Lilla Lithellscupen
Click on the classnames to see the results of the class.
P 99
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
5 jun 08.00 |
Örebro SK Ungdom 2 |
- |
IFK Kumla Fotboll |
1 - 0 |
5 jun 08.40 |
Rynninge IK |
- |
Karlslunds IF HFK |
0 - 0 |
5 jun 09.20 |
Örebro SK Ungdom 2 |
- |
Rynninge IK |
2 - 2 |
5 jun 10.00 |
IFK Kumla Fotboll |
- |
Karlslunds IF HFK |
2 - 0 |
5 jun 10.40 |
Örebro SK Ungdom 2 |
- |
Karlslunds IF HFK |
5 - 0 |
5 jun 11.20 |
IFK Kumla Fotboll |
- |
Rynninge IK |
1 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Örebro SK Ungdom 2 |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-2 |
6 |
7 |
2. |
IFK Kumla Fotboll |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-1 |
2 |
6 |
3. |
Rynninge IK |
3 |
0 |
2 | 1 |
2-3 |
-1 |
2 |
4. |
Karlslunds IF HFK |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-7 |
-7 |
1 |
Group B
Date |
|
Res |
5 jun 08.00 |
Immetorp BK |
- |
Hidingsta IK |
1 - 0 |
5 jun 08.40 |
Adolfsbergs IK Svart |
- |
HOIF |
2 - 1 |
5 jun 09.20 |
Immetorp BK |
- |
Adolfsbergs IK Svart |
1 - 4 |
5 jun 10.00 |
Hidingsta IK |
- |
HOIF |
1 - 5 |
5 jun 10.40 |
Immetorp BK |
- |
HOIF |
2 - 3 |
5 jun 11.20 |
Hidingsta IK |
- |
Adolfsbergs IK Svart |
0 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Adolfsbergs IK Svart |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-2 |
6 |
9 |
2. |
HOIF |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-5 |
4 |
6 |
3. |
Immetorp BK |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-7 |
-3 |
3 |
4. |
Hidingsta IK |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-8 |
-7 |
0 |
Group C
Date |
|
Res |
5 jun 08.00 |
Stene IF/Pålsboda |
- |
IFK Hallsberg FK |
0 - 2 |
5 jun 08.40 |
Örebro SK Ungdom 1 |
- |
IF Eker |
1 - 0 |
5 jun 09.20 |
Stene IF/Pålsboda |
- |
Örebro SK Ungdom 1 |
1 - 0 |
5 jun 10.00 |
IFK Hallsberg FK |
- |
IF Eker |
0 - 3 |
5 jun 10.40 |
Stene IF/Pålsboda |
- |
IF Eker |
0 - 3 |
5 jun 11.20 |
IFK Hallsberg FK |
- |
Örebro SK Ungdom 1 |
0 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
IF Eker |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-1 |
5 |
6 |
2. |
Örebro SK Ungdom 1 |
3 |
2 |
0 | 1 |
2-1 |
1 |
6 |
3. |
IFK Hallsberg FK |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-4 |
-2 |
3 |
4. |
Stene IF/Pålsboda |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-5 |
-4 |
3 |
Group D
Date |
|
Res |
5 jun 08.00 |
Yxhults IK |
- |
Adolfsbergs IK Gul |
3 - 1 |
5 jun 08.40 |
BK Kenty |
- |
Sköllersta IF |
0 - 1 |
5 jun 09.20 |
Yxhults IK |
- |
BK Kenty |
0 - 1 |
5 jun 10.00 |
Adolfsbergs IK Gul |
- |
Sköllersta IF |
2 - 0 |
5 jun 10.40 |
Yxhults IK |
- |
Sköllersta IF |
2 - 0 |
5 jun 11.20 |
Adolfsbergs IK Gul |
- |
BK Kenty |
0 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Yxhults IK |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-2 |
3 |
6 |
2. |
BK Kenty |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-1 |
2 |
6 |
3. |
Adolfsbergs IK Gul |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-5 |
-2 |
3 |
4. |
Sköllersta IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-4 |
-3 |
3 |
Playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
5 jun 13.00 |
Örebro SK Ungdom 2 |
- |
Hidingsta IK |
4 - 0 |
5 jun 13.00 |
IFK Kumla Fotboll |
- |
Immetorp BK |
8 - 2 |
5 jun 13.00 |
IF Eker |
- |
Sköllersta IF |
2 - 3 |
5 jun 13.00 |
Örebro SK Ungdom 1 |
- |
Adolfsbergs IK Gul |
0 - 3 |
5 jun 13.40 |
Rynninge IK |
- |
HOIF |
4 - 1 |
5 jun 13.40 |
Karlslunds IF HFK |
- |
Adolfsbergs IK Svart |
2 - 5 |
5 jun 13.40 |
IFK Hallsberg FK |
- |
BK Kenty |
3 - 5 |
5 jun 13.40 |
Stene IF/Pålsboda |
- |
Yxhults IK |
2 - 4 |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
5 jun 15.00 |
Örebro SK Ungdom 2 |
- |
IFK Kumla Fotboll |
0 - 1 |
5 jun 15.00 |
Sköllersta IF |
- |
Adolfsbergs IK Gul |
2 - 0 |
5 jun 15.00 |
Rynninge IK |
- |
Adolfsbergs IK Svart |
3 - 2 |
5 jun 15.00 |
BK Kenty |
- |
Yxhults IK |
3 - 4 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
5 jun 16.15 |
IFK Kumla Fotboll |
- |
Sköllersta IF |
3 - 5 |
5 jun 16.15 |
Rynninge IK |
- |
Yxhults IK |
4 - 3 |
Final
Date |
|
Res |
5 jun 17.30 |
Sköllersta IF |
- |
Rynninge IK |
4 - 5 |