Sund Cupen 2019
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 16-17
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
8 mar 19.00 |
Ursvik IK Gul |
- |
IFK Timrå |
1 - 1 |
9 mar 08.30 |
Skiljebo SK P02 |
- |
Selånger FK |
0 - 2 |
9 mar 13.00 |
Selånger FK |
- |
Ursvik IK Gul |
4 - 0 |
9 mar 15.00 |
Skiljebo SK P02 |
- |
IFK Timrå |
2 - 3 |
9 mar 18.30 |
IFK Timrå |
- |
Selånger FK |
2 - 2 |
9 mar 19.00 |
Ursvik IK Gul |
- |
Skiljebo SK P02 |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Selånger FK |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-2 |
6 |
7 |
2. |
IFK Timrå |
3 |
1 |
2 | 0 |
6-5 |
1 |
5 |
3. |
Ursvik IK Gul |
3 |
0 |
2 | 1 |
2-6 |
-4 |
2 |
4. |
Skiljebo SK P02 |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-6 |
-3 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
8 mar 20.30 |
Ursvik IK Svart |
- |
Sund IF |
2 - 0 |
8 mar 21.00 |
Sandvikens AIK vit |
- |
Delsbo IF |
2 - 1 |
9 mar 09.00 |
Sund IF |
- |
Delsbo IF |
2 - 2 |
9 mar 10.30 |
Ursvik IK Svart |
- |
Sandvikens AIK vit |
1 - 3 |
9 mar 13.00 |
Delsbo IF |
- |
Ursvik IK Svart |
2 - 1 |
9 mar 17.00 |
Sund IF |
- |
Sandvikens AIK vit |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sandvikens AIK vit |
3 |
3 |
0 | 0 |
6-2 |
4 |
9 |
2. |
Delsbo IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-5 |
0 |
4 |
3. |
Ursvik IK Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-5 |
-1 |
3 |
4. |
Sund IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-5 |
-3 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
8 mar 19.30 |
IFK Österåker FK |
- |
Öna SK |
10 - 1 |
9 mar 09.00 |
IFK Österåker FK |
- |
Alnö IF |
1 - 1 |
9 mar 11.00 |
Öna SK |
- |
Rotebro IS FF |
1 - 2 |
9 mar 13.30 |
Öna SK |
- |
Alnö IF |
3 - 4 |
9 mar 15.30 |
Rotebro IS FF |
- |
IFK Österåker FK |
2 - 1 |
9 mar 18.00 |
Alnö IF |
- |
Rotebro IS FF |
0 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rotebro IS FF |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-2 |
5 |
9 |
2. |
IFK Österåker FK |
3 |
1 |
1 | 1 |
12-4 |
8 |
4 |
3. |
Alnö IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-7 |
-2 |
4 |
4. |
Öna SK |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-16 |
-11 |
0 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
10 mar 08.30 |
Skiljebo SK P02 |
- |
Delsbo IF |
4 - 0 |
10 mar 08.30 |
Öna SK |
- |
IFK Österåker FK |
0 - 4 |
10 mar 08.30 |
Sund IF |
- |
Ursvik IK Gul |
3 - 4* |
10 mar 09.00 |
Alnö IF |
- |
Ursvik IK Svart |
4 - 0 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
10 mar 13.00 |
Selånger FK |
- |
Alnö IF |
2 - 3 |
10 mar 13.00 |
Sandvikens AIK vit |
- |
Ursvik IK Gul |
4 - 0 |
10 mar 13.00 |
Rotebro IS FF |
- |
IFK Österåker FK |
0 - 2 |
10 mar 13.30 |
IFK Timrå |
- |
Skiljebo SK P02 |
0 - 2 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
10 mar 15.00 |
Alnö IF |
- |
IFK Österåker FK |
1 - 0 |
10 mar 15.00 |
Sandvikens AIK vit |
- |
Skiljebo SK P02 |
2 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
10 mar 16.30 |
Alnö IF |
- |
Sandvikens AIK vit |
2 - 1 |