Guldcupen 2016
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
Pojkar 06 Svår
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
22 okt 09.00 |
Sollentuna FK Norrviken 1 |
- |
FC Järfälla 3 |
0 - 4 |
22 okt 09.00 |
FC Arlanda Grön |
- |
FC Djursholm 1 |
3 - 0 |
22 okt 11.00 |
Sollentuna FK Norrviken 1 |
- |
FC Arlanda Grön |
0 - 1 |
22 okt 11.00 |
FC Järfälla 3 |
- |
FC Djursholm 1 |
3 - 0 |
22 okt 13.00 |
FC Djursholm 1 |
- |
Sollentuna FK Norrviken 1 |
1 - 2 |
22 okt 13.00 |
FC Järfälla 3 |
- |
FC Arlanda Grön |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
FC Järfälla 3 |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-1 |
8 |
9 |
2. |
FC Arlanda Grön |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-2 |
3 |
6 |
3. |
Sollentuna FK Norrviken 1 |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-6 |
-4 |
3 |
4. |
FC Djursholm 1 |
3 |
0 |
0 | 3 |
1-8 |
-7 |
0 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
22 okt 08.30 |
Vakant |
- |
IF Brommapojkarna 11 |
0 - 3 wo |
22 okt 09.00 |
Bele Barkarby FF 2 Svart |
- |
Vakant |
3 - 0 wo |
22 okt 11.00 |
IF Brommapojkarna 11 |
- |
Bele Barkarby FF 2 Svart |
4 - 2 |
22 okt 11.00 |
Saltsjö-Boo IF |
- |
Vakant |
3 - 0 wo |
22 okt 12.30 |
IF Brommapojkarna 11 |
- |
Saltsjö-Boo IF |
1 - 0 |
22 okt 13.00 |
Saltsjö-Boo IF |
- |
Bele Barkarby FF 2 Svart |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Brommapojkarna 11 |
3 |
3 |
0 | 0 |
8-2 |
6 |
9 |
2. |
Saltsjö-Boo IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-2 |
2 |
4 |
3. |
Bele Barkarby FF 2 Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
6-5 |
1 |
4 |
4. |
Vakant |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
22 okt 09.30 |
IF Brommapojkarna 4U |
- |
Åkersberga BK Svart |
1 - 0 |
22 okt 09.30 |
Danderyd SK 1 |
- |
Sollentuna FK Viby 1 Svart |
1 - 1 |
22 okt 11.30 |
IF Brommapojkarna 4U |
- |
Danderyd SK 1 |
0 - 0 |
22 okt 11.30 |
Åkersberga BK Svart |
- |
Sollentuna FK Viby 1 Svart |
1 - 2 |
22 okt 13.30 |
Sollentuna FK Viby 1 Svart |
- |
IF Brommapojkarna 4U |
1 - 2 |
22 okt 13.30 |
Åkersberga BK Svart |
- |
Danderyd SK 1 |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IF Brommapojkarna 4U |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-1 |
2 |
7 |
2. |
Sollentuna FK Viby 1 Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
4-4 |
0 |
4 |
3. |
Danderyd SK 1 |
3 |
0 |
3 | 0 |
1-1 |
0 |
3 |
4. |
Åkersberga BK Svart |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-3 |
-2 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
22 okt 09.30 |
FC Djursholm 2 |
- |
AIK Svart |
0 - 1 |
22 okt 10.00 |
Eskilstuna City FK Blå |
- |
IFK Viksjö Vit 1 |
1 - 0 |
22 okt 11.30 |
Eskilstuna City FK Blå |
- |
FC Djursholm 2 |
4 - 0 |
22 okt 11.30 |
IFK Viksjö Vit 1 |
- |
AIK Svart |
0 - 0 |
22 okt 13.30 |
AIK Svart |
- |
Eskilstuna City FK Blå |
1 - 2 |
22 okt 13.30 |
IFK Viksjö Vit 1 |
- |
FC Djursholm 2 |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Eskilstuna City FK Blå |
3 |
3 |
0 | 0 |
7-1 |
6 |
9 |
2. |
AIK Svart |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-2 |
0 |
4 |
3. |
IFK Viksjö Vit 1 |
3 |
0 |
2 | 1 |
0-1 |
-1 |
2 |
4. |
FC Djursholm 2 |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-5 |
-5 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
22 okt 15.00 |
FC Järfälla 3 |
- |
Saltsjö-Boo IF |
2 - 3 |
22 okt 15.00 |
IF Brommapojkarna 11 |
- |
FC Arlanda Grön |
1 - 2 |
22 okt 15.00 |
IF Brommapojkarna 4U |
- |
AIK Svart |
1 - 3 |
22 okt 15.00 |
Eskilstuna City FK Blå |
- |
Sollentuna FK Viby 1 Svart |
6 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
22 okt 17.00 |
Saltsjö-Boo IF |
- |
AIK Svart |
0 - 3 |
22 okt 17.00 |
FC Arlanda Grön |
- |
Eskilstuna City FK Blå |
1 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
22 okt 18.00 |
AIK Svart |
- |
FC Arlanda Grön |
1 - 4 |
B-slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
22 okt 15.30 |
Sollentuna FK Norrviken 1 |
- |
Vakant |
3 - 0 |
22 okt 15.30 |
Bele Barkarby FF 2 Svart |
- |
FC Djursholm 1 |
2 - 0 |
22 okt 15.30 |
Danderyd SK 1 |
- |
FC Djursholm 2 |
2 - 0 |
22 okt 15.30 |
IFK Viksjö Vit 1 |
- |
Åkersberga BK Svart |
0 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
22 okt 17.00 |
Sollentuna FK Norrviken 1 |
- |
Danderyd SK 1 |
2 - 4* |
22 okt 17.00 |
Bele Barkarby FF 2 Svart |
- |
Åkersberga BK Svart |
3 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
22 okt 18.00 |
Danderyd SK 1 |
- |
Bele Barkarby FF 2 Svart |
1 - 3 |