Habo Honda Cup 2016
Click on the classnames to see the results of the class.
7 Players. Boys.
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
2 jul 08.00 |
Habo IF Blå |
- |
Ulricehamns IFK |
0 - 1 |
2 jul 08.00 |
Hanvikens SK Vit |
- |
FC Gute Svart |
1 - 4 |
2 jul 11.30 |
FC Gute Svart |
- |
Ulricehamns IFK |
4 - 1 |
2 jul 11.30 |
Habo IF Blå |
- |
Hanvikens SK Vit |
3 - 3 |
2 jul 13.50 |
FC Gute Svart |
- |
Habo IF Blå |
2 - 0 |
2 jul 13.50 |
Ulricehamns IFK |
- |
Hanvikens SK Vit |
1 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
FC Gute Svart |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-2 |
8 |
9 |
2. |
Hanvikens SK Vit |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-8 |
-2 |
4 |
3. |
Ulricehamns IFK |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-6 |
-3 |
3 |
4. |
Habo IF Blå |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-6 |
-3 |
1 |
Group B
Date |
|
Res |
2 jul 09.10 |
Tranås FF Röd |
- |
Hanvikens SK Röd |
1 - 1 |
2 jul 09.10 |
Bankeryd SK Svart |
- |
Tolg IF |
8 - 0 |
2 jul 12.05 |
Bankeryd SK Svart |
- |
Tranås FF Röd |
1 - 2 |
2 jul 12.05 |
Tolg IF |
- |
Hanvikens SK Röd |
1 - 10 |
2 jul 15.35 |
Tranås FF Röd |
- |
Tolg IF |
12 - 0 |
2 jul 15.35 |
Hanvikens SK Röd |
- |
Bankeryd SK Svart |
0 - 4 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Tranås FF Röd |
3 |
2 |
1 | 0 |
15-2 |
13 |
7 |
2. |
Bankeryd SK Svart |
3 |
2 |
0 | 1 |
13-2 |
11 |
6 |
3. |
Hanvikens SK Röd |
3 |
1 |
1 | 1 |
11-6 |
5 |
4 |
4. |
Tolg IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-30 |
-29 |
0 |
Group C
Date |
|
Res |
2 jul 08.35 |
Habo IF Vit |
- |
Harrie FF Blå |
1 - 2 |
2 jul 08.35 |
Tranås FF Svart |
- |
FC Gute Vit |
1 - 0 |
2 jul 11.30 |
Habo IF Vit |
- |
FC Gute Vit |
2 - 2 |
2 jul 11.30 |
Harrie FF Blå |
- |
Tranås FF Svart |
4 - 1 |
2 jul 14.25 |
Tranås FF Svart |
- |
Habo IF Vit |
1 - 1 |
2 jul 14.25 |
FC Gute Vit |
- |
Harrie FF Blå |
0 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Harrie FF Blå |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-2 |
6 |
9 |
2. |
Tranås FF Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-5 |
-2 |
4 |
3. |
Habo IF Vit |
3 |
0 |
2 | 1 |
4-5 |
-1 |
2 |
4. |
FC Gute Vit |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-5 |
-3 |
1 |
Group D
Date |
|
Res |
2 jul 08.00 |
Annebergs GIF |
- |
Harrie FF Röd |
4 - 1 |
2 jul 08.35 |
Bankeryd SK Gul |
- |
Mjölby AI FF |
1 - 1 |
2 jul 12.05 |
Mjölby AI FF |
- |
Annebergs GIF |
0 - 4 |
2 jul 12.05 |
Harrie FF Röd |
- |
Bankeryd SK Gul |
1 - 2 |
2 jul 13.50 |
Bankeryd SK Gul |
- |
Annebergs GIF |
0 - 3 |
2 jul 13.50 |
Mjölby AI FF |
- |
Harrie FF Röd |
2 - 7 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Annebergs GIF |
3 |
3 |
0 | 0 |
11-1 |
10 |
9 |
2. |
Bankeryd SK Gul |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-5 |
-2 |
4 |
3. |
Harrie FF Röd |
3 |
1 |
0 | 2 |
9-8 |
1 |
3 |
4. |
Mjölby AI FF |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-12 |
