Södervärnshallen är byggd 1967, ca 1983 byggdes hallen ut med en ståplatsläktare och mindre hall. Anledningen till detta var att VIF Gute gick upp i allsvenskan i handboll. Publikkapacitet är 1370 personer. Under de senaste åren har det varit fullsatt tre gånger. Visby IBK (innebandy) i en kvalmatch mot Råsunda runt år 2000, Visby Ladies (basket) guldmatch och Endres (innebandy) senaste kvartsfinalmatch mot KAIS Mora. Hallens innermått är 19,5 meters bredd, 40 meters längd och 7 meters takhöjd.
Res | ||||
---|---|---|---|---|
2. | 16.00 | Flickor 10 ICA Nära Wisborg - A | p18ik - p18ik | 3 - 1 |
4. | 16.15 | Flickor 10 ICA Nära Wisborg - A | FGBK - Hangvar SK | 0 - 3 |
6. | 16.30 | Pojkar 10 Immenco AB - B | FC Gute - FGBK | 3 - 0 |
8. | 16.45 | Pojkar 10 Immenco AB - B | IFK VISBY - Visby BoIS | 4 - 0 |
10. | 17.00 | Flickor 10 ICA Nära Wisborg - A | p18ik - FGBK | 6 - 0 |
12. | 17.15 | Flickor 10 ICA Nära Wisborg - A | p18ik - Hangvar SK | 2 - 2 |
14. | 17.30 | Pojkar 10 Immenco AB - B | FC Gute - IFK VISBY | 0 - 0 |
16. | 17.45 | Pojkar 10 Immenco AB - B | FGBK - Visby BoIS | 1 - 1 |
18. | 18.00 | Flickor 10 ICA Nära Wisborg - A | Hangvar SK - p18ik | 1 - 1 |
20. | 18.15 | Flickor 10 ICA Nära Wisborg - A | p18ik - FGBK | 2 - 0 |
22. | 18.30 | Pojkar 10 Immenco AB - B | Visby BoIS - FC Gute | 0 - 2 |
24. | 18.45 | Pojkar 10 Immenco AB - B | FGBK - IFK VISBY | 0 - 3 |
25. | 19.00 | Flickor 12 Gotlands Allehanda - A | Dalhem IF - IFK | 1 - 0 |
27. | 19.15 | Flickor 12 Gotlands Allehanda - A | P18 IK - Klintehamns IK | 0 - 0 |
29. | 19.30 | Pojkar 13 Mc Donalds - A | FC Gute - IF Hansa-Hoburg | 2 - 0 |
31. | 19.45 | Pojkar 13 Mc Donalds - A | Klintehamns IK - IFK Visby | 1 - 1 |
33. | 20.00 | Flickor 12 Gotlands Allehanda - A | Dalhem IF - P18 IK | 0 - 0 |
35. | 20.15 | Flickor 12 Gotlands Allehanda - A | IFK - Klintehamns IK | 0 - 0 |
37. | 20.30 | Pojkar 13 Mc Donalds - A | FC Gute - Klintehamns IK | 2 - 0 |
39. | 20.45 | Pojkar 13 Mc Donalds - A | IF Hansa-Hoburg - IFK Visby | 2 - 1 |
41. | 21.00 | Flickor 12 Gotlands Allehanda - A | Klintehamns IK - Dalhem IF | 1 - 0 |
43. | 21.15 | Flickor 12 Gotlands Allehanda - A | IFK - P18 IK | 0 - 1 |
45. | 21.30 | Pojkar 13 Mc Donalds - A | IFK Visby - FC Gute | 0 - 3 |
47. | 21.45 | Pojkar 13 Mc Donalds - A | IF Hansa-Hoburg - Klintehamns IK | 1 - 0 |
49. | 22.00 | Herrar A Stadium - A | Fårösunds GoIK - Visby AIK | 3 - 3 |
51. | 22.20 | Herrar A Stadium - A | HangvarSk - dalhem if | 0 - 2 |
52. | 22.40 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Levide IF - IF Hansa-hoburg | 2 - 0 |
54. | 23.00 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Kappelshamns IK - Stenkyrka IF | 2 - 0 |
56. | 23.20 | Herrar A Stadium - A | Visby AIK - fc gute | 0 - 0 |
58. | 23.40 | Herrar A Stadium - A | dalhem if - Fårösunds GoIK | 7 - 0 |
Res | ||||
---|---|---|---|---|
60. | 00.00 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | IF Hansa-hoburg - Visby AIK | 2 - 0 |
62. | 00.20 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Stenkyrka IF - Levide IF | 1 - 0 |
64. | 00.40 | Herrar A Stadium - A | fc gute - HangvarSk | 3 - 1 |
66. | 01.00 | Herrar A Stadium - A | Visby AIK - dalhem if | 0 - 3 |
68. | 01.20 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Visby AIK - Kappelshamns IK | 1 - 3 |
70. | 01.40 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | IF Hansa-hoburg - Stenkyrka IF | 1 - 1 |
