DB Sports Summer Cup
Click on the classnames to see the results of the class.
Boys under-10 (2008)
Group stage
Group A
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
Magherafelt Sky Blues 2 |
- |
Dynamic Coaching |
1 - 4 |
5 aug 10.00 |
St. Kevins Boys 3 |
- |
St. Josephs Boys |
0 - 9 |
5 aug 11.00 |
Magherafelt Sky Blues 2 |
- |
St. Kevins Boys 3 |
1 - 1 |
5 aug 11.00 |
Dynamic Coaching |
- |
St. Josephs Boys |
1 - 2 |
5 aug 12.00 |
St. Josephs Boys |
- |
Magherafelt Sky Blues 2 |
2 - 0 |
5 aug 12.00 |
Dynamic Coaching |
- |
St. Kevins Boys 3 |
0 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
St. Josephs Boys |
3 |
3 |
0 | 0 |
13-1 |
12 |
9 |
2. |
St. Kevins Boys 3 |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-10 |
-8 |
4 |
3. |
Dynamic Coaching |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-4 |
1 |
3 |
4. |
Magherafelt Sky Blues 2 |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-7 |
-5 |
1 |
Group B
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
Lions AFC |
- |
Templeogue United |
1 - 1 |
5 aug 10.00 |
Freebooters AFC 1 |
- |
Leicester Celtic |
1 - 6 |
5 aug 11.00 |
Lions AFC |
- |
Freebooters AFC 1 |
2 - 2 |
5 aug 11.00 |
Templeogue United |
- |
Leicester Celtic |
0 - 4 |
5 aug 12.00 |
Leicester Celtic |
- |
Lions AFC |
1 - 1 |
5 aug 12.00 |
Templeogue United |
- |
Freebooters AFC 1 |
2 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Leicester Celtic |
3 |
2 |
1 | 0 |
11-2 |
9 |
7 |
2. |
Lions AFC |
3 |
0 |
3 | 0 |
4-4 |
0 |
3 |
3. |
Templeogue United |
3 |
0 |
2 | 1 |
3-7 |
-4 |
2 |
4. |
Freebooters AFC 1 |
3 |
0 |
2 | 1 |
5-10 |
-5 |
2 |
Group C
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
St. Kevins Boys Prem 1 |
- |
Inch United |
8 - 0 |
5 aug 10.00 |
Cabinteely Boys FC |
- |
Quay Celtic FC |
0 - 2 |
5 aug 11.00 |
St. Kevins Boys Prem 1 |
- |
Cabinteely Boys FC |
11 - 0 |
5 aug 11.00 |
Inch United |
- |
Quay Celtic FC |
1 - 1 |
5 aug 12.00 |
Quay Celtic FC |
- |
St. Kevins Boys Prem 1 |
0 - 5 |
5 aug 12.00 |
Inch United |
- |
Cabinteely Boys FC |
5 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
St. Kevins Boys Prem 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
24-0 |
24 |
9 |
2. |
Inch United |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-9 |
-3 |
4 |
3. |
Quay Celtic FC |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-6 |
-3 |
4 |
4. |
Cabinteely Boys FC |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-18 |
-18 |
0 |
Group D
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
Kells Blackwater |
6 - 0 |
5 aug 10.00 |
Derry Rovers |
- |
Freebooters AFC 2 |
1 - 5 |
5 aug 11.00 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
Derry Rovers |
10 - 0 |
5 aug 11.00 |
Kells Blackwater |
- |
Freebooters AFC 2 |
4 - 1 |
5 aug 12.00 |
Freebooters AFC 2 |
- |
Shamrock Rovers 1 |
1 - 8 |
5 aug 12.00 |
Kells Blackwater |
- |
Derry Rovers |
8 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Shamrock Rovers 1 |
3 |
3 |
0 | 0 |
24-1 |
23 |
9 |
2. |
Kells Blackwater |
3 |
2 |
0 | 1 |
12-7 |
5 |
6 |
3. |
Freebooters AFC 2 |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-13 |
-6 |
3 |
4. |
Derry Rovers |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-23 |
-22 |
0 |
Group E
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
Shamrock Rovers 2 |
- |
Lucan United |
2 - 1 |
5 aug 10.00 |
Lough Derg |
- |
Midleton FC |
0 - 1 |
5 aug 11.00 |
Shamrock Rovers 2 |
- |
Lough Derg |
4 - 0 |
5 aug 11.00 |
Lucan United |
- |
Midleton FC |
0 - 2 |
5 aug 12.00 |
Midleton FC |
- |
Shamrock Rovers 2 |
0 - 1 |
5 aug 12.00 |
Lucan United |
- |
Lough Derg |
1 - 0 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Shamrock Rovers 2 |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-1 |
