Sund Cupen 2019
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 14
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
8 mar 19.00 |
Alnö IF |
- |
Sundsvalls FF |
1 - 0 |
8 mar 20.00 |
Svartviks IF 2 |
- |
Spånga P05 Blå |
0 - 6 |
9 mar 10.00 |
Alnö IF |
- |
Svartviks IF 2 |
3 - 2 |
9 mar 12.00 |
Sundsvalls FF |
- |
Spånga P05 Blå |
0 - 9 |
9 mar 14.30 |
Sundsvalls FF |
- |
Svartviks IF 2 |
2 - 3 |
9 mar 16.30 |
Spånga P05 Blå |
- |
Alnö IF |
2 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Spånga P05 Blå |
3 |
3 |
0 | 0 |
17-0 |
17 |
9 |
2. |
Alnö IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-4 |
0 |
6 |
3. |
Svartviks IF 2 |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-11 |
-6 |
3 |
4. |
Sundsvalls FF |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-13 |
-11 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
8 mar 19.30 |
Selånger FK Röd |
- |
Kubikenborgs IF Gul |
0 - 4 |
8 mar 20.00 |
Slätta SK |
- |
Svartviks IF 1 |
5 - 0 |
9 mar 10.00 |
Slätta SK |
- |
Selånger FK Röd |
3 - 3 |
9 mar 10.30 |
Svartviks IF 1 |
- |
Kubikenborgs IF Gul |
0 - 2 |
9 mar 15.00 |
Kubikenborgs IF Gul |
- |
Slätta SK |
1 - 1 |
9 mar 17.00 |
Svartviks IF 1 |
- |
Selånger FK Röd |
2 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Kubikenborgs IF Gul |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-1 |
6 |
7 |
2. |
Slätta SK |
3 |
1 |
2 | 0 |
9-4 |
5 |
5 |
3. |
Svartviks IF 1 |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-7 |
-5 |
3 |
4. |
Selånger FK Röd |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-9 |
-6 |
1 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
8 mar 18.00 |
Sund IF 05 |
- |
Matfors IF |
2 - 0 |
9 mar 08.00 |
Spånga P05 Vit |
- |
OPE IF |
5 - 0 |
9 mar 10.30 |
Matfors IF |
- |
OPE IF |
0 - 0 |
9 mar 12.30 |
Sund IF 05 |
- |
Spånga P05 Vit |
1 - 1 |
9 mar 15.00 |
OPE IF |
- |
Sund IF 05 |
2 - 1 |
9 mar 16.00 |
Matfors IF |
- |
Spånga P05 Vit |
0 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Spånga P05 Vit |
3 |
2 |
1 | 0 |
11-1 |
10 |
7 |
2. |
Sund IF 05 |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-3 |
1 |
4 |
3. |
OPE IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-6 |
-4 |
4 |
4. |
Matfors IF |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-7 |
-7 |
1 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
10 mar 07.30 |
Sundsvalls FF |
- |
Sund IF 05 |
4 - 2 |
10 mar 08.00 |
Matfors IF |
- |
Slätta SK |
0 - 4 |
10 mar 08.00 |
Selånger FK Röd |
- |
Svartviks IF 2 |
2 - 3 |
10 mar 08.00 |
Svartviks IF 1 |
- |
OPE IF |
3 - 2* |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
10 mar 11.30 |
Spånga P05 Blå |
- |
Svartviks IF 1 |
1 - 0 |
10 mar 11.30 |
Kubikenborgs IF Gul |
- |
Svartviks IF 2 |
1 - 0 |
10 mar 12.00 |
Alnö IF |
- |
Sundsvalls FF |
3 - 0 |
10 mar 12.00 |
Spånga P05 Vit |
- |
Slätta SK |
4 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
10 mar 14.00 |
Kubikenborgs IF Gul |
- |
Spånga P05 Vit |
0 - 3 |
10 mar 14.00 |
Spånga P05 Blå |
- |
Alnö IF |
3 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
10 mar 16.00 |
Spånga P05 Vit |
- |
Spånga P05 Blå |
5 - 4 |