Fut5aLucia 2018 by Sefab
Klicka på klassnamnen för att se resultaten för klassen.
|
Slutspel |
B-slutspel |
F03 |
Djurgårdens IF F04 A |
DFK Värmbol |
F04 |
Djurgårdens IF F04 A |
F05 |
Stureby SK |
IFK Nyköping |
F07 |
|
|
F08 |
|
|
F05
Gruppspel
Grupp A
Datum |
|
Res |
7 dec 18.00 |
New Mill Indians SK |
- |
Assyriska FF-2 Vitt |
2 - 0 |
7 dec 19.30 |
New Mill Indians SK |
- |
Skogås-Trångsunds FF Röd |
1 - 1 |
7 dec 20.30 |
Skogås-Trångsunds FF Röd |
- |
Assyriska FF-2 Vitt |
1 - 3 |
8 dec 08.30 |
Assyriska FF-2 Vitt |
- |
Örby IS |
0 - 9 |
8 dec 13.30 |
Örby IS |
- |
New Mill Indians SK |
6 - 2 |
8 dec 15.00 |
Skogås-Trångsunds FF Röd |
- |
Örby IS |
2 - 5 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Örby IS |
3 |
3 |
0 | 0 |
20-4 |
16 |
9 |
2. |
New Mill Indians SK |
3 |
1 |
1 | 1 |
5-7 |
-2 |
4 |
3. |
Assyriska FF-2 Vitt |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-12 |
-9 |
3 |
4. |
Skogås-Trångsunds FF Röd |
3 |
0 |
1 | 2 |
4-9 |
-5 |
1 |
Grupp B
Datum |
|
Res |
7 dec 18.30 |
IFK Nyköping |
- |
Södertälje FF |
4 - 0 |
7 dec 19.00 |
Enskede IK Forza |
- |
Södertälje FF |
11 - 2 |
7 dec 20.00 |
IFK Nyköping |
- |
Enskede IK Forza |
3 - 6 |
8 dec 12.30 |
Södertälje FF |
- |
Viggbyholms iK FF Röd |
0 - 2 |
8 dec 14.00 |
Enskede IK Forza |
- |
Viggbyholms iK FF Röd |
1 - 2 |
8 dec 15.00 |
Viggbyholms iK FF Röd |
- |
IFK Nyköping |
0 - 0 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Viggbyholms iK FF Röd |
3 |
2 |
1 | 0 |
4-1 |
3 |
7 |
2. |
Enskede IK Forza |
3 |
2 |
0 | 1 |
18-7 |
11 |
6 |
3. |
IFK Nyköping |
3 |
1 |
1 | 1 |
7-6 |
1 |
4 |
4. |
Södertälje FF |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-17 |
-15 |
0 |
Grupp C
Datum |
|
Res |
7 dec 21.00 |
Enhörna if |
- |
Skogås-Trångsunds FF Vit |
1 - 4 |
8 dec 09.30 |
Enhörna if |
- |
Stureby SK |
0 - 7 |
8 dec 11.00 |
Stureby SK |
- |
Enskede IK Svart |
4 - 0 |
8 dec 13.30 |
Skogås-Trångsunds FF Vit |
- |
Enskede IK Svart |
3 - 1 |
8 dec 14.00 |
Skogås-Trångsunds FF Vit |
- |
Stureby SK |
0 - 6 |
8 dec 14.30 |
Enskede IK Svart |
- |
Enhörna if |
1 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Stureby SK |
3 |
3 |
0 | 0 |
17-0 |
17 |
9 |
2. |
Skogås-Trångsunds FF Vit |
3 |
2 |
0 | 1 |
7-8 |
-1 |
6 |
3. |
Enhörna if |
3 |
1 |
0 | 2 |
3-12 |
-9 |
3 |
4. |
Enskede IK Svart |
3 |
0 |
0 | 3 |
2-9 |
-7 |
0 |
Grupp D
Datum |
|
Res |
8 dec 09.00 |
Skiljebo SK Svart |
- |
Saltsjö-Boo IF Svart |
0 - 2 |
8 dec 09.30 |
IFK Stocksund Orange Orange |
- |
Saltsjö-Boo IF Svart |
2 - 1 |
8 dec 13.00 |
Saltsjö-Boo IF Svart |
- |
Rynninge IK |
1 - 3 |
8 dec 13.30 |
IFK Stocksund Orange Orange |
- |
Skiljebo SK Svart |
0 - 1 |
8 dec 14.30 |
Rynninge IK |
- |
Skiljebo SK Svart |
1 - 0 |
8 dec 15.30 |
Rynninge IK |
- |
IFK Stocksund Orange Orange |
6 - 2 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
Rynninge IK |
3 |
3 |
0 | 0 |
10-3 |
7 |
9 |
2. |
Saltsjö-Boo IF Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-5 |
-1 |
3 |
3. |
Skiljebo SK Svart |
3 |
1 |
0 | 2 |
1-3 |
-2 |
3 |
4. |