72. | 02.00 | Herrar A Stadium - A | fc gute - Fårösunds GoIK | 4 - 4 |
74. | 02.20 | Herrar A Stadium - A | HangvarSk - Visby AIK | 1 - 2 |
76. | 02.40 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Visby AIK - Levide IF | 2 - 0 |
78. | 03.00 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Kappelshamns IK - IF Hansa-hoburg | 1 - 1 |
80. | 03.20 | Herrar A Stadium - A | dalhem if - fc gute | 1 - 3 |
82. | 03.40 | Herrar A Stadium - A | Fårösunds GoIK - HangvarSk | 1 - 6 |
84. | 04.00 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Stenkyrka IF - Visby AIK | 0 - 2 |
86. | 04.20 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - A | Levide IF - Kappelshamns IK | 0 - 3 |
90. | 06.30 | Flickor 14 Städspecialisten - A | IFK Visby - Smedby Boik | 0 - 0 |
91. | 06.45 | Flickor 14 Städspecialisten - A | IFK - Fårösunds GoIK | 2 - 0 |
93. | 07.00 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | FC Gute - FC Gute | 1 - 0 |
94. | 07.15 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | FC Gute - Dalhem IF | 5 - 0 |
96. | 07.30 | Flickor 14 Städspecialisten - A | Smedby Boik - Hangvar SK | 0 - 0 |
98. | 07.45 | Flickor 14 Städspecialisten - A | Fårösunds GoIK - IFK Visby | 1 - 2 |
101. | 08.00 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | IK Graip - Visby AIK | 0 - 1 |
103. | 08.15 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | Dalhem IF - FC Gute | 0 - 5 |
106. | 08.30 | Flickor 14 Städspecialisten - A | Hangvar SK - IFK | 0 - 4 |
109. | 08.45 | Flickor 14 Städspecialisten - A | Smedby Boik - Fårösunds GoIK | 1 - 0 |
112. | 09.00 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | Visby AIK - FC Gute | 1 - 2 |
114. | 09.15 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | IK Graip - Dalhem IF | 4 - 0 |
117. | 09.30 | Flickor 14 Städspecialisten - A | Hangvar SK - IFK Visby | 0 - 0 |
120. | 09.45 | Flickor 14 Städspecialisten - A | IFK - Smedby Boik | 3 - 0 |
123. | 10.00 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | Visby AIK - FC Gute | 0 - 2 |
125. | 10.15 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | FC Gute - IK Graip | 1 - 0 |
128. | 10.30 | Flickor 14 Städspecialisten - A | Fårösunds GoIK - Hangvar SK | 0 - 0 |
131. | 10.45 | Flickor 14 Städspecialisten - A | IFK Visby - IFK | 0 - 0 |
134. | 11.00 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | Dalhem IF - Visby AIK | 0 - 2 |
137. | 11.15 | Pojkar 13 Mc Donalds - B | FC Gute - IK Graip | 0 - 4 |
140. | 11.30 | Pojkar 11 Kronans Apotek - C | FC Djursholm - IF Hansa-hoburg | 1 - 0 |
143. | 11.45 | Pojkar 11 Kronans Apotek - C | Klintehamns ik - Visby AIK | 3 - 0 |
164. | 12.00 | Flickor 11 ICA Nära Wisborg - A | Dalhem IF - Hangvar SK | 1 - 2 |
167. | 12.15 | Flickor 11 ICA Nära Wisborg - A | P18 IK - Klintehamns IK | 0 - 0 |
152. | 12.30 | Pojkar 11 Kronans Apotek - C | FC Djursholm - Klintehamns ik | 5 - 0 |
155. | 12.45 | Pojkar 11 Kronans Apotek - C | IF Hansa-hoburg - Visby AIK | 1 - 1 |
176. | 13.00 | Flickor 11 ICA Nära Wisborg - A | Dalhem IF - P18 IK | 0 - 2 |
178. | 13.15 | Flickor 11 ICA Nära Wisborg - A | Hangvar SK - Klintehamns IK | 0 - 1 |
163. | 13.30 | Pojkar 11 Kronans Apotek - C | Visby AIK - FC Djursholm | 0 - 5 |
166. | 13.45 | Pojkar 11 Kronans Apotek - C | IF Hansa-hoburg - Klintehamns ik | 1 - 3 |
187. | 14.00 | Flickor 11 ICA Nära Wisborg - A | Klintehamns IK - Dalhem IF | 0 - 0 |
