Habo Honda Cup 2018
Click on the classnames to see the results of the class.
Boys 9 Players
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
30 jun 08.00 |
FC Gute Svart |
- |
Habo IF |
0 - 0 |
30 jun 08.00 |
Danderyds SK Blå |
- |
Södra Vi IF |
2 - 1 |
30 jun 13.15 |
Habo IF |
- |
Södra Vi IF |
1 - 2 |
30 jun 13.15 |
Danderyds SK Blå |
- |
FC Gute Svart |
1 - 3 |
30 jun 16.15 |
Habo IF |
- |
Danderyds SK Blå |
0 - 1 |
30 jun 16.15 |
Södra Vi IF |
- |
FC Gute Svart |
3 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Södra Vi IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-5 |
1 |
6 |
2. |
Danderyds SK Blå |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-4 |
0 |
6 |
3. |
FC Gute Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-4 |
1 |
4 |
4. |
Habo IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-3 |
-2 |
1 |
Group B
Date |
|
Res |
30 jun 08.45 |
Saleby Trässberg Norra Härene |
- |
FC Gute Orange |
0 - 1 |
30 jun 08.45 |
Bankeryd SK Gul |
- |
Stattena IF |
0 - 1 |
30 jun 12.30 |
Stattena IF |
- |
FC Gute Orange |
2 - 0 |
30 jun 12.30 |
Saleby Trässberg Norra Härene |
- |
Bankeryd SK Gul |
0 - 6 |
30 jun 16.15 |
FC Gute Orange |
- |
Bankeryd SK Gul |
0 - 4 |
30 jun 17.00 |
Stattena IF |
- |
Saleby Trässberg Norra Härene |
1 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Stattena IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-1 |
3 |
7 |
2. |
Bankeryd SK Gul |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-1 |
9 |
6 |
3. |
FC Gute Orange |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-6 |
-5 |
3 |
4. |
Saleby Trässberg Norra Härene |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-8 |
-7 |
1 |
Group C
Date |
|
Res |
30 jun 09.30 |
Harrie FF |
- |
Danderyds SK Röd |
1 - 1 |
30 jun 10.15 |
Bankeryd SK Svart |
- |
Gnosjö IF |
1 - 0 |
30 jun 14.00 |
Bankeryd SK Svart |
- |
Harrie FF |
0 - 3 |
30 jun 14.00 |
Danderyds SK Röd |
- |
Gnosjö IF |
4 - 0 |
30 jun 17.00 |
Gnosjö IF |
- |
Harrie FF |
2 - 5 |
30 jun 17.00 |
Danderyds SK Röd |
- |
Bankeryd SK Svart |
3 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Danderyds SK Röd |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-1 |
7 |
7 |
2. |
Harrie FF |
3 |
2 |
1 | 0 |
9-3 |
6 |
7 |
3. |
Bankeryd SK Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-6 |
-5 |
3 |
4. |
Gnosjö IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-10 |
-8 |
0 |
Playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
1 jul 10.15 |
Stattena IF |
- |
Danderyds SK Blå |
0 - 1 |
1 jul 10.15 |
Bankeryd SK Gul |
- |
Harrie FF |
2 - 0* |
Semi-finals
Date |
|
Res |
1 jul 13.15 |
Danderyds SK Röd |
- |
Danderyds SK Blå |
4 - 1* |
1 jul 13.15 |
Södra Vi IF |
- |
Bankeryd SK Gul |
0 - 0 |
Fifth place
Date |
|
Res |
1 jul 14.45 |
Stattena IF |
- |
Harrie FF |
1 - 4 |
Third place
Date |
|
Res |
1 jul 16.15 |
Danderyds SK Blå |
- |
Bankeryd SK Gul |
1 - 0 |
Final
Date |
|
Res |
1 jul 17.00 |
Danderyds SK Röd |
- |
Södra Vi IF |
2 - 0 |
B-playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
1 jul 08.45 |
FC Gute Orange |
- |
Habo IF |
3 - 1* |
1 jul 08.45 |
Saleby Trässberg Norra Härene |
- |
Gnosjö IF |
0 - 3 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
1 jul 11.45 |
FC Gute Svart |
- |
Gnosjö IF |
3 - 1 |
1 jul 11.45 |
Bankeryd SK Svart |
- |
FC Gute Orange |
2 - 4* |
Fifth place
Date |
|
Res |
1 jul 14.00 |
Habo IF |
- |
Saleby Trässberg Norra Härene |
3 - 2 |
Third place
Date |
|
Res |
1 jul 14.45 |
Gnosjö IF |
- |
Bankeryd SK Svart |
0 - 2 |
Final
Date |
|
Res |
1 jul 15.30 |
FC Gute Svart |
- |
FC Gute Orange |
3 - 1 |