Timmys minnes cup 2016

Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.

Slutspel
Timmys minnes cup 2016 SAMBA IF

Timmys minnes cup 2016

Gruppspel

Grupp A
Datum   Res
10 dec 09.00  FK Slussen - Åtorp IF 2 - 0
10 dec 09.00  Björneborgs if Röd - Ulvsby IF Svart 1 - 1
10 dec 09.13  IFK Kronoparken Veteraner - Filipstads FF 1 2 - 0
10 dec 09.39  Åtorp IF - Hammarö FK 0 - 3
10 dec 09.39  Ulvsby IF Svart - FK Slussen 4 - 0
10 dec 09.52  Filipstads FF 1 - Björneborgs if Röd 2 - 0
10 dec 10.18  Hammarö FK - IFK Kronoparken Veteraner 3 - 1
10 dec 10.18  Björneborgs if Röd - Åtorp IF 2 - 2
10 dec 10.31  Filipstads FF 1 - FK Slussen 2 - 1
10 dec 10.57  Åtorp IF - Ulvsby IF Svart 1 - 7
10 dec 10.57  Filipstads FF 1 - Hammarö FK 0 - 4
10 dec 11.10  FK Slussen - IFK Kronoparken Veteraner 0 - 5
10 dec 11.36  Björneborgs if Röd - Hammarö FK 0 - 3
10 dec 11.36  Ulvsby IF Svart - IFK Kronoparken Veteraner 2 - 1
10 dec 11.49  Åtorp IF - Filipstads FF 1 3 - 3
10 dec 12.15  Hammarö FK - FK Slussen 7 - 0
10 dec 12.15  Ulvsby IF Svart - Filipstads FF 1 4 - 1
10 dec 12.28  IFK Kronoparken Veteraner - Björneborgs if Röd 5 - 1
10 dec 12.54  Hammarö FK - Ulvsby IF Svart 3 - 0
10 dec 12.54  IFK Kronoparken Veteraner - Åtorp IF 1 - 0
10 dec 13.07  FK Slussen - Björneborgs if Röd 0 - 3 wo
    S V O F +  -   P
1. Hammarö FK 6 6 0 0 23-1 22 18
2. Ulvsby IF Svart 6 4 1 1 18-7 11 13
3. IFK Kronoparken Veteraner 6 4 0 2 15-6 9 12
4. Filipstads FF 1 6 2 1 3 8-14 -6 7
5. Björneborgs if Röd 6 1 2 3 7-13 -6 5
6. FK Slussen 6 1 0 5 3-21 -18 3
7. Åtorp IF 6 0 2 4 6-18 -12 2
Grupp B
Datum   Res
10 dec 09.13  Ängebäck BK - FC Hannula 1 - 4
10 dec 09.26  Axbergs IF - Ulvsby IF Gul 0 - 0
10 dec 09.26  Academy IF Academy IF 20 - FK Örebro Lag 1 2 - 0
10 dec 09.52  FC Hannula - ÖSK Söder lag svart 2 - 2
10 dec 10.05  Ulvsby IF Gul - Ängebäck BK 3 - 1
10 dec 10.05  FK Örebro Lag 1 - Axbergs IF 2 - 0
10 dec 10.31  ÖSK Söder lag svart - Academy IF Academy IF 20 2 - 4
10 dec 10.44  Axbergs IF - FC Hannula 2 - 2
10 dec 10.44  FK Örebro Lag 1 - Ängebäck BK 5 - 0
10 dec 11.10  FC Hannula - Ulvsby IF Gul 4 - 2
10 dec 11.23  FK Örebro Lag 1 - ÖSK Söder lag svart 2 - 1
10 dec 11.23  Ängebäck BK - Academy IF Academy IF 20 0 - 4
10 dec 11.49  Axbergs IF - ÖSK Söder lag svart 1 - 2
10 dec 12.02  Ulvsby IF Gul - Academy IF Academy IF 20 0 - 6
