Pilsbocupen 2011
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
F00
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
18 jun 07.00 |
Knivsta IK |
- |
Alsike IF |
2 - 1 |
18 jun 07.40 |
Djurgårdens IF |
- |
Sollentuna Fotboll IF |
2 - 0 |
18 jun 08.20 |
IF Brommapojkarna |
- |
Alsike IF |
4 - 0 |
18 jun 09.00 |
Knivsta IK |
- |
Sollentuna Fotboll IF |
0 - 1 |
18 jun 09.40 |
Alsike IF |
- |
Djurgårdens IF |
1 - 5 |
18 jun 10.20 |
IF Brommapojkarna |
- |
Sollentuna Fotboll IF |
5 - 1 |
18 jun 11.00 |
Knivsta IK |
- |
Djurgårdens IF |
0 - 5 |
18 jun 12.20 |
Knivsta IK |
- |
IF Brommapojkarna |
0 - 7 |
19 jun 09.00 |
Djurgårdens IF |
- |
IF Brommapojkarna |
2 - 2 |
19 jun 09.00 |
Sollentuna Fotboll IF |
- |
Alsike IF |
2 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Brommapojkarna |
4 |
3 |
1 | 0 |
18-3 |
15 |
10 |
2. |
Djurgårdens IF |
4 |
3 |
1 | 0 |
14-3 |
11 |
10 |
3. |
Sollentuna Fotboll IF |
4 |
2 |
0 | 2 |
4-7 |
-3 |
6 |
4. |
Knivsta IK |
4 |
1 |
0 | 3 |
2-14 |
-12 |
3 |
5. |
Alsike IF |
4 |
0 |
0 | 4 |
2-13 |
-11 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
18 jun 12.20 |
Knivsta IK |
- |
Håbo FF |
1 - 1 |
18 jun 13.00 |
Sunnersta AIF |
- |
Märsta IK |
2 - 2 |
18 jun 14.20 |
Håbo FF |
- |
Rotebro |
3 - 2 |
18 jun 16.20 |
Sunnersta AIF |
- |
Knivsta IK |
1 - 0 |
18 jun 16.20 |
Rotebro |
- |
Märsta IK |
1 - 1 |
18 jun 17.40 |
Rotebro |
- |
Knivsta IK |
1 - 2 |
18 jun 18.20 |
Sunnersta AIF |
- |
Håbo FF |
1 - 0 |
18 jun 19.00 |
Knivsta IK |
- |
Märsta IK |
1 - 1 |
19 jun 08.20 |
Märsta IK |
- |
Håbo FF |
0 - 0 |
19 jun 08.20 |
Sunnersta AIF |
- |
Rotebro |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sunnersta AIF |
4 |
3 |
1 | 0 |
5-2 |
3 |
10 |
2. |
Håbo FF |
4 |
1 |
2 | 1 |
4-4 |
0 |
5 |
3. |
Knivsta IK |
4 |
1 |
2 | 1 |
4-4 |
0 |
5 |
4. |
Märsta IK |
4 |
0 |
4 | 0 |
4-4 |
0 |
4 |
5. |
Rotebro |
4 |
0 |
1 | 3 |
4-7 |
-3 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
19 jun 10.20 |
IF Brommapojkarna |
- |
Märsta IK |
1 - 0 |
19 jun 10.20 |
Djurgårdens IF |
- |
Knivsta IK |
2 - 0 |
19 jun 10.20 |
Sollentuna Fotboll IF |
- |
Håbo FF |
1 - 2 |
19 jun 10.20 |
Knivsta IK |
- |
Sunnersta AIF |
1 - 3 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
19 jun 11.40 |
IF Brommapojkarna |
- |
Håbo FF |
5 - 0 |
19 jun 11.40 |
Djurgårdens IF |
- |
Sunnersta AIF |
4 - 5 |
9-10 plats
Datum |
|
Res |
19 jun 11.00 |
Alsike IF |
- |
Rotebro |
0 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
19 jun 13.40 |
IF Brommapojkarna |
- |
Sunnersta AIF |
2 - 1 |