XL-Bygg Ulricehamns Ungdomscup 2018
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
P14
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
24 feb 09.00 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Torslanda IK Futsal Svart |
0 - 1 |
24 feb 09.14 |
Bergdalen IK Vit |
- |
IFK Värnamo |
0 - 1 |
24 feb 09.28 |
Torslanda IK Futsal Svart |
- |
IFK Skövde FK Lag 1 |
2 - 1 |
24 feb 09.42 |
IFK Värnamo |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
1 - 0 |
24 feb 10.01 |
IFK Skövde FK Lag 1 |
- |
Bergdalen IK Vit |
0 - 2 |
24 feb 10.15 |
Torslanda IK Futsal Svart |
- |
IFK Värnamo |
1 - 0 |
24 feb 10.29 |
IFK Skövde FK Lag 1 |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
1 - 1 |
24 feb 10.48 |
Bergdalen IK Vit |
- |
Torslanda IK Futsal Svart |
0 - 0 |
24 feb 11.02 |
IFK Värnamo |
- |
IFK Skövde FK Lag 1 |
2 - 2 |
24 feb 11.16 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Bergdalen IK Vit |
0 - 8 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Torslanda IK Futsal Svart |
4 |
3 |
1 | 0 |
4-1 |
3 |
10 |
2. |
Bergdalen IK Vit |
4 |
2 |
1 | 1 |
10-1 |
9 |
7 |
3. |
IFK Värnamo |
4 |
2 |
1 | 1 |
4-3 |
1 |
7 |
4. |
IFK Skövde FK Lag 1 |
4 |
0 |
2 | 2 |
4-7 |
-3 |
2 |
5. |
Ulricehamns IFK Blå |
4 |
0 |
1 | 3 |
1-11 |
-10 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
24 feb 09.00 |
Mariedal IK |
- |
Oskarström IS |
1 - 0 |
24 feb 09.14 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Svart |
0 - 0 |
24 feb 09.28 |
Oskarström IS |
- |
Hisingen FC |
2 - 4 |
24 feb 09.42 |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Svart |
- |
Mariedal IK |
2 - 0 |
24 feb 10.01 |
Hisingen FC |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
1 - 0 |
24 feb 10.15 |
Oskarström IS |
- |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Svart |
3 - 0 |
24 feb 10.29 |
Hisingen FC |
- |
Mariedal IK |
2 - 1 |
24 feb 10.48 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Oskarström IS |
0 - 2 |
24 feb 11.02 |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Svart |
- |
Hisingen FC |
1 - 6 |
24 feb 11.16 |
Mariedal IK |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Hisingen FC |
4 |
4 |
0 | 0 |
13-4 |
9 |
12 |
2. |
Oskarström IS |
4 |
2 |
0 | 2 |
7-5 |
2 |
6 |
3. |
Mariedal IK |
4 |
1 |
1 | 2 |
3-5 |
-2 |
4 |
4. |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Svart |
4 |
1 |
1 | 2 |
3-9 |
-6 |
4 |
5. |
Ulricehamns IFK Svart |
4 |
0 |
2 | 2 |
1-4 |
-3 |
2 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
24 feb 09.00 |
Råda BK Svart |
- |
Bergdalen IK Röd |
1 - 0 |
24 feb 09.14 |
Torslanda IK Futsal Röd |
- |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Vit |
5 - 0 |
24 feb 09.28 |
Bergdalen IK Röd |
- |
IFK Skövde FK Lag 2 |
0 - 1 |
24 feb 09.42 |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Vit |
- |
Råda BK Svart |
0 - 5 |
24 feb 10.01 |
IFK Skövde FK Lag 2 |
- |
Torslanda IK Futsal Röd |
0 - 2 |
24 feb 10.15 |
Bergdalen IK Röd |
- |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Vit |
9 - 0 |
24 feb 10.29 |
IFK Skövde FK Lag 2 |
- |
Råda BK Svart |
1 - 0 |
24 feb 10.48 |
Torslanda IK Futsal Röd |
- |
Bergdalen IK Röd |
1 - 0 |
24 feb 11.02 |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Vit |
- |
IFK Skövde FK Lag 2 |
0 - 2 |
24 feb 11.16 |
Råda BK Svart |
- |
Torslanda IK Futsal Röd |
1 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Torslanda IK Futsal Röd |
4 |
3 |
1 | 0 |
9-1 |
8 |
10 |
2. |
IFK Skövde FK Lag 2 |
4 |
3 |
0 | 1 |
4-2 |
2 |
9 |
3. |
Råda BK Svart |
4 |
2 |
1 | 1 |
7-2 |
5 |
7 |
4. |
Bergdalen IK Röd |
4 |
1 |
0 | 3 |
9-3 |
6 |
3 |
5. |
Vegby/Tvärred/Gällstad Lag Vit |
4 |
0 |
0 | 4 |
0-21 |
-21 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
24 feb 12.05 |
Torslanda IK Futsal Svart |
- |
IFK Värnamo |
1 - 0 |
24 feb 12.19 |
Hisingen FC |
- |
Råda BK Svart |
0 - 3 wo |
24 feb 12.33 |
Torslanda IK Futsal Röd |
- |
Bergdalen IK Vit |
1 - 2* |
24 feb 12.47 |
Oskarström IS |
- |
IFK Skövde FK Lag 2 |
0 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
24 feb 13.01 |
Torslanda IK Futsal Svart |
- |
Råda BK Svart |
4 - 0 |
24 feb 13.15 |
Bergdalen IK Vit |
- |
IFK Skövde FK Lag 2 |
0 - 1 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
24 feb 13.33 |
Råda BK Svart |
- |
Bergdalen IK Vit |
0 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
24 feb 13.50 |
Torslanda IK Futsal Svart |
- |
IFK Skövde FK Lag 2 |
4 - 0 |
Statistik