XL-Bygg Ulricehamns Ungdomscup 2019
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
F11/F12 |
|
|
F13 |
Limmareds IF |
Ulricehamns IFK Svart |
F14 |
Smålandsstenar GOIF |
F15 |
Torslanda IK Svart |
Bergdalens IK |
P12 |
|
|
P13 |
Bergdalens IK Röd |
Bergdalens IK Vit |
P14 |
Ulricehamns IFK Svart |
KF Velebit Röd |
P15 |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
Gånghester/Målsryd Svart |
F13
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
24 feb 10.00 |
Limmareds IF |
- |
Egnahems BK Orange |
2 - 0 |
24 feb 10.15 |
Ulricehamns IFK Blå |
- |
Rydboholms SK |
0 - 0 |
24 feb 11.00 |
Limmareds IF |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
0 - 0 |
24 feb 11.15 |
Egnahems BK Orange |
- |
Rydboholms SK |
0 - 1 |
24 feb 12.05 |
Rydboholms SK |
- |
Limmareds IF |
2 - 0 |
24 feb 12.20 |
Egnahems BK Orange |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
3 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rydboholms SK |
3 |
2 |
1 | 0 |
3-0 |
3 |
7 |
2. |
Limmareds IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
2-2 |
0 |
4 |
3. |
Egnahems BK Orange |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-3 |
0 |
3 |
4. |
Ulricehamns IFK Blå |
3 |
0 |
2 | 1 |
0-3 |
-3 |
2 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
24 feb 10.30 |
Egnahems BK Svart |
- |
Kullavik IF |
0 - 0 |
24 feb 10.45 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
IFK Örby |
0 - 4 |
24 feb 11.35 |
Egnahems BK Svart |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
2 - 0 |
24 feb 11.50 |
Kullavik IF |
- |
IFK Örby |
0 - 1 |
24 feb 12.35 |
IFK Örby |
- |
Egnahems BK Svart |
1 - 2 |
24 feb 12.50 |
Kullavik IF |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
3 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Egnahems BK Svart |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-1 |
3 |
7 |
2. |
IFK Örby |
3 |
2 |
0 | 1 |
6-2 |
4 |
6 |
3. |
Kullavik IF |
3 |
1 |
1 | 1 |
3-1 |
2 |
4 |
4. |
Ulricehamns IFK Svart |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-9 |
-9 |
0 |
Slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
24 feb 13.15 |
Rydboholms SK |
- |
IFK Örby |
3 - 2 |
24 feb 13.30 |
Egnahems BK Svart |
- |
Limmareds IF |
2 - 3 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
24 feb 14.20 |
IFK Örby |
- |
Egnahems BK Svart |
2 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
24 feb 15.00 |
Rydboholms SK |
- |
Limmareds IF |
0 - 1 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
24 feb 13.45 |
Egnahems BK Orange |
- |
Ulricehamns IFK Svart |
3 - 4 |
24 feb 14.00 |
Kullavik IF |
- |
Ulricehamns IFK Blå |
1 - 0 |
3-4 plats
Final
Datum |
|
Res |
24 feb 14.40 |
Ulricehamns IFK Svart |
- |
Kullavik IF |
1 - 0 |