Kristinehamnscupen P13 (-02)

Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.

Slutspel
P13 IFK Göteborg Blå

P13

Gruppspel

Grupp A
Datum   Res
7 feb 09.00  Jarlabergs IF Lag 1 - Tallboda IF 1 - 0
7 feb 09.30  IFK/VIF Kristinehamn - Segeltorps IF 1 - 1
7 feb 13.00  Segeltorps IF - Jarlabergs IF Lag 1 2 - 0
7 feb 13.30  Norrstrands IF - IFK/VIF Kristinehamn 0 - 1
7 feb 17.00  Tallboda IF - IFK/VIF Kristinehamn 0 - 3
7 feb 17.30  Segeltorps IF - Norrstrands IF 4 - 1
7 feb 21.00  IFK/VIF Kristinehamn - Jarlabergs IF Lag 1 1 - 0
7 feb 21.30  Norrstrands IF - Tallboda IF 0 - 1
8 feb 09.30  Segeltorps IF - Tallboda IF 3 - 0
8 feb 10.00  Jarlabergs IF Lag 1 - Norrstrands IF 1 - 0
    S V O F +  -   P
1. Segeltorps IF 4 3 1 0 10-2 8 10
2. IFK/VIF Kristinehamn 4 3 1 0 6-1 5 10
3. Jarlabergs IF Lag 1 4 2 0 2 2-3 -1 6
4. Tallboda IF 4 1 0 3 1-7 -6 3
5. Norrstrands IF 4 0 0 4 1-7 -6 0
Grupp B
Datum   Res
7 feb 10.00  Örebro SK U svart - Rågsveds if Gul 0 - 2
7 feb 10.30  IFK Göteborg Blå - Sollentuna FK Vaxmora 0 - 0
7 feb 14.00  Athletic FC P03-1 - Örebro SK U svart 2 - 0
7 feb 14.30  Rågsveds if Gul - IFK Göteborg Blå 0 - 2
7 feb 18.00  Sollentuna FK Vaxmora - Örebro SK U svart 1 - 2
7 feb 18.30  Rågsveds if Gul - Athletic FC P03-1 1 - 0
7 feb 22.00  Örebro SK U svart - IFK Göteborg Blå 2 - 3
7 feb 22.30  Athletic FC P03-1 - Sollentuna FK Vaxmora 0 - 0
8 feb 10.30  Rågsveds if Gul - Sollentuna FK Vaxmora 4 - 0
8 feb 11.00  IFK Göteborg Blå - Athletic FC P03-1 0 - 0
    S V O F +  -   P
1. Rågsveds if Gul 4 3 0 1 7-2 5 9
2. IFK Göteborg Blå 4 2 2 0 5-2 3 8
3. Athletic FC P03-1 4 1 2 1 2-1 1 5
4. Örebro SK U svart 4 1 0 3 4-8 -4 3
5. Sollentuna FK Vaxmora 4 0 2 2 1-6 -5 2
Grupp C
Datum   Res
7 feb 11.00  FBK Karlstad - IF Eker Örebro 2 - 0
7 feb 11.30  Jarlabergs IF Lag 2 - Bollstanäs SK 1 - 0
7 feb 15.00  Yxhults IK - FBK Karlstad 0 - 0
7 feb 15.30  IF Eker Örebro - Jarlabergs IF Lag 2 0 - 4
7 feb 19.00  Bollstanäs SK - FBK Karlstad 0 - 5
7 feb 19.30  IF Eker Örebro - Yxhults IK 1 - 2
7 feb 23.00  FBK Karlstad - Jarlabergs IF Lag 2 0 - 0
8 feb 08.00  Yxhults IK - Bollstanäs SK 0 - 4
8 feb 11.30  IF Eker Örebro - Bollstanäs SK 1 - 2
8 feb 12.00  Jarlabergs IF Lag 2 - Yxhults IK 1 - 0
    S V O F +  -   P
1. Jarlabergs IF Lag 2 4 3 1 0 6-0 6 10
2. FBK Karlstad 4 2 2 0 7-0 7 8
3. Bollstanäs SK 4 2 0 2 6-7 -1 6
4. Yxhults IK 4 1 1 2 2-6 -4 4
5. IF Eker Örebro 4 0 0 4 2-10 -8 0
Grupp D
Datum   Res
7 feb 12.00  Örebro SK Ungdom P02 Röd - AIK P02 0 - 1
7 feb 12.30  Karlstad BK - Kallhälls FF 0 - 1
7 feb 16.00  Carlstad united P02 - Örebro SK Ungdom P02 Röd 1 - 1
7 feb 16.30  AIK P02 - Karlstad BK 0 - 0
7 feb 20.00  Kallhälls FF - Örebro SK Ungdom P02 Röd 1 - 0
7 feb 20.30  AIK P02 - Carlstad united P02 1 - 1
8 feb 08.30  Örebro SK Ungdom P02 Röd - Karlstad BK 1 - 0
8 feb 09.00  Carlstad united P02 - Kallhälls FF 0 - 1
8 feb 12.30  AIK P02 - Kallhälls FF 0 - 0
8 feb 13.00  Karlstad BK - Carlstad united P02 2 - 1
    S V O F +  -   P
1. Kallhälls FF 4 3 1 0 3-0 3 10
2. AIK P02 4 1 3 0 2-1 1 6
3. Örebro SK Ungdom P02 Röd 4 1 1 2 2-3 -1 4
4. Karlstad BK 4 1 1 2 2-3 -1 4
5. Carlstad united P02 4 0 2 2 3-5 -2 2

 

Slutspel

Kvartsfinaler
Datum   Res
8 feb 13.30  Segeltorps IF - IFK Göteborg Blå 0 - 1
8 feb 14.05  Rågsveds if Gul - IFK/VIF Kristinehamn 3 - 2*
8 feb 14.40  Jarlabergs IF Lag 2 - AIK P02 2 - 0
8 feb 15.15  Kallhälls FF - FBK Karlstad 1 - 2
Semifinaler
Datum   Res
8 feb 15.50  IFK Göteborg Blå - Jarlabergs IF Lag 2 1 - 0
8 feb 16.25  Rågsveds if Gul - FBK Karlstad 1 - 3*
Final
Datum   Res
8 feb 17.15  IFK Göteborg Blå - FBK Karlstad 2 - 1

 

Statistik