189. | 14.15 | Flickor 11 ICA Nära Wisborg - A | Hangvar SK - P18 IK | 0 - 1 |
175. | 14.30 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | Dalhem IF - P18 IK | 2 - 0 |
179. | 14.50 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | Stenkyrka IF - Vasalunds IF F99-00 Elit | 0 - 1 |
182. | 15.10 | Pojkar 15/16 Handelsbanken Visby Öster - B | Booff - FC Gute | 0 - 4 |
186. | 15.30 | Pojkar 15/16 Handelsbanken Visby Öster - B | IF Hansa-Hoburg - IFK Haninge BRB | 2 - 1 |
190. | 15.50 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | P18 IK - p 18ik | 0 - 3 |
193. | 16.10 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | Vasalunds IF F99-00 Elit - Dalhem IF | 1 - 4 |
197. | 16.30 | Pojkar 15/16 Handelsbanken Visby Öster - B | Booff - IF Hansa-Hoburg | 0 - 3 |
201. | 16.50 | Pojkar 15/16 Handelsbanken Visby Öster - B | FC Gute - IFK Haninge BRB | 0 - 3 |
204. | 17.10 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | p 18ik - Stenkyrka IF | 2 - 1 |
208. | 17.30 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | P18 IK - Vasalunds IF F99-00 Elit | 0 - 4 |
212. | 17.50 | Pojkar 15/16 Handelsbanken Visby Öster - B | IFK Haninge BRB - Booff | 5 - 0 |
215. | 18.10 | Pojkar 15/16 Handelsbanken Visby Öster - B | FC Gute - IF Hansa-Hoburg | 0 - 0 |
218. | 18.30 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | p 18ik - Dalhem IF | 0 - 0 |
223. | 18.50 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | Stenkyrka IF - P18 IK | 2 - 0 |
226. | 19.10 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | Vasalunds IF F99-00 Elit - p 18ik | 0 - 0 |
229. | 19.30 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - A | Dalhem IF - Stenkyrka IF | 1 - 0 |
234. | 20.00 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | IFK Visby/Dalhem IF - När IF | 3 - 0 |
237. | 20.20 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | IFK Visby - Stenkyrka IF | 1 - 1 |
240. | 20.40 | Herrar A Stadium - B | FC Copa - Ifk Visby | 4 - 0 |
243. | 21.00 | Herrar A Stadium - B | fc gute - dalhem if | 0 - 3 |
246. | 21.20 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | När IF - P18 IK | 1 - 1 |
249. | 21.40 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | Stenkyrka IF - IFK Visby/Dalhem IF | 0 - 4 |
252. | 22.00 | Herrar A Stadium - B | FC Copa - fc gute | 4 - 1 |
255. | 22.20 | Herrar A Stadium - B | Ifk Visby - dalhem if | 5 - 2 |
258. | 22.40 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | P18 IK - IFK Visby | 0 - 1 |
261. | 23.00 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | När IF - Stenkyrka IF | 0 - 1 |
264. | 23.20 | Herrar A Stadium - B | dalhem if - FC Copa | 3 - 0 |
267. | 23.40 | Herrar A Stadium - B | Ifk Visby - fc gute | 4 - 0 |
Res | ||||
---|---|---|---|---|
270. | 00.00 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | P18 IK - IFK Visby/Dalhem IF | 0 - 3 |
272. | 00.20 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | IFK Visby - När IF | 1 - 0 |
274. | 00.40 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | Stenkyrka IF - P18 IK | 1 - 1 |
276. | 01.00 | Damseniorer Visby Träningscenter - A | IFK Visby/Dalhem IF - IFK Visby | 2 - 3 |
280. | 01.30 | Damseniorer Visby Träningscenter - B | Stenkyrka IF - När IF | 3 - 1 |
282. | 01.50 | Damseniorer Visby Träningscenter - B | P18IK - Dalhem IF | 2 - 3 |
284. | 02.10 | Herrar B Nybergs Entreprenad - A | FC Gute U17 - IF Hansa-Hoburg | 0 - 0 |
