Sommarcupen 2019 i Dals-Ed årgång 40
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar födda 2007
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
2 jun 10.00 |
Lysekil AIK |
- |
Melleruds IF |
4 - 1 |
2 jun 10.00 |
Skoftebyns IF |
- |
IFK Trollhättan Blå/vitt |
2 - 2 |
2 jun 11.30 |
Lysekil AIK |
- |
Skoftebyns IF |
2 - 3 |
2 jun 11.30 |
Melleruds IF |
- |
IFK Trollhättan Blå/vitt |
0 - 3 |
2 jun 12.30 |
Melleruds IF |
- |
Skoftebyns IF |
2 - 3 |
2 jun 13.00 |
IFK Trollhättan Blå/vitt |
- |
Lysekil AIK |
3 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Trollhättan Blå/vitt |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-3 |
5 |
7 |
2. |
Skoftebyns IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
8-6 |
2 |
7 |
3. |
Lysekil AIK |
3 |
1 |
0 | 2 |
7-7 |
0 |
3 |
4. |
Melleruds IF |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-10 |
-7 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
2 jun 10.30 |
Trollhättans Bois Röd |
- |
Högsäters GF |
0 - 2 |
2 jun 10.30 |
Eds FF LAG 1 |
- |
Hertzöga BK Gul |
0 - 3 |
2 jun 12.00 |
Trollhättans Bois Röd |
- |
Eds FF LAG 1 |
0 - 2 |
2 jun 12.00 |
Högsäters GF |
- |
Hertzöga BK Gul |
1 - 2 |
2 jun 13.00 |
Hertzöga BK Gul |
- |
Trollhättans Bois Röd |
6 - 0 |
2 jun 13.00 |
Högsäters GF |
- |
Eds FF LAG 1 |
3 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hertzöga BK Gul |
3 |
3 |
0 | 0 |
11-1 |
10 |
9 |
2. |
Högsäters GF |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-4 |
2 |
6 |
3. |
Eds FF LAG 1 |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-6 |
-2 |
3 |
4. |
Trollhättans Bois Röd |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-10 |
-10 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
2 jun 11.00 |
Hertzöga BK Grön |
- |
Bengtsfors IF |
0 - 2 |
2 jun 11.00 |
Stångenäs AIS Röd |
- |
Trollhättans bois Vit |
0 - 4 |
2 jun 12.30 |
Hertzöga BK Grön |
- |
Stångenäs AIS Röd |
1 - 2 |
2 jun 12.30 |
Bengtsfors IF |
- |
Trollhättans bois Vit |
5 - 0 |
2 jun 13.30 |
Trollhättans bois Vit |
- |
Hertzöga BK Grön |
1 - 1 |
2 jun 13.30 |
Bengtsfors IF |
- |
Stångenäs AIS Röd |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Bengtsfors IF |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-1 |
8 |
9 |
2. |
Trollhättans bois Vit |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-6 |
-1 |
4 |
3. |
Stångenäs AIS Röd |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-7 |
-4 |
3 |
4. |
Hertzöga BK Grön |
3 |
0 |
1 | 2 |
2-5 |
-3 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
2 jun 14.45 |
Bengtsfors IF |
- |
Skoftebyns IF |
2 - 5 |
2 jun 14.45 |
Trollhättans bois Vit |
- |
Högsäters GF |
0 - 5 |
2 jun 14.45 |
IFK Trollhättan Blå/vitt |
- |
Lysekil AIK |
1 - 0 |
2 jun 14.45 |
Hertzöga BK Gul |
- |
Eds FF LAG 1 |
2 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
2 jun 15.15 |
Skoftebyns IF |
- |
Högsäters GF |
2 - 0 |
2 jun 15.15 |
IFK Trollhättan Blå/vitt |
- |
Hertzöga BK Gul |
3 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
2 jun 15.45 |
Skoftebyns IF |
- |
IFK Trollhättan Blå/vitt |
0 - 4 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
2 jun 14.15 |
Melleruds IF |
- |
Hertzöga BK Grön |
5 - 1 |
2 jun 14.15 |
Trollhättans Bois Röd |
- |
Stångenäs AIS Röd |
2 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
2 jun 15.15 |
Melleruds IF |
- |
Trollhättans Bois Röd |
1 - 2 |