LF Cup
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
U17
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
28 jan 08.30 |
Östers IF |
- |
Dragör Boldklub |
6 - 0 |
28 jan 09.20 |
IFK Berga |
- |
Assyriska FF |
0 - 1 |
28 jan 13.30 |
Östers IF |
- |
IFK Berga |
1 - 0 |
28 jan 14.20 |
Dragör Boldklub |
- |
Assyriska FF |
0 - 5 |
28 jan 18.30 |
Assyriska FF |
- |
Östers IF |
0 - 2 |
28 jan 19.20 |
Dragör Boldklub |
- |
IFK Berga |
0 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Östers IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-0 |
9 |
9 |
2. |
Assyriska FF |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-2 |
4 |
6 |
3. |
IFK Berga |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-2 |
0 |
3 |
4. |
Dragör Boldklub |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-13 |
-13 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
28 jan 10.10 |
Västra Frölunda IF |
- |
Trelleborgs FF |
0 - 1 |
28 jan 11.00 |
IF Lödde |
- |
Jönköping Södra IF |
0 - 1 |
28 jan 15.10 |
Västra Frölunda IF |
- |
IF Lödde |
3 - 0 |
28 jan 16.00 |
Trelleborgs FF |
- |
Jönköping Södra IF |
2 - 0 |
29 jan 08.00 |
Jönköping Södra IF |
- |
Västra Frölunda IF |
0 - 0 |
29 jan 08.50 |
Trelleborgs FF |
- |
IF Lödde |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Trelleborgs FF |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-0 |
3 |
7 |
2. |
Västra Frölunda IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-1 |
2 |
4 |
3. |
Jönköping Södra IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
1-2 |
-1 |
4 |
4. |
IF Lödde |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-4 |
-4 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
28 jan 11.50 |
Åtvidabergs FF |
- |
Halmstads BK |
0 - 0 |
28 jan 12.40 |
Kalmar FF |
- |
IFK Lidingö |
3 - 0 |
28 jan 16.50 |
Åtvidabergs FF |
- |
Kalmar FF |
0 - 3 |
28 jan 17.40 |
Halmstads BK |
- |
IFK Lidingö |
2 - 2 |
29 jan 09.40 |
IFK Lidingö |
- |
Åtvidabergs FF |
2 - 1 |
29 jan 10.30 |
Halmstads BK |
- |
Kalmar FF |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Kalmar FF |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-2 |
5 |
6 |
2. |
Halmstads BK |
3 |
1 |
2 | 0 |
4-3 |
1 |
5 |
3. |
IFK Lidingö |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-6 |
-2 |
4 |
4. |
Åtvidabergs FF |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-5 |
-4 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
29 jan 11.20 |
Östers IF |
- |
Västra Frölunda IF |
2 - 0 |
29 jan 12.10 |
Trelleborgs FF |
- |
IFK Lidingö |
2 - 1 |
29 jan 13.00 |
Assyriska FF |
- |
Halmstads BK |
0 - 1 |
29 jan 13.50 |
Kalmar FF |
- |
Jönköping Södra IF |
3 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
29 jan 16.20 |
Östers IF |
- |
Trelleborgs FF |
9 - 8* |
29 jan 17.10 |
Halmstads BK |
- |
Kalmar FF |
0 - 1 |
11-12 plats
Datum |
|
Res |
29 jan 14.40 |
IF Lödde |
- |
Dragör Boldklub |
4 - 0 |
9-10 plats
Datum |
|
Res |
29 jan 15.30 |
IFK Berga |
- |
Åtvidabergs FF |
0 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
29 jan 19.00 |
Östers IF |
- |
Kalmar FF |
1 - 0 |