6 |
9 |
2. |
Midleton FC |
3 |
2 |
0 | 1 |
3-1 |
2 |
6 |
3. |
Lucan United |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-4 |
-2 |
3 |
4. |
Lough Derg |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-6 |
-6 |
0 |
Group F
Date |
|
Res |
5 aug 10.00 |
Belvedere FC |
- |
Finglas United |
2 - 3 |
5 aug 10.00 |
Forth Celtic |
- |
Ashford Rovers |
0 - 2 |
5 aug 11.00 |
Belvedere FC |
- |
Forth Celtic |
2 - 2 |
5 aug 11.00 |
Finglas United |
- |
Ashford Rovers |
3 - 3 |
5 aug 12.00 |
Ashford Rovers |
- |
Belvedere FC |
0 - 0 |
5 aug 12.00 |
Finglas United |
- |
Forth Celtic |
8 - 1 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
Finglas United |
3 |
2 |
1 | 0 |
14-6 |
8 |
7 |
2. |
Ashford Rovers |
3 |
1 |
2 | 0 |
5-3 |
2 |
5 |
3. |
Belvedere FC |
3 |
0 |
2 | 1 |
4-5 |
-1 |
2 |
4. |
Forth Celtic |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-12 |
-9 |
1 |
Group G
Date |
|
Res |
5 aug 10.30 |
St. Kevins Boys Prem 2 |
- |
Corduff FC |
2 - 1 |
5 aug 10.30 |
Ashbourne United |
- |
Magherafelt Sky Blues |
2 - 5 |
5 aug 11.30 |
St. Kevins Boys Prem 2 |
- |
Ashbourne United |
2 - 2 |
5 aug 11.30 |
Corduff FC |
- |
Magherafelt Sky Blues |
0 - 2 |
5 aug 12.30 |
Magherafelt Sky Blues |
- |
St. Kevins Boys Prem 2 |
1 - 2 |
5 aug 12.30 |
Corduff FC |
- |
Ashbourne United |
0 - 2 |
|
|
P |
W |
D | L |
+ - |
|
Pts |
1. |
St. Kevins Boys Prem 2 |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-4 |
2 |
7 |
2. |
Magherafelt Sky Blues |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-4 |
4 |
6 |
3. |
Ashbourne United |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-7 |
-1 |
4 |
4. |
Corduff FC |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-6 |
-5 |
0 |
Playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
5 aug 13.45 |
St. Kevins Boys Prem 1 |
- |
Quay Celtic FC |
5 - 0 |
5 aug 13.45 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
Ashbourne United |
7 - 1 |
5 aug 13.45 |
St. Josephs Boys |
- |
Lions AFC |
5 - 0 |
5 aug 13.45 |
Shamrock Rovers 2 |
- |
St. Kevins Boys 3 |
7 - 0 |
5 aug 13.45 |
Leicester Celtic |
- |
Inch United |
5 - 1 |
5 aug 13.45 |
Finglas United |
- |
Ashford Rovers |
3 - 1 |
5 aug 13.45 |
St. Kevins Boys Prem 2 |
- |
Midleton FC |
1 - 2 |
5 aug 13.45 |
Kells Blackwater |
- |
Magherafelt Sky Blues |
1 - 5 |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
5 aug 14.45 |
St. Kevins Boys Prem 1 |
- |
Magherafelt Sky Blues |
0 - 1 |
5 aug 14.45 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
Midleton FC |
3 - 1 |
5 aug 14.45 |
St. Josephs Boys |
- |
Finglas United |
6 - 2 |
5 aug 14.45 |
Shamrock Rovers 2 |
- |
Leicester Celtic |
2 - 5 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
5 aug 15.45 |
Magherafelt Sky Blues |
- |
Shamrock Rovers 1 |
1 - 5 |
5 aug 15.45 |
St. Josephs Boys |
- |
Leicester Celtic |
3 - 1 |
Final
Date |
|
Res |
5 aug 17.00 |
Shamrock Rovers 1 |
- |
St. Josephs Boys |
- |
B-playoffs
Round of 16
Date |
|
Res |
5 aug 13.45 |
Forth Celtic |
- |
Corduff FC |
0 - 6 |
5 aug 13.45 |
Templeogue United |
- |
Derry Rovers |
7 - 0 |
5 aug 13.45 |
Freebooters AFC 1 |
- |
Cabinteely Boys FC |
6 - 0 |
5 aug 13.45 |
Magherafelt Sky Blues 2 |
- |
Lough Derg |
1 - 0 |
Quarter-finals
Date |
|
Res |
5 aug 14.45 |
Dynamic Coaching |
- |
Magherafelt Sky Blues 2 |
4 - 0 |
5 aug 14.45 |
Lucan United |
- |
Freebooters AFC 1 |
3 - 0 |
5 aug 14.45 |
Freebooters AFC 2 |
- |
Templeogue United |
0 - 4 |
5 aug 14.45 |
Corduff FC |
- |
Belvedere FC |
4 - 1 |
Semi-finals
Date |
|
Res |
5 aug 15.45 |
Templeogue United |
- |
Corduff FC |
1 - 4 |
5 aug 15.45 |
Dynamic Coaching |
- |
Lucan United |
2 - 3 |
Final
Date |
|
Res |
5 aug 17.00 |
Corduff FC |
- |
Lucan United |
- |