Dukes Tourney 16
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
C-slutspel |
D-slutspel |
U11 |
Karlskoga Wolves |
|
|
|
U13 |
Tyresö Royal Crowns |
|
|
|
U15 |
Uppsala 86ers |
Tyresö Royal Crowns |
Täby Flyers |
Eskilstuna Sharks |
U17 |
Täby Flyers |
|
|
|
U15
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
29 jul 13.30 |
Täby Flyers |
- |
Eskilstuna Sharks |
36 - 14 |
29 jul 13.30 |
Carlstad Crusaders |
- |
Kristianstad Predators |
0 - 20 |
30 jul 07.30 |
Kristianstad Predators |
- |
Täby Flyers |
36 - 16 |
30 jul 10.30 |
Carlstad Crusaders |
- |
Eskilstuna Sharks |
28 - 6 |
30 jul 15.00 |
Kristianstad Predators |
- |
Eskilstuna Sharks |
28 - 0 |
30 jul 15.00 |
Täby Flyers |
- |
Carlstad Crusaders |
0 - 32 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Kristianstad Predators |
3 |
3 |
0 | 0 |
84-16 |
68 |
6 |
2. |
Carlstad Crusaders |
3 |
2 |
0 | 1 |
60-26 |
34 |
4 |
3. |
Täby Flyers |
3 |
1 |
0 | 2 |
52-82 |
-30 |
2 |
4. |
Eskilstuna Sharks |
3 |
0 |
0 | 3 |
20-92 |
-72 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
29 jul 13.30 |
Limhamn Griffins |
- |
Uppsala 86ers |
18 - 44 |
29 jul 16.30 |
Göteborg Marvels |
- |
Limhamn Griffins |
22 - 18 |
29 jul 16.30 |
Solna Chiefs |
- |
Uppsala 86ers |
22 - 36 |
30 jul 07.30 |
Limhamn Griffins |
- |
Solna Chiefs |
30 - 12 |
30 jul 10.30 |
Uppsala 86ers |
- |
Göteborg Marvels |
22 - 0 |
30 jul 15.00 |
Göteborg Marvels |
- |
Solna Chiefs |
0 - 20 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Uppsala 86ers |
3 |
3 |
0 | 0 |
102-40 |
62 |
6 |
2. |
Limhamn Griffins |
3 |
1 |
0 | 2 |
66-78 |
-12 |
2 |
3. |
Solna Chiefs |
3 |
1 |
0 | 2 |
54-66 |
-12 |
2 |
4. |
Göteborg Marvels |
3 |
1 |
0 | 2 |
22-60 |
-38 |
2 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
29 jul 16.30 |
Karlskoga Wolves |
- |
Stockholm Mean Machines |
12 - 8 |
30 jul 07.30 |
Stockholm Mean Machines |
- |
Wäsby Warriors |
0 - 8 |
30 jul 15.00 |
Wäsby Warriors |
- |
Karlskoga Wolves |
6 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Wäsby Warriors |
2 |
1 |
1 | 0 |
14-6 |
8 |
3 |
2. |
Karlskoga Wolves |
2 |
1 |
1 | 0 |
18-14 |
4 |
3 |
3. |
Stockholm Mean Machines |
2 |
0 |
0 | 2 |
8-20 |
-12 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
29 jul 13.30 |
Skövde Dukes |
- |
Tyresö Royal Crowns |
0 - 58 |
30 jul 07.30 |
Tyresö Royal Crowns |
- |
FNL Academy |
0 - 8 |
30 jul 10.30 |
FNL Academy |
- |
Skövde Dukes |
46 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FNL Academy |
2 |
2 |
0 | 0 |
54-0 |
54 |
4 |
2. |
Tyresö Royal Crowns |
2 |
1 |
0 | 1 |
58-8 |
50 |
2 |
3. |
Skövde Dukes |
2 |
0 |
0 | 2 |
0-104 |
-104 |
0 |
Slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
30 jul 18.00 |
Uppsala 86ers |
- |
Wäsby Warriors |
8 - 0 |
30 jul 18.00 |
Kristianstad Predators |
- |
FNL Academy |
40 - 12 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
31 jul 11.00 |
Wäsby Warriors |
- |
FNL Academy |
12 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
31 jul 12.30 |
Uppsala 86ers |
- |
Kristianstad Predators |
20 - 18 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
30 jul 18.00 |
Limhamn Griffins |
- |
Karlskoga Wolves |
16 - 22 |
30 jul 18.00 |
Carlstad Crusaders |
- |
Tyresö Royal Crowns |
0 - 6 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
31 jul 11.00 |
Limhamn Griffins |
- |
Carlstad Crusaders |
0 - 28 |
Final
Datum |
|
Res |
31 jul 08.00 |
Karlskoga Wolves |
- |
Tyresö Royal Crowns |
0 - 38 |
C-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
31 jul 08.00 |
Solna Chiefs |
- |
Stockholm Mean Machines |
0 - 12 |
31 jul 08.00 |
Täby Flyers |
- |
Skövde Dukes |
42 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
31 jul 11.00 |
Solna Chiefs |
- |
Skövde Dukes |
1 - 0 wo |
Final
Datum |
|
Res |
31 jul 12.30 |
Stockholm Mean Machines |
- |
Täby Flyers |
8 - 12 |
D-slutspel
Final
Datum |
|
Res |
31 jul 08.00 |
Eskilstuna Sharks |
- |
Göteborg Marvels |
28 - 14 |