-9 |
1 |
Group E
Date |
|
Res |
2 jul 10.20 |
NGIS |
- |
FC Gute Orange |
3 - 0 |
2 jul 10.20 |
Saleby Trässberg norra Härene Lila |
- |
Tenhults IF |
0 - 1 |
2 jul 13.50 |
Tenhults IF |
- |
NGIS |
0 - 2 |
2 jul 14.25 |
FC Gute Orange |
- |
Saleby Trässberg norra Härene Lila |
2 - 0 |
2 jul 17.20 |
Tenhults IF |
- |
FC Gute Orange |
4 - 0 |
2 jul 17.20 |
NGIS |
- |
Saleby Trässberg norra Härene Lila |
3 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
NGIS |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-0 |
8 |
9 |
2. |
Tenhults IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-2 |
3 |
6 |
3. |
FC Gute Orange |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-7 |
-5 |
3 |
4. |
Saleby Trässberg norra Härene Lila |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-6 |
-6 |
0 |
Playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
3 jul 08.35 |
Hanvikens SK Vit |
- |
Bankeryd SK Gul |
1 - 6 |
3 jul 08.35 |
Bankeryd SK Svart |
- |
Tenhults IF |
6 - 5* |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
3 jul 09.45 |
FC Gute Svart |
- |
NGIS |
1 - 2 |
3 jul 09.45 |
Annebergs GIF |
- |
Tranås FF Svart |
5 - 3 |
3 jul 10.20 |
Tranås FF Röd |
- |
Bankeryd SK Gul |
2 - 0 |
3 jul 10.20 |
Harrie FF Blå |
- |
Bankeryd SK Svart |
1 - 0 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
3 jul 12.40 |
NGIS |
- |
Annebergs GIF |
3 - 2* |
3 jul 13.15 |
Tranås FF Röd |
- |
Harrie FF Blå |
2 - 0 |
Ninth place
Date |
|
Res |
3 jul 11.30 |
Hanvikens SK Vit |
- |
Tenhults IF |
3 - 4 |
Fifth place
Date |
|
Res |
3 jul 12.40 |
FC Gute Svart |
- |
Tranås FF Svart |
0 - 2 |
Third place
Date |
|
Res |
3 jul 15.00 |
Annebergs GIF |
- |
Harrie FF Blå |
4 - 0 |
Final
Date |
|
Res |
3 jul 15.35 |
NGIS |
- |
Tranås FF Röd |
4 - 3* |
B-playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
3 jul 08.00 |
FC Gute Vit |
- |
Saleby Trässberg norra Härene Lila |
2 - 1 |
3 jul 08.00 |
Habo IF Blå |
- |
Tolg IF |
10 - 0 |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
3 jul 09.45 |
Hanvikens SK Röd |
- |
Habo IF Vit |
2 - 3 |
3 jul 09.45 |
Ulricehamns IFK |
- |
Mjölby AI FF |
2 - 3* |
3 jul 10.20 |
Harrie FF Röd |
- |
FC Gute Vit |
2 - 1 |
3 jul 10.20 |
FC Gute Orange |
- |
Habo IF Blå |
1 - 3* |
Semi-finals
Date |
|
Res |
3 jul 13.15 |
Habo IF Vit |
- |
Mjölby AI FF |
3 - 0 |
3 jul 13.15 |
Harrie FF Röd |
- |
Habo IF Blå |
3 - 2 |
Ninth place
Date |
|
Res |
3 jul 11.30 |
Saleby Trässberg norra Härene Lila |
- |
Tolg IF |
6 - 0 |
Fifth place
Date |
|
Res |
3 jul 12.40 |
Hanvikens SK Röd |
- |
Ulricehamns IFK |
4 - 1 |
Third place
Date |
|
Res |
3 jul 14.25 |
Mjölby AI FF |
- |
Habo IF Blå |
1 - 0 |
Final
Date |
|
Res |
3 jul 15.00 |
Habo IF Vit |
- |
Harrie FF Röd |
5 - 6* |
C-playoffs
Fifth place
Date |
|
Res |
3 jul 12.40 |
Bankeryd SK Gul |
- |
Bankeryd SK Svart |
- |
D-playoffs
Fifth place
Date |
|
Res |
3 jul 12.40 |
FC Gute Vit |
- |
FC Gute Orange |
4 - 1 |
Statistics