IFK Stocksund Orange Orange |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-8 |
-4 |
3 |
Grupp E
Datum |
|
Res |
8 dec 10.00 |
Skiljebo SK Gul |
- |
IFK Mariefrd blå |
4 - 2 |
8 dec 10.30 |
IFK Stocksund Vit |
- |
Enskede IK Vit |
1 - 0 |
8 dec 11.30 |
Skiljebo SK Gul |
- |
IFK Stocksund Vit |
0 - 1 |
8 dec 12.00 |
IFK Mariefrd blå |
- |
Enskede IK Vit |
1 - 12 |
8 dec 13.00 |
Enskede IK Vit |
- |
Skiljebo SK Gul |
2 - 0 |
8 dec 14.30 |
IFK Mariefrd blå |
- |
IFK Stocksund Vit |
0 - 7 |
|
|
S |
V |
O | F |
+ - |
|
P |
1. |
IFK Stocksund Vit |
3 |
3 |
0 | 0 |
9-0 |
9 |
9 |
2. |
Enskede IK Vit |
3 |
2 |
0 | 1 |
14-2 |
12 |
6 |
3. |
Skiljebo SK Gul |
3 |
1 |
0 | 2 |
4-5 |
-1 |
3 |
4. |
IFK Mariefrd blå |
3 |
0 |
0 | 3 |
3-23 |
-20 |
0 |
Slutspel
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
8 dec 18.00 |
Örby IS |
- |
Enskede IK Vit |
2 - 1 |
8 dec 18.30 |
Viggbyholms iK FF Röd |
- |
Enskede IK Forza |
0 - 5 |
8 dec 18.30 |
Stureby SK |
- |
Rynninge IK |
3 - 0 |
8 dec 19.00 |
IFK Stocksund Vit |
- |
Skogås-Trångsunds FF Vit |
2 - 1 |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
8 dec 20.00 |
Enskede IK Forza |
- |
Stureby SK |
0 - 4 |
8 dec 20.30 |
IFK Stocksund Vit |
- |
Örby IS |
4 - 3* |
7-8 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 20.30 |
Viggbyholms iK FF Röd |
- |
Rynninge IK |
2 - 1 |
5-6 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 21.00 |
Enskede IK Vit |
- |
Skogås-Trångsunds FF Vit |
1 - 2 |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 21.30 |
Enskede IK Forza |
- |
Örby IS |
3 - 1 |
Final
Datum |
|
Res |
8 dec 22.00 |
Stureby SK |
- |
IFK Stocksund Vit |
2 - 1 |
B-slutspel
Åttondelsfinaler
Datum |
|
Res |
8 dec 16.30 |
Assyriska FF-2 Vitt |
- |
Södertälje FF |
0 - 2 |
8 dec 16.30 |
IFK Nyköping |
- |
Skogås-Trångsunds FF Röd |
2 - 0 |
8 dec 17.00 |
Enhörna if |
- |
IFK Stocksund Orange Orange |
2 - 3 |
8 dec 17.00 |
Skiljebo SK Svart |
- |
Skiljebo SK Gul |
0 - 2 |
Kvartsfinaler
Datum |
|
Res |
8 dec 17.30 |
Södertälje FF |
- |
IFK Stocksund Orange Orange |
0 - 2 |
8 dec 17.30 |
IFK Nyköping |
- |
Skiljebo SK Gul |
2 - 0 |
8 dec 18.00 |
Enskede IK Svart |
- |
Saltsjö-Boo IF Svart |
5 - 2 |
8 dec 18.00 |
IFK Mariefrd blå |
- |
New Mill Indians SK |
0 - 3 wo |
Semifinaler
Datum |
|
Res |
8 dec 19.30 |
IFK Stocksund Orange Orange |
- |
IFK Nyköping |
1 - 2 |
8 dec 20.00 |
Enskede IK Svart |
- |
New Mill Indians SK |
4 - 1 |
11-12 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 20.00 |
Skogås-Trångsunds FF Röd |
- |
Skiljebo SK Svart |
3 - 0 |
9-10 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 19.30 |
Assyriska FF-2 Vitt |
- |
Enhörna if |
2 - 4 |
7-8 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 19.00 |
Saltsjö-Boo IF Svart |
- |
Södertälje FF |
1 - 2 |
5-6 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 18.30 |
Skiljebo SK Gul |
- |
IFK Mariefrd blå |
0 - 0 wo |
3-4 plats
Datum |
|
Res |
8 dec 20.30 |
IFK Stocksund Orange Orange |
- |
New Mill Indians SK |
1 - 3 |
Final
Datum |
|
Res |
8 dec 21.00 |
IFK Nyköping |
- |
Enskede IK Svart |
3 - 1 |