DB Sports Summer Cup
Click on the classnames to see the results of the class.
Boys under-12 (2006)
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
4 aug 10.00 |
St. Kevins Boys |
- |
Ballymoney United |
5 - 0 |
4 aug 10.00 |
Crumlin United |
- |
Dalkey United |
2 - 1 |
4 aug 11.00 |
St. Kevins Boys |
- |
Crumlin United |
1 - 0 |
4 aug 11.00 |
Ballymoney United |
- |
Dalkey United |
1 - 0 |
4 aug 12.00 |
Dalkey United |
- |
St. Kevins Boys |
0 - 4 |
4 aug 12.00 |
Ballymoney United |
- |
Crumlin United |
0 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
St. Kevins Boys |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-0 |
10 |
9 |
2. |
Crumlin United |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-2 |
0 |
4 |
3. |
Ballymoney United |
3 |
1 |
1 | 1 |
1-5 |
-4 |
4 |
4. |
Dalkey United |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-7 |
-6 |
0 |
Group B
Date |
|
Res |
4 aug 10.00 |
Shamrock Rovers |
- |
Tolka Rovers |
1 - 0 |
4 aug 10.00 |
Evergreen FC |
- |
St. Teresa FC |
3 - 0 |
4 aug 11.00 |
Shamrock Rovers |
- |
Evergreen FC |
2 - 1 |
4 aug 11.00 |
Tolka Rovers |
- |
St. Teresa FC |
3 - 0 |
4 aug 12.00 |
St. Teresa FC |
- |
Shamrock Rovers |
0 - 3 |
4 aug 12.00 |
Tolka Rovers |
- |
Evergreen FC |
1 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Shamrock Rovers |
3 |
3 |
0 | 0 |
6-1 |
5 |
9 |
2. |
Tolka Rovers |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-1 |
3 |
6 |
3. |
Evergreen FC |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-3 |
1 |
3 |
4. |
St. Teresa FC |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Group C
Date |
|
Res |
4 aug 10.30 |
Cherry Orchard |
- |
Cabinteely Boys FC |
1 - 0 |
4 aug 10.30 |
Palmerstown FC |
- |
Lismore AFC |
1 - 0 |
4 aug 11.30 |
Cherry Orchard |
- |
Palmerstown FC |
2 - 1 |
4 aug 11.30 |
Cabinteely Boys FC |
- |
Lismore AFC |
0 - 1 |
4 aug 12.30 |
Lismore AFC |
- |
Cherry Orchard |
0 - 0 |
4 aug 12.30 |
Cabinteely Boys FC |
- |
Palmerstown FC |
4 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Cherry Orchard |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-1 |
2 |
7 |
2. |
Lismore AFC |
3 |
1 |
1 | 1 |
1-1 |
0 |
4 |
3. |
Cabinteely Boys FC |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-3 |
1 |
3 |
4. |
Palmerstown FC |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-6 |
-3 |
3 |
Playoffs
Quarter-finals
Date |
|
Res |
4 aug 13.20 |
Tolka Rovers |
- |
Crumlin United |
4 - 2* |
4 aug 13.20 |
St. Kevins Boys |
- |
Evergreen FC |
4 - 0 |
4 aug 13.20 |
Shamrock Rovers |
- |
Ballymoney United |
3 - 0 |
4 aug 13.20 |
Cherry Orchard |
- |
Lismore AFC |
4 - 2* |
Semi-finals
Date |
|
Res |
4 aug 14.40 |
St. Kevins Boys |
- |
Shamrock Rovers |
2 - 0 |
4 aug 14.40 |
Tolka Rovers |
- |
Cherry Orchard |
6 - 5* |
Final
Date |
|
Res |
4 aug 15.30 |
St. Kevins Boys |
- |
Tolka Rovers |
4 - 1 |
B-playoffs
Semi-finals
Date |
|
Res |
4 aug 14.00 |
Palmerstown FC |
- |
Dalkey United |
2 - 1* |
4 aug 14.00 |
Cabinteely Boys FC |
- |
St. Teresa FC |
3 - 0 |
Final
Date |
|
Res |
4 aug 15.30 |
Palmerstown FC |
- |
Cabinteely Boys FC |
1 - 3 |