XL-Bygg Ulricehamns Ungdomscup 2019
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
F11/F12 |
|
|
F13 |
Limmareds IF |
Ulricehamns IFK Svart |
F14 |
Smålandsstenar GOIF |
F15 |
Torslanda IK Svart |
Bergdalens IK |
P12 |
|
|
P13 |
Bergdalens IK Röd |
Bergdalens IK Vit |
P14 |
Ulricehamns IFK Svart |
KF Velebit Röd |
P15 |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
Gånghester/Målsryd Svart |
P15
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
2 mar 10.00 |
Ulricehamns IFK Lag Blå |
- |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
0 - 1 |
2 mar 10.15 |
Sjövalla /MIS |
- |
Mariedals IK |
0 - 0 |
2 mar 11.00 |
Ulricehamns IFK Lag Blå |
- |
Sjövalla /MIS |
2 - 1 |
2 mar 11.15 |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
- |
Mariedals IK |
0 - 0 |
2 mar 12.05 |
Mariedals IK |
- |
Ulricehamns IFK Lag Blå |
1 - 2 |
2 mar 12.20 |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
- |
Sjövalla /MIS |
1 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
3 |
2 |
1 | 0 |
2-0 |
2 |
7 |
2. |
Ulricehamns IFK Lag Blå |
3 |
2 |
0 | 1 |
4-3 |
1 |
6 |
3. |
Mariedals IK |
3 |
0 |
2 | 1 |
1-2 |
-1 |
2 |
4. |
Sjövalla /MIS |
3 |
0 |
1 | 2 |
1-3 |
-2 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
2 mar 10.30 |
Gånghester/Målsryd Svart |
- |
Floby/Grolanda |
1 - 4 |
2 mar 10.45 |
Ulricehamns IFK Lag svart |
- |
Bergdalen IK Röd |
0 - 2 |
2 mar 11.35 |
Gånghester/Målsryd Svart |
- |
Ulricehamns IFK Lag svart |
2 - 0 |
2 mar 11.50 |
Floby/Grolanda |
- |
Bergdalen IK Röd |
0 - 0 |
2 mar 12.35 |
Bergdalen IK Röd |
- |
Gånghester/Målsryd Svart |
3 - 0 |
2 mar 12.50 |
Floby/Grolanda |
- |
Ulricehamns IFK Lag svart |
3 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Floby/Grolanda |
3 |
2 |
1 | 0 |
7-1 |
6 |
7 |
2. |
Bergdalen IK Röd |
3 |
2 |
1 | 0 |
5-0 |
5 |
7 |
3. |
Gånghester/Målsryd Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-7 |
-4 |
3 |
4. |
Ulricehamns IFK Lag svart |
3 |
0 |
0 | 3 |
0-7 |
-7 |
0 |
Slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
2 mar 13.45 |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
- |
Bergdalen IK Röd |
1 - 0 |
2 mar 14.00 |
Floby/Grolanda |
- |
Ulricehamns IFK Lag Blå |
3 - 0 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
2 mar 14.20 |
Bergdalen IK Röd |
- |
Ulricehamns IFK Lag Blå |
1 - 2* |
Final
Datum |
|
Res |
2 mar 15.00 |
Fristad/Sparsör/Borgstena FSB |
- |
Floby/Grolanda |
4 - 3 |
B-slutspel
Semifinaler
Datum |
|
Res |
2 mar 13.15 |
Mariedals IK |
- |
Ulricehamns IFK Lag svart |
0 - 1 |
2 mar 13.30 |
Gånghester/Målsryd Svart |
- |
Sjövalla /MIS |
1 - 0 |
Final
Datum |
|
Res |
2 mar 14.40 |
Ulricehamns IFK Lag svart |
- |
Gånghester/Målsryd Svart |
0 - 2 |