Sund Cupen 2018
Click on the classnames to see the results of the class.
Pojkar 16-17
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
9 mar 20.30 |
Slätta SK Lag 1 |
- |
Ope IF |
2 - 3 |
10 mar 08.30 |
Skogås Trångsunds FF |
- |
Kubikenborgs IF Gul |
2 - 2 |
10 mar 08.30 |
Ope IF |
- |
IFK Timrå Lag 1 |
1 - 1 |
10 mar 11.00 |
IFK Timrå Lag 1 |
- |
Skogås Trångsunds FF |
1 - 1 |
10 mar 14.30 |
Kubikenborgs IF Gul |
- |
Slätta SK Lag 1 |
3 - 0 |
10 mar 14.30 |
Skogås Trångsunds FF |
- |
Ope IF |
0 - 1 |
10 mar 19.30 |
Kubikenborgs IF Gul |
- |
IFK Timrå Lag 1 |
4 - 0 |
10 mar 19.30 |
Slätta SK Lag 1 |
- |
Skogås Trångsunds FF |
1 - 4 |
10 mar 21.00 |
Ope IF |
- |
Kubikenborgs IF Gul |
0 - 2 |
10 mar 21.00 |
IFK Timrå Lag 1 |
- |
Slätta SK Lag 1 |
1 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Kubikenborgs IF Gul |
4 |
3 |
1 | 0 |
11-2 |
9 |
10 |
2. |
Ope IF |
4 |
2 |
1 | 1 |
5-5 |
0 |
7 |
3. |
Skogås Trångsunds FF |
4 |
1 |
2 | 1 |
7-5 |
2 |
5 |
4. |
IFK Timrå Lag 1 |
4 |
0 |
3 | 1 |
3-7 |
-4 |
3 |
5. |
Slätta SK Lag 1 |
4 |
0 |
1 | 3 |
4-11 |
-7 |
1 |
Group B
Date |
|
Res |
9 mar 18.30 |
Sund IF Ungdom |
- |
Sidsjö Böle IF Grön |
1 - 2 |
9 mar 21.30 |
Strands IF |
- |
Slätta SK Lag 2 |
3 - 0 |
10 mar 08.30 |
Slätta SK Lag 2 |
- |
Hudiksvalls SK |
1 - 1 |
10 mar 09.00 |
Sidsjö Böle IF Grön |
- |
Strands IF |
0 - 2 |
10 mar 14.30 |
Hudiksvalls SK |
- |
Sund IF Ungdom |
1 - 2 |
10 mar 15.00 |
Slätta SK Lag 2 |
- |
Sidsjö Böle IF Grön |
3 - 2 |
10 mar 20.00 |
Hudiksvalls SK |
- |
Strands IF |
1 - 2 |
10 mar 20.00 |
Sund IF Ungdom |
- |
Slätta SK Lag 2 |
1 - 2 |
10 mar 21.00 |
Strands IF |
- |
Sund IF Ungdom |
0 - 1 |
10 mar 21.30 |
Sidsjö Böle IF Grön |
- |
Hudiksvalls SK |
2 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Strands IF |
4 |
3 |
0 | 1 |
7-2 |
5 |
9 |
2. |
Slätta SK Lag 2 |
4 |
2 |
1 | 1 |
6-7 |
-1 |
7 |
3. |
Sund IF Ungdom |
4 |
2 |
0 | 2 |
5-5 |
0 |
6 |
4. |
Sidsjö Böle IF Grön |
4 |
2 |
0 | 2 |
6-7 |
-1 |
6 |
5. |
Hudiksvalls SK |
4 |
0 |
1 | 3 |
4-7 |
-3 |
1 |
Playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
11 mar 08.30 |
IFK Timrå Lag 1 |
- |
Hudiksvalls SK |
6 - 0 |
11 mar 09.00 |
Slätta SK Lag 1 |
- |
Sidsjö Böle IF Grön |
0 - 4 |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
11 mar 12.30 |
IFK Timrå Lag 1 |
- |
Strands IF |
2 - 1 |
11 mar 12.30 |
Sidsjö Böle IF Grön |
- |
Kubikenborgs IF Gul |
0 - 6 |
11 mar 13.00 |
Ope IF |
- |
Sund IF Ungdom |
2 - 3 |
11 mar 13.00 |
Skogås Trångsunds FF |
- |
Slätta SK Lag 2 |
1 - 3* |
Semi-finals
Date |
|
Res |
11 mar 15.30 |
IFK Timrå Lag 1 |
- |
Slätta SK Lag 2 |
5 - 0 |
11 mar 15.30 |
Kubikenborgs IF Gul |
- |
Sund IF Ungdom |
1 - 0 |
Final
Date |
|
Res |
11 mar 16.15 |
IFK Timrå Lag 1 |
- |
Kubikenborgs IF Gul |
0 - 2 |