Arbetarbladet Cup 2014
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Herrar
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
17 jan 16.00 |
Hofors AIF |
- |
Järbo IF |
2 - 1 |
17 jan 16.25 |
Sandvikens AIK |
- |
IK Sätra |
3 - 2 |
17 jan 22.15 |
Järbo IF |
- |
Sandvikens AIK |
3 - 0 |
17 jan 22.40 |
IK Sätra |
- |
Hofors AIF |
2 - 5 |
18 jan 09.40 |
Sandvikens AIK |
- |
Hofors AIF |
2 - 1 |
18 jan 10.05 |
IK Sätra |
- |
Järbo IF |
2 - 6 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Järbo IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-4 |
6 |
6 |
2. |
Hofors AIF |
3 |
2 |
0 | 1 |
8-5 |
3 |
6 |
3. |
Sandvikens AIK |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-6 |
-1 |
6 |
4. |
IK Sätra |
3 |
0 |
0 | 3 |
6-14 |
-8 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
17 jan 17.40 |
Kunsgårdens SK |
- |
Gävle GIK |
8 - 0 |
17 jan 19.20 |
Boo FF |
- |
Sandvikens IF |
1 - 7 |
18 jan 00.20 |
Gävle GIK |
- |
Boo FF |
1 - 5 |
18 jan 00.45 |
Sandvikens IF |
- |
Kunsgårdens SK |
1 - 1 |
18 jan 13.50 |
Gävle GIK |
- |
Sandvikens IF |
0 - 14 |
18 jan 14.15 |
Kunsgårdens SK |
- |
Boo FF |
2 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sandvikens IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
22-2 |
20 |
7 |
2. |
Boo FF |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-10 |
-1 |
6 |
3. |
Kunsgårdens SK |
3 |
1 |
1 | 1 |
11-4 |
7 |
4 |
4. |
Gävle GIK |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-27 |
-26 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
17 jan 18.05 |
Stensätra IF |
- |
Överhärde IK |
6 - 1 |
17 jan 19.45 |
IF Tunabro |
- |
Ullfors IK |
6 - 3 |
18 jan 08.00 |
Överhärde IK |
- |
IF Tunabro |
2 - 3 |
18 jan 08.25 |
Ullfors IK |
- |
Stensätra IF |
4 - 3 |
18 jan 15.30 |
Överhärde IK |
- |
Ullfors IK |
3 - 5 |
18 jan 15.55 |
IF Tunabro |
- |
Stensätra IF |
1 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Stensätra IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
14-6 |
8 |
6 |
2. |
IF Tunabro |
3 |
2 |
0 | 1 |
10-10 |
0 |
6 |
3. |
Ullfors IK |
3 |
2 |
0 | 1 |
12-12 |
0 |
6 |
4. |
Överhärde IK |
3 |
0 |
0 | 3 |
6-14 |
-8 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
17 jan 16.50 |
Gävle GIK |
- |
Ockelbo IF |
1 - 3 |
17 jan 17.15 |
Hedesunda IF |
- |
Torsåkers IF |
3 - 2 |
17 jan 23.05 |
Ockelbo IF |
- |
Hedesunda IF |
5 - 3 |
17 jan 23.30 |
Torsåkers IF |
- |
Gävle GIK |
1 - 2 |
18 jan 14.40 |
Gävle GIK |
- |
Hedesunda IF |
3 - 1 |
18 jan 15.05 |
Ockelbo IF |
- |
Torsåkers IF |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Ockelbo IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-6 |
3 |
6 |
2. |
Gävle GIK |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-5 |
1 |
6 |
3. |
Hedesunda IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-10 |
-3 |
3 |
4. |
Torsåkers IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
5-6 |
-1 |
3 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
17 jan 18.30 |
Sandvikens IF U |
- |
Österfärnebo IF |
4 - 3 |
17 jan 20.10 |
Bollstanäs SK |
- |
Korsnäs BK |
5 - 1 |
18 jan 01.10 |
Korsnäs BK |
- |
Sandvikens IF U |
1 - 2 |
18 jan 01.35 |
Österfärnebo IF |
- |
Bollstanäs SK |
1 - 8 |
18 jan 16.20 |
Korsnäs BK |
- |
Österfärnebo IF |
6 - 1 |
18 jan 16.45 |
Sandvikens IF U |
- |
Bollstanäs SK |
4 - 3 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Sandvikens IF U |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-7 |
3 |
9 |
2. |
Bollstanäs SK |
3 |
2 |
0 | 1 |
16-6 |
10 |
6 |
3. |
Korsnäs BK |
3 |
1 |
0 | 2 |
8-8 |
0 |
3 |
4. |
Österfärnebo IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-18 |
-13 |
0 |
Grupp F
Datum |
|
Res |
17 jan 18.55 |
Kungsgårdens SK |
- |
Årsunda IF |
1 - 4 |
17 jan 20.35 |
Boo FF |
- |
Stensätra IF |
4 - 2 |
18 jan 08.50 |
Årsunda IF |
- |
Boo FF |
3 - 2 |
18 jan 09.15 |
Stensätra IF |
- |
Kungsgårdens SK |
2 - 6 |
18 jan 17.10 |
Kungsgårdens SK |
- |
Boo FF |
2 - 2 |
18 jan 17.35 |
Stensätra IF |
- |
Årsunda IF |
0 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Årsunda IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-3 |
5 |
9 |
2. |
Kungsgårdens SK |
3 |
1 |
1 | 1 |
9-8 |
1 |
4 |
3. |
Boo FF |
3 |
1 |
1 | 1 |
8-7 |
1 |
4 |
4. |
Stensätra IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
4-11 |
-7 |
0 |
Slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
18 jan 20.30 |
Sandvikens IF U |
- |
Kungsgårdens SK |
2 - 7 |
18 jan 21.00 |
Sandvikens IF |
- |
IF Tunabro |
9 - 1 |
18 jan 21.30 |
Stensätra IF |
- |
Boo FF |
5 - 4* |
18 jan 22.00 |
Bollstanäs SK |
- |
Ullfors IK |
4 - 3 |
18 jan 22.30 |
Järbo IF |
- |
Sandvikens AIK |
6 - 1 |
18 jan 23.00 |
Gävle GIK |
- |
Hofors AIF |
5 - 6* |
18 jan 23.30 |
Årsunda IF |
- |
Boo FF |
5 - 0 |
19 jan 00.00 |
Ockelbo IF |
- |
Kunsgårdens SK |
3 - 4* |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
19 jan 11.00 |
Kungsgårdens SK |
- |
Sandvikens IF |
1 - 7 |
19 jan 11.30 |
Stensätra IF |
- |
Bollstanäs SK |
2 - 3* |
19 jan 12.00 |
Järbo IF |
- |
Hofors AIF |
3 - 2* |
19 jan 12.30 |
Årsunda IF |
- |
Kunsgårdens SK |
5 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
19 jan 14.00 |
Sandvikens IF |
- |
Bollstanäs SK |
9 - 1 |
19 jan 14.30 |
Järbo IF |
- |
Årsunda IF |
4 - 6* |
Final
Datum |
|
Res |
19 jan 15.30 |
Sandvikens IF |
- |
Årsunda IF |
5 - 2 |