FFK-Cupen 2020
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
FFK Cupen P13
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
22 feb 09.00 |
FALKÖPINGS FK |
- |
Husqvarna FF Blå |
1 - 3 |
22 feb 09.15 |
Alingsås IF FF Grön |
- |
Annelunds IF |
3 - 1 |
22 feb 10.00 |
Alingsås IF FF Grön |
- |
FALKÖPINGS FK |
1 - 1 |
22 feb 10.15 |
Annelunds IF |
- |
Husqvarna FF Blå |
1 - 2 |
22 feb 11.00 |
Husqvarna FF Blå |
- |
Alingsås IF FF Grön |
0 - 2 |
22 feb 11.15 |
Annelunds IF |
- |
FALKÖPINGS FK |
2 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Alingsås IF FF Grön |
3 |
2 |
1 | 0 |
6-2 |
4 |
7 |
2. |
Husqvarna FF Blå |
3 |
2 |
0 | 1 |
5-4 |
1 |
6 |
3. |
Annelunds IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-6 |
-2 |
3 |
4. |
FALKÖPINGS FK |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-6 |
-3 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
22 feb 09.30 |
Sils IF Vit |
- |
Bergdalens IK P-08 |
0 - 3 |
22 feb 09.45 |
Husqvarna FF Marin |
- |
Gauthiod |
1 - 4 |
22 feb 10.30 |
Sils IF Vit |
- |
Husqvarna FF Marin |
4 - 3 |
22 feb 10.45 |
Bergdalens IK P-08 |
- |
Gauthiod |
0 - 2 |
22 feb 11.30 |
Gauthiod |
- |
Sils IF Vit |
1 - 1 |
22 feb 11.45 |
Bergdalens IK P-08 |
- |
Husqvarna FF Marin |
3 - 1 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Gauthiod |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-2 |
5 |
7 |
2. |
Bergdalens IK P-08 |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-3 |
3 |
6 |
3. |
Sils IF Vit |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-7 |
-2 |
4 |
4. |
Husqvarna FF Marin |
3 |
0 |
0 | 3 |
5-11 |
-6 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
22 feb 12.00 |
Holmalunds IF |
- |
Ekhagens IF |
1 - 0 |
22 feb 12.15 |
Sils IF Röd |
- |
Fristad GOIF 1 |
0 - 1 |
22 feb 13.30 |
Holmalunds IF |
- |
Sils IF Röd |
0 - 0 |
22 feb 13.45 |
Ekhagens IF |
- |
Fristad GOIF 1 |
1 - 5 |
22 feb 14.30 |
Fristad GOIF 1 |
- |
Holmalunds IF |
1 - 3 |
22 feb 14.45 |
Ekhagens IF |
- |
Sils IF Röd |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Holmalunds IF |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-1 |
3 |
7 |
2. |
Fristad GOIF 1 |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-4 |
3 |
6 |
3. |
Ekhagens IF |
3 |
1 |
0 | 2 |
2-6 |
-4 |
3 |
4. |
Sils IF Röd |
3 |
0 |
1 | 2 |
0-2 |
-2 |
1 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
22 feb 12.30 |
SBTK/LNIK |
- |
Husqvarna FF Vit |
1 - 1 |
22 feb 12.45 |
Skoftebyns IF |
- |
Fristad GOIF 2 |
5 - 0 |
22 feb 14.00 |
SBTK/LNIK |
- |
Skoftebyns IF |
3 - 0 |
22 feb 14.15 |
Husqvarna FF Vit |
- |
Fristad GOIF 2 |
2 - 3 |
22 feb 15.00 |
Fristad GOIF 2 |
- |
SBTK/LNIK |
0 - 1 |
22 feb 15.15 |
Husqvarna FF Vit |
- |
Skoftebyns IF |
0 - 4 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
SBTK/LNIK |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-1 |
4 |
7 |
2. |
Skoftebyns IF |
3 |
2 |
0 | 1 |
9-3 |
6 |
6 |
3. |
Fristad GOIF 2 |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-8 |
-5 |
3 |
4. |
Husqvarna FF Vit |
3 |
0 |
1 | 2 |
3-8 |
-5 |
1 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
22 feb 13.00 |
Alingsås IF FF Grön |
- |
Bergdalens IK P-08 |
3 - 1 |
22 feb 13.15 |
Gauthiod |
- |
Husqvarna FF Blå |
2 - 3 |
22 feb 15.45 |
Holmalunds IF |
- |
Skoftebyns IF |
1 - 2 |
22 feb 16.00 |
SBTK/LNIK |
- |
Fristad GOIF 1 |
1 - 0 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
22 feb 16.30 |
Alingsås IF FF Grön |
- |
Skoftebyns IF |
3 - 4* |
22 feb 16.45 |
Husqvarna FF Blå |
- |
SBTK/LNIK |
1 - 2 |
Final
Datum |
|
Res |
22 feb 17.15 |
Skoftebyns IF |
- |
SBTK/LNIK |
0 - 1 |