10 dec 12.02  FC Hannula - FK Örebro Lag 1 0 - 0
10 dec 12.28  ÖSK Söder lag svart - Ängebäck BK 4 - 0
10 dec 12.41  Ulvsby IF Gul - FK Örebro Lag 1 1 - 2
10 dec 12.41  Academy IF Academy IF 20 - Axbergs IF 2 - 2
10 dec 13.07  ÖSK Söder lag svart - Ulvsby IF Gul 3 - 3
10 dec 13.20  Academy IF Academy IF 20 - FC Hannula 1 - 1
10 dec 13.20  Ängebäck BK - Axbergs IF 0 - 3 wo
    S V O F +  -   P
1. Academy IF Academy IF 20 6 4 2 0 19-5 14 14
2. FK Örebro Lag 1 6 4 1 1 11-4 7 13
3. FC Hannula 6 2 4 0 13-8 5 10
4. ÖSK Söder lag svart 6 2 2 2 14-12 2 8
5. Axbergs IF 6 1 3 2 8-8 0 6
6. Ulvsby IF Gul 6 1 2 3 9-16 -7 5
7. Ängebäck BK 6 0 0 6 2-23 -21 0
Grupp C
Datum   Res
10 dec 13.33  Real Örebro - Västanviks AIF 2 - 5
10 dec 13.33  SAMBA IF - DIF p87 6 - 0
10 dec 13.46  ÖSK Söder Lag vit - Finnerödja IF 2 - 1
10 dec 13.46  Västanviks AIF - FC Örebro 3 - 2
10 dec 13.59  DIF p87 - Real Örebro 1 - 3
10 dec 13.59  Finnerödja IF - SAMBA IF 2 - 5
10 dec 14.12  FC Örebro - ÖSK Söder Lag vit 1 - 2
10 dec 14.12  SAMBA IF - Västanviks AIF 3 - 0
10 dec 14.25  Finnerödja IF - Real Örebro 1 - 2
10 dec 14.25  Västanviks AIF - DIF p87 5 - 0
10 dec 14.38  Finnerödja IF - FC Örebro 2 - 1
10 dec 14.38  Real Örebro - ÖSK Söder Lag vit 1 - 3
10 dec 14.51  SAMBA IF - FC Örebro 6 - 1
10 dec 14.51  DIF p87 - ÖSK Söder Lag vit 2 - 5
10 dec 15.04  Västanviks AIF - Finnerödja IF 2 - 1
10 dec 15.04  FC Örebro - Real Örebro 2 - 2
10 dec 15.17  DIF p87 - Finnerödja IF 2 - 1
10 dec 15.17  ÖSK Söder Lag vit - SAMBA IF 1 - 5
10 dec 15.30  FC Örebro - DIF p87 4 - 2
10 dec 15.30  ÖSK Söder Lag vit - Västanviks AIF 6 - 1
10 dec 15.43  Real Örebro - SAMBA IF 2 - 4
    S V O F +  -   P
1. SAMBA IF 6 6 0 0 29-6 23 18
2. ÖSK Söder Lag vit 6 5 0 1 19-11 8 15
3. Västanviks AIF 6 4 0 2 16-14 2 12
4. Real Örebro 6 2 1 3 12-16 -4 7
5. FC Örebro 6 1 1 4 11-17 -6 4
6. Finnerödja IF 6 1 0 5 8-14 -6 3
7. DIF p87 6 1 0 5 7-24 -17 3

 

Slutspel

Kvartsfinaler
Datum   Res
10 dec 16.05  Hammarö FK - FC Hannula 2 - 4*
10 dec 16.05  Academy IF Academy IF 20 - ÖSK Söder Lag vit 2 - 3
10 dec 16.18  SAMBA IF - IFK Kronoparken Veteraner 3 - 1
10 dec 16.18  Ulvsby IF Svart - FK Örebro Lag 1 4 - 3
Semifinaler
Datum   Res
10 dec 16.40  FC Hannula - ÖSK Söder Lag vit 0 - 2
10 dec 16.40  SAMBA IF - Ulvsby IF Svart 4 - 1
Final
Datum   Res
10 dec 17.00  ÖSK Söder Lag vit - SAMBA IF 2 - 3

 

Sponsorer