LF Cup
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 2002
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
6 jan 08.30 |
Östers IF |
- |
Smålandsstenar GoIF |
1 - 0 |
6 jan 09.20 |
Lunnarps BK |
- |
IFK Hässleholm |
0 - 3 |
6 jan 13.30 |
Östers IF |
- |
Lunnarps BK |
2 - 0 |
6 jan 14.20 |
Smålandsstenar GoIF |
- |
IFK Hässleholm |
0 - 3 |
6 jan 18.30 |
IFK Hässleholm |
- |
Östers IF |
1 - 3 |
6 jan 19.20 |
Smålandsstenar GoIF |
- |
Lunnarps BK |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Östers IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
6-1 |
5 |
9 |
2. |
IFK Hässleholm |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-3 |
4 |
6 |
3. |
Smålandsstenar GoIF |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-4 |
-3 |
3 |
4. |
Lunnarps BK |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-6 |
-6 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
6 jan 10.10 |
Kalmar FF |
- |
Angered FC |
1 - 2 |
6 jan 11.00 |
IFK Värnamo |
- |
Kulladals FF |
0 - 0 |
6 jan 15.10 |
Kalmar FF |
- |
IFK Värnamo |
1 - 0 |
6 jan 16.00 |
Angered FC |
- |
Kulladals FF |
0 - 2 |
7 jan 08.00 |
Kulladals FF |
- |
Kalmar FF |
1 - 0 |
7 jan 08.50 |
Angered FC |
- |
IFK Värnamo |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Kulladals FF |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-0 |
3 |
7 |
2. |
Angered FC |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-3 |
0 |
6 |
3. |
Kalmar FF |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-3 |
-1 |
3 |
4. |
IFK Värnamo |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-2 |
-2 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
6 jan 11.50 |
Råslätts SK |
- |
Eskilstuna City FK |
2 - 1 |
6 jan 12.40 |
Rödeby AIF |
- |
Ystads IF FF |
2 - 1 |
6 jan 16.50 |
Råslätts SK |
- |
Rödeby AIF |
1 - 5 |
6 jan 17.40 |
Eskilstuna City FK |
- |
Ystads IF FF |
0 - 1 |
7 jan 09.40 |
Ystads IF FF |
- |
Råslätts SK |
4 - 1 |
7 jan 10.30 |
Eskilstuna City FK |
- |
Rödeby AIF |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rödeby AIF |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-4 |
4 |
6 |
2. |
Ystads IF FF |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-3 |
3 |
6 |
3. |
Eskilstuna City FK |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-4 |
-1 |
3 |
4. |
Råslätts SK |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-10 |
-6 |
3 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
7 jan 11.20 |
Östers IF |
- |
Eskilstuna City FK |
1 - 0 |
7 jan 12.30 |
Kulladals FF |
- |
Kalmar FF |
2 - 1 |
7 jan 13.20 |
Rödeby AIF |
- |
IFK Hässleholm |
3 - 2* |
7 jan 14.10 |
Angered FC |
- |
Ystads IF FF |
6 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
7 jan 16.40 |
Östers IF |
- |
Kulladals FF |
5 - 2 |
7 jan 17.30 |
Rödeby AIF |
- |
Angered FC |
2 - 4* |
Final
Datum |
|
Res |
7 jan 19.20 |
Östers IF |
- |
Angered FC |
0 - 5 |
B-slutspel
Slutspelsgrupp 1
Datum |
|
Res |
7 jan 15.00 |
Lunnarps BK |
- |
Smålandsstenar GoIF |
4 - 2* |
7 jan 15.50 |
IFK Värnamo |
- |
Råslätts SK |
4 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Värnamo |
1 |
1 |
0 | 0 |
4-0 |
4 |
3 |
2. |
Lunnarps BK |
1 |
0 |
1 | 0 |
1-1 |
0 |
1 |
3. |
Smålandsstenar GoIF |
1 |
0 |
1 | 0 |
1-1 |
0 |
1 |
4. |
Råslätts SK |
1 |
0 |
0 | 1 |
0-4 |
-4 |
0 |