 15.30 |
Växjö BK Gul |
- |
Vapnö IF |
1 - 3 |
20 mar 15.48 |
Saxemara IF |
- |
IFK GRIMSLÖV |
5 - 0 |
20 mar 15.48 |
Rödeby AIF Röd |
- |
FK Karlskrona Svart |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rödeby AIF Röd |
5 |
5 |
0 | 0 |
16-1 |
15 |
15 |
2. |
Vapnö IF |
5 |
3 |
1 | 1 |
10-5 |
5 |
10 |
3. |
FK Karlskrona Svart |
5 |
3 |
1 | 1 |
10-6 |
4 |
10 |
4. |
Växjö BK Gul |
5 |
2 |
0 | 3 |
10-13 |
-3 |
6 |
5. |
Saxemara IF |
5 |
1 |
0 | 4 |
10-10 |
0 |
3 |
6. |
IFK GRIMSLÖV |
5 |
0 |
0 | 5 |
0-21 |
-21 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
20 mar 08.54 |
Falkenbergs FF |
- |
IFK Lammhult |
1 - 1 |
20 mar 08.54 |
Asarums if |
- |
ÖIF Blå |
0 - 0 |
20 mar 09.12 |
LB07 |
- |
Räppe GOIF |
1 - 1 |
20 mar 10.42 |
Falkenbergs FF |
- |
ÖIF Blå |
2 - 0 |
20 mar 10.42 |
Räppe GOIF |
- |
Asarums if |
3 - 0 |
20 mar 11.00 |
IFK Lammhult |
- |
LB07 |
0 - 5 |
20 mar 12.30 |
Falkenbergs FF |
- |
Räppe GOIF |
0 - 0 |
20 mar 12.30 |
ÖIF Blå |
- |
IFK Lammhult |
1 - 0 |
20 mar 12.48 |
Asarums if |
- |
LB07 |
0 - 4 |
20 mar 14.18 |
Räppe GOIF |
- |
ÖIF Blå |
1 - 1 |
20 mar 14.18 |
LB07 |
- |
Falkenbergs FF |
1 - 0 |
20 mar 14.36 |
IFK Lammhult |
- |
Asarums if |
2 - 3 |
20 mar 16.06 |
ÖIF Blå |
- |
LB07 |
0 - 0 |
20 mar 16.06 |
Räppe GOIF |
- |
IFK Lammhult |
2 - 0 |
20 mar 16.24 |
Asarums if |
- |
Falkenbergs FF |
2 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
LB07 |
5 |
3 |
2 | 0 |
11-1 |
10 |
11 |
2. |
Räppe GOIF |
5 |
2 |
3 | 0 |
7-2 |
5 |
9 |
3. |
Falkenbergs FF |
5 |
1 |
3 | 1 |
5-4 |
1 |
6 |
4. |
ÖIF Blå |
5 |
1 |
3 | 1 |
2-3 |
-1 |
6 |
5. |
Asarums if |
5 |
1 |
2 | 2 |
5-11 |
-6 |
5 |
6. |
IFK Lammhult |
5 |
0 |
1 | 4 |
3-12 |
-9 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
20 mar 09.12 |
Rödeby AIF Blå |
- |
Växjö BK Svart |
0 - 3 |
20 mar 09.30 |
Växjö Norra IF Svart |
- |
Snöstorp/Nyhem FF Röd |
2 - 1 |
20 mar 09.30 |
Värnamo Södra FF Röd |
- |
Gnosjö IF Lag 2 svart |
1 - 4 |
20 mar 11.00 |
Rödeby AIF Blå |
- |
Snöstorp/Nyhem FF Röd |
0 - 5 |
20 mar 11.18 |
Gnosjö IF Lag 2 svart |
- |
Växjö Norra IF Svart |
0 - 2 |
20 mar 11.18 |
Växjö BK Svart |
- |
Värnamo Södra FF Röd |
1 - 0 |
20 mar 12.48 |
Rödeby AIF Blå |
- |
Gnosjö IF Lag 2 svart |
0 - 1 |
20 mar 13.06 |
Snöstorp/Nyhem FF Röd |
- |
Växjö BK Svart |
4 - 1 |
20 mar 13.06 |
Växjö Norra IF Svart |
- |
Värnamo Södra FF Röd |
3 - 0 |
20 mar 14.36 |
Gnosjö IF Lag 2 svart |
- |
Snöstorp/Nyhem FF Röd |
0 - 2 |
20 mar 14.54 |
Värnamo Södra FF Röd |
- |
Rödeby AIF Blå |
3 - 2 |
20 mar 14.54 |
Växjö BK Svart |
- |
Växjö Norra IF Svart |
0 - 5 |
20 mar 16.24 |
Snöstorp/Nyhem FF Röd |
- |
Värnamo Södra FF Röd |
5 - 1 |
20 mar 16.42 |
Gnosjö IF Lag 2 svart |
- |
Växjö BK Svart |
0 - 2 |
20 mar 16.42 |
Växjö Norra IF Svart |
- |
Rödeby AIF Blå |
2 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Växjö Norra IF Svart |
5 |
5 |
0 | 0 |
14-1 |
13 |
15 |
2. |
Snöstorp/Nyhem FF Röd |
5 |
4 |
0 | 1 |
17-4 |
13 |
12 |
3. |
Växjö BK Svart |
5 |
3 |
0 | 2 |
7-9 |
-2 |
9 |
4. |
Gnosjö IF Lag 2 svart |
5 |
2 |
0 | 3 |
5-7 |
-2 |
6 |
5. |
Värnamo Södra FF Röd |
5 |
1 |
0 | 4 |
5-15 |
-10 |
3 |
6. |
Rödeby AIF Blå |
5 |
0 |
0 | 5 |
2-14 |
-12 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
20 mar 17.00 |
ÖIF Röd |
- |
Vapnö IF |
0 - 3 |
20 mar 17.00 |
Rödeby AIF Röd |
- |
Gnosjö IF Gul |
6 - 0 |
20 mar 17.25 |
LB07 |
- |
Snöstorp/Nyhem FF Röd |
3 - 1* |
20 mar 17.25 |
Växjö Norra IF Svart |
- |
Räppe GOIF |
7 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
20 mar 18.15 |
Vapnö IF |
- |
LB07 |
2 - 4 |
20 mar 18.15 |
Rödeby AIF Röd |
- |
Växjö Norra IF Svart |
1 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
20 mar 19.05 |
LB07 |
- |
Rödeby AIF Röd |
5 - 6* |