286. | 02.30 | Herrar B Nybergs Entreprenad - A | Sorunda IF - Visby AIK | 3 - 0 |
288. | 02.50 | Damseniorer Visby Träningscenter - B | Stenkyrka IF - P18IK | 3 - 2 |
290. | 03.10 | Damseniorer Visby Träningscenter - B | När IF - Dalhem IF | 1 - 1 |
292. | 03.30 | Herrar B Nybergs Entreprenad - A | FC Gute U17 - Sorunda IF | 1 - 0 |
294. | 03.50 | Herrar B Nybergs Entreprenad - A | IF Hansa-Hoburg - Visby AIK | 1 - 0 |
296. | 04.10 | Damseniorer Visby Träningscenter - B | Dalhem IF - Stenkyrka IF | 3 - 0 |
298. | 04.30 | Damseniorer Visby Träningscenter - B | När IF - P18IK | 0 - 2 |
300. | 04.50 | Herrar B Nybergs Entreprenad - A | Visby AIK - FC Gute U17 | 0 - 1 |
302. | 05.10 | Herrar B Nybergs Entreprenad - A | IF Hansa-Hoburg - Sorunda IF | 2 - 0 |
304. | 05.40 | Herrar B Nybergs Entreprenad - 1/2 | IF Hansa-Hoburg - Fardhem Garda BK | 3 - 2* |
311. | 07.30 | Pojkar 12 Kronans Apotek - 1/2 | VAIS/Bro SK - FC Djursholm P03:1 | 1 - 4 |
313. | 08.00 | Pojkar 12 Kronans Apotek - 1/2 | FC Gute - Visby AIK | 0 - 1 |
315. | 08.20 | Pojkar 11 Kronans Apotek - 1/2 | Visby AIK - FC Djursholm | 2 - 4 |
317. | 08.40 | Pojkar 11 Kronans Apotek - 1/2 | FC Djursholm - FC Gute Orange | 2 - 0 |
319. | 09.00 | Pojkar 14 Arriba Bygg - 1/2 | IK Graip - IF Hansa-Hoburg | 2 - 1* |
322. | 09.20 | Flickor 15 Städspecialisten - Final | p 18ik - p 18ik | 1 - 0 |
325. | 09.50 | Flickor 11 ICA Nära Wisborg - Final | P18 IK - Klintehamns IK | 3 - 0 |
327. | 10.10 | Pojkar 12 Kronans Apotek - Final | FC Djursholm P03:1 - Visby AIK | 5 - 0 |
329. | 10.30 | Flickor 13 Arla Foods - Final | Smedby Boik - P18 IK | 2 - 0 |
332. | 10.50 | Pojkar 11 Kronans Apotek - Final | FC Djursholm - FC Djursholm | 2 - 3 |
334. | 11.10 | Flickor 14 Städspecialisten - Final | IFK - IFK Visby | 1 - 0 |
336. | 11.30 | Pojkar 14 Arriba Bygg - Final | Stuvsta if - IK Graip | 2 - 3* |
338. | 11.50 | Pojkar 15/16 Handelsbanken Visby Öster - Final | FC Gute - IFK Haninge BRB | 3 - 2 |
339. | 12.20 | Damjuniorer/F 16 Myresjöhus - Final | Dalhem IF - p 18ik | 3 - 1 |
340. | 12.50 | Herrar B Nybergs Entreprenad - Final | IF Hansa-Hoburg - Stenkyrka IF | 2 - 1 |
341. | 13.20 | Pojkar 10 Immenco AB - Final | IFK VISBY - Visby AIK | 0 - 3 |
342. | 13.40 | Flickor 10 ICA Nära Wisborg - Final | p18ik - Hangvar SK | 2 - 1 |
343. | 14.00 | Flickor 12 Gotlands Allehanda - Final | P18 IK - Klintehamns IK | 1 - 0 |
344. | 14.20 | Pojkar 13 Mc Donalds - Final | Väskinde AIS/Bro SK - FC Gute | 1 - 0 |
345. | 14.40 | Herrar C Coop Forum - Final | Väskinde AIS - IF Hansa-Hoburg | 0 - 1 |
346. | 15.10 | Damseniorer Visby Träningscenter - 1/2 | IFK Visby - Stenkyrka IF | 2 - 3 |
347. | 15.40 | Damseniorer Visby Träningscenter - 1/2 | Dalhem IF - IFK Visby/Dalhem IF | 1 - 0 |
349. | 16.10 | Herrar veteraner Hultgrens Mark och Anläggning - Final | Kappelshamns IK - Visby AIK | 2 - 1 |
350. | 16.30 | Öppen klass herrar Team Sportia - 1/2 | Visby Gute P79 - FC Surfers | 2 - 0 |
352. | 17.00 | Öppen klass herrar Team Sportia - 1/2 | Wisby Innerstad FK - IFK -98 | 3 - 1 |
17.30 | Herrar A Stadium - 1/2 | dalhem if - Ifk Visby | 1 - 2 | |
354. | 18.00 | Herrar A Stadium - 1/2 | FC Copa - fc gute | 1 - 2 |
355. | 18.30 | Öppen klass herrar Team Sportia - Final | Visby Gute P79 - Wisby Innerstad FK | 4 - 2 |
356. | 19.00 | Damseniorer Visby Träningscenter - Final | Stenkyrka IF - Dalhem IF | 1 - 4 |
357. | 19.30 | Herrar A Stadium - Final | Ifk Visby - fc gute | 1 - 0 |