Mölndals Ungdomscup 2017
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
F00/01 |
Skoghalls IBK |
Häljarps SK |
F02 |
Pixbo Wallenstam IBF |
Karlstad IBF |
F03 |
Pixbo Wallenstam IBF |
F04 |
Pixbo Wallenstam IBF |
IBF Backadalen |
F05 |
|
|
P01 |
Lindås IBK Vit |
IBF Backadalen VIT |
P02 |
Frölunda IBK |
Østensjø/Dverg IBK |
P03 |
IBF Göteborg Svart |
Skoghalls IBK Röd |
P04 |
Partille IBS |
FBC Draci Ricany |
P05 |
|
|
P99/00 |
Partille IBS |
F00/01
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
21 apr 18.00 |
Lindome IBK |
- |
Partille IBS |
4 - 1 |
21 apr 18.45 |
FBC Lerum |
- |
Warberg IBF |
2 - 3 |
21 apr 20.15 |
Lindome IBK |
- |
FBC Lerum |
3 - 0 |
21 apr 21.00 |
Partille IBS |
- |
Warberg IBF |
2 - 5 |
22 apr 13.15 |
Warberg IBF |
- |
Lindome IBK |
0 - 2 |
22 apr 15.30 |
Partille IBS |
- |
FBC Lerum |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Lindome IBK |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-1 |
8 |
9 |
2. |
Warberg IBF |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-6 |
2 |
6 |
3. |
FBC Lerum |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-7 |
-4 |
1 |
4. |
Partille IBS |
3 |
0 |
1 | 2 |
4-10 |
-6 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
22 apr 08.00 |
Nykvarns IF |
- |
FBI Tullinge |
2 - 1 |
22 apr 08.00 |
IS Saga |
- |
Skoghalls IBK |
1 - 4 |
22 apr 10.15 |
Nykvarns IF |
- |
IS Saga |
5 - 0 |
22 apr 11.00 |
FBI Tullinge |
- |
Skoghalls IBK |
0 - 3 |
22 apr 14.00 |
FBI Tullinge |
- |
IS Saga |
2 - 2 |
22 apr 14.45 |
Skoghalls IBK |
- |
Nykvarns IF |
2 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Nykvarns IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-3 |
7 |
9 |
2. |
Skoghalls IBK |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-4 |
5 |
6 |
3. |
FBI Tullinge |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-7 |
-4 |
1 |
4. |
IS Saga |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-11 |
-8 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
21 apr 18.00 |
Mölndals IBF |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
0 - 3 |
21 apr 18.45 |
Surte IS IBK |
- |
Rydboholms SK/Sandareds IBS |
2 - 2 |
21 apr 21.00 |
Rydboholms SK/Sandareds IBS |
- |
Mölndals IBF |
3 - 3 |
21 apr 21.45 |
Pixbo Wallenstam IBF |
- |
Häljarps SK |
5 - 1 |
22 apr 08.00 |
Pixbo Wallenstam IBF |
- |
Rydboholms SK/Sandareds IBS |
6 - 1 |
22 apr 08.45 |
Häljarps SK |
- |
Surte IS IBK |
2 - 4 |
22 apr 11.45 |
Häljarps SK |
- |
Mölndals IBF |
0 - 2 |
22 apr 12.30 |
Surte IS IBK |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
2 - 6 |
22 apr 14.45 |
Rydboholms SK/Sandareds IBS |
- |
Häljarps SK |
3 - 3 |
22 apr 15.30 |
Mölndals IBF |
- |
Surte IS IBK |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Pixbo Wallenstam IBF |
4 |
4 |
0 | 0 |
20-4 |
16 |
12 |
2. |
Mölndals IBF |
4 |
1 |
2 | 1 |
5-6 |
-1 |
5 |
3. |
Surte IS IBK |
4 |
1 |
2 | 1 |
8-10 |
-2 |
5 |
4. |
Rydboholms SK/Sandareds IBS |
4 |
0 |
3 | 1 |
9-14 |
-5 |
3 |
5. |
Häljarps SK |
4 |
0 |
1 | 3 |
6-14 |
-8 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
22 apr 19.15 |
Warberg IBF |
- |
Skoghalls IBK |
2 - 4 |
22 apr 20.00 |
Pixbo Wallenstam IBF |
- |
Surte IS IBK |
3 - 0 |
22 apr 20.45 |
Lindome IBK |
- |
Mölndals IBF |
3 - 0 |
22 apr 21.30 |
Nykvarns IF |
- |
FBC Lerum |
7 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
23 apr 08.00 |
Skoghalls IBK |
- |
Pixbo Wallenstam IBF |
4 - 3 |
23 apr 08.00 |
Lindome IBK |
- |
Nykvarns IF |
1 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
23 apr 10.10 |
Skoghalls IBK |
- |
Nykvarns IF |
3 - 1 |
B-slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
22 apr 17.00 |
Partille IBS |
- |
Häljarps SK |
1 - 4 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
22 apr 18.30 |
Häljarps SK |
- |
FBI Tullinge |
4 - 2 |
22 apr 20.45 |
IS Saga |
- |
Rydboholms SK/Sandareds IBS |
1 - 4 |
Final
Datum |
|
Res |
23 apr 09.30 |
Häljarps SK |
- |
Rydboholms SK/Sandareds IBS |
1